17 Ekim 2014, Cuma 09:50:49

THY'Yİ BAŞBAKAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Türk Hava Yolları'nın Ekim ayı sonu itibariyle İstanbul-Merzifon-İstanbul sefer saatlerinde yapacağı değişikliği Başbakan Davutoğlu'na şikayet ettiler...
  • Bilet alayım derken şok oldum. Bir baktım saatler değişmiş. Yeni tarife rezalet. Acilen eski tarifeye dönülmeli. Bu tarife işe yaramayan bir tarife. THY duy sesimizi.
  • Bence hiç iyi olmamış gece istanbuldan kalkması daha iyidi
  • Bi is adami olarak gunduze gecmesine cok sevindim bu işte emegi gecen herkeze ayri ayri teşekkür ederim kış ayinda gece kac defa kaza atlattik merzifona gelebilmek icin bu uygulama geç bile kaldi illa birilerinin olmesi mi lazimdi
  • Taha rumuz degistirerek devamli yorum yaziyorsun senin nasil bir karakterde oldugunu herkez biliyo patronlarin da dahil ekibin kaldigi otelden rüşvet alip kizlarla egleniyorsun gündüzleri ikinci işin aksamamasi için gündüz uçuşa karşı geliyorsun yolculari buranin muduruyum degiyip kandirmaya calisiyorsun onlara vaatte bulunuyorsun thy yetkilileri gelip havaalani calisanlarindan senin hakkinda bilgi almasini ve gerekeni yapmasini istiyorum
  • Ben de çorumlu bir iş adamı olarak şu anki saat yani 05.55 saatinden pek memnun olduğum söylenemez. gece 4 de havaalanında olabilmek için nerdeyse 2de ayakta olmamız lazım. bu , gece boyunca hiç uyumamam anlamına geliyor. hele ki ailemle seyahat ettiğim zaman çocuklarım uykulu bir şekilde yolda rezil oluyorlar. o kadar uykusuzluğa otobüsle gitsem daha iyi. ayrıca ben ve etrafımdaki herkes yeni planlanan saat için fazla heyecanlanıyor. günlük işlerimizi bitirdikten sonra seyahat edecek olmak ve işlerimizi toplantılarımızı dinç kafayla yapacak olmak, en önemlisi ailem perişan olmadan seyahat etme fikri beni çok memnun ediyor. bir kaç kişinin saçma egosu ve bencillikleri yüzünden saatleri değiştireceklerini düşünmüyorum. bu arada tüm yorumları okudum. bazılarının ticari kaygılarıymış , yok çalışanlarmış... bunların hiçbiri beni ilgilendirmez. ben yolcuyum ve benim memnuniyetim önemli. bazı iş adamlarının bencillikleri yüzünden diğer iş adamarı ve onca yolcu gözardı edilemez.
  • Taha seni kimse sevmiyo orda once seni degistirmeli kendini oranin müdürü diye tanitmissin calisan şirket kizlari hostes yapacam diye kandirip zaafindan yararlaniyorsun. Ayrica gunde 1 ucak geliyo tabiki bütün masraflari dusunecek thy
  • Taha bey madem gece uçuşu daha iyide niye thy nin bir çok yolcusu pegasusa geçti biliyosunki pegasus gunduzleri uçuyor
  • Taha bey sen thy personeli olarak iş adamlarının otel masrafi nı mı düşünüyorsun yoksa thy nin ekip otel masrafi nı mı ayrica at kosturma konusuna gelirsek sen bu konuda defalarca savunma yedin o anketlerde tamamen vatandaşın kendi istekleri sen gündüz leri ikinci işte calisamayacagindan iftira atiyorsun ayrica otel ihalelerine fesat kattigin herkes tarafidan biliniyor
  • Beğenmediğiniz iş adamları her gün o uçağın yarısını dolduruyor haberiniz varmı ? Elbette iş adamlarını da gözeteceksiniz yanında diğer vatandaşları da gözeteceksiniz. Ayrıca sabah git, akşam gel tarifesiyle bölgede bir çok işadamı İstanbul'a ofis açtı, şube açtı. Şimdi bu insanlar mağdur olacaklar. Yapılması gereken tarife şu olmalıydı: İstanbul-Merzifon : 22:00 Varış: 23:15 (Alternatif : 22:30 -23:45) Merzifon-İstanbul : 06:45 Varış: 08:00 ( Alternatif: 06:30- 07:45) Birileri demiş ki gecenin yarısı eve nasıl gideceğiz? Kardeşim, Uçak indiğinde Çorum'a, Amasya'ya ve Tokat'a , Havza'ya servisler kapıda bekliyor. Aynı şekilde servisler havaalanına da getiriyor.
  • Türk Hava Yollarının eski tarifesi bölge halkına hitab eden en iyi tarifedir. Eski tarifede MZH-İST 05:55, İST-MZH 23:20 saatlerindeydi. İstanbul'da iş bağlantısı olan işadamları günübirlik İstanbul'a gidip gelmekteydi. Yeni tarifede IST-MZH 16:10, MZH-IST 18:30 oldu . Sanki havaalanı çalışmasın, kimse seyahat etmesin diye konmuş. İstanbul'a iş görmeye gidecek bölge insanı İstanbul'a bir gün önce gitmesi gerekecek. En iyimser ihtimalle otele 100- 150 TL para verecek. Bitmedi 16:10 uçağına yetişebilmek için, en geç 15:30'da havaalanında olacak. 15:30'da havaalanında olmak için 14:00'de işinin bitirmesi gerekecek. İstanbul'da yarım günde ne kadar iş görülür? Merzifon Havaalanı ilk açıldığında da böyle bir tarife vardı o zamanlar yolcu azdı. Doluluk %60/70 oldu. Tarife değişip günübirlik gidip gelme imkanı doğunca doluluk %90 seviyelerine yükseldi. Bilet fiyatları promosyon değil, normal seviyelerdeydi. Şimdiki tarifeye bakınca 3 gün sonraya promosyon sınıfta bilet var.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ÇTSO) Çetin Başaranhıncal, Türk Hava Yolları, İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul uçuş sefer saatlerinde 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapacağı değişikliğin iş dünyası açısından verimlilik arz etmediğini açıkladı.

Türk Hava Yolları, İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul uçuş sefer saatlerinde 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapacağını resmi web sayfası aracılığıyla ilan etti. Bunun ardından harekete geçen Çorum Ticaret ve Sanayi Odası, değişikliğin gerçekleşmemesi için girişimlerde bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu, TSO’nun talebi üzerine konuyu bakanlık düzeyinde ele alarak, 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanan değişikliğin iptal edilmesi noktasında girişimlerde bulunurken, AK Parti Çorum milletvekili Cahit Bağcı da, Türk Hava Yolları’nın Merzifon-İstanbul arası uçuş saatlerinde yapmayı planladığı değişiklikle ilgili konuyu Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na iletti.

Uçuş saatlerinde yapılacak değişikliğin duyurulmasının ardından TSO’nun harekete geçtiğini belirten Başaranhıncal, “Söz konusu değişikliğin gerçekleşmemesi için yaptığımız girişimlerde milletvekillerimiz bizlere destek olmuşlardır. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 1 Kasım’dan itibaren uygulanmak istenen uçuş saatleri, iş dünyası açısından verimlilik arz etmemektedir. Sayın Başbakanımızın da konuya kayıtsız kalmayacağını, iş dünyasının talebini görmezden gelmeyeceğini düşünüyorum” dedi.

Çorum’da bazı kesimlerin, uçuş saatleri ile ilgili medya aracılığıyla açıklamalar yaptıklarının altını çizen Başaranhıncal, “Elbette herkes istediğini söylemekte, yerel basınımız da yazmakta özgürdür. Ancak basın aracılığıyla yapılan çağrılar, yalnızca ilimizi değil, ilimizin taleplerinin karşısında talepleri bulunan bazı odakları da harekete geçirmektedir. Dolayısıyla bu tür girişimlerin belli bir koordinasyon ve gizlilik içerisinde yapılması, ilimizin menfaatine olacaktır. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimizin menfaatine olan konuların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

SEFER SAATLERİ DEĞİŞECEK

Türk Hava Yolları, Kasım ayından itibaren İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul sefer saatlerini değiştireceğini duyurmuştu ancak mevcut sefer saatleri Kasım ayına kalmadan, 10 gün sonra değişiyor.

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde halihazırda Merzifon sefer saatleri şu şekilde; 

Kalkış - Varış YeriKalkış Saatiİniş Saati
İstanbul - Merzifon23.2000.50
Merzifon - İstanbul05.5507.25

26 Ekim Pazar gününden itibaren geçerli olacak saatler ise şu şekilde;

Kalkış - Varış YeriKalkış Saatiİniş Saati
İstanbul - Merzifon16.1017.40
Merzifon - İstanbul18.3019.55


 

THY'Yİ BAŞBAKAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

rezalet ~ 8 yıl önce
Bilet alayım derken şok oldum. Bir baktım saatler değişmiş. Yeni tarife rezalet. Acilen eski tarifeye dönülmeli. Bu tarife işe yaramayan bir tarife. THY duy sesimizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akif ~ 8 yıl önce
Bence hiç iyi olmamış gece istanbuldan kalkması daha iyidi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 8 yıl önce
Talebinizi ve şikayetinizi lütfen THY çağrı merkezi üzerinden ve/veya web üzerinden iletiniz. Kazanım kaybedilmesin.
corumlu ~ 8 yıl önce
Bi is adami olarak gunduze gecmesine cok sevindim bu işte emegi gecen herkeze ayri ayri teşekkür ederim kış ayinda gece kac defa kaza atlattik merzifona gelebilmek icin bu uygulama geç bile kaldi illa birilerinin olmesi mi lazimdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
corumluya ~ 8 yıl önce
Kardeş ne iş yapıyorsun? Mahsuru yoksa adın soyadın işyerinin adı nedir? Yoksa sahte yorumcumusun?
Tokatli ~ 8 yıl önce
Çorumlu kardeş, Bir kaç defa kaza atlattığına göre, ya çok kötü bir şoför, yada kurallara uymayan bir şoförsün. Çorum-Merzifon Havaalanı 35-40 dakikada gidilebilen, çok güzel bir duble yola sahip. Tehlikeli falan bir yolda değil. Tarife gündüzde olsa, eğer şoför sen olursan mazallah her zaman kaza riskin var. Sorun için kendine bak dostum :)
adalet savaşcısı ~ 8 yıl önce
Taha rumuz degistirerek devamli yorum yaziyorsun senin nasil bir karakterde oldugunu herkez biliyo patronlarin da dahil ekibin kaldigi otelden rüşvet alip kizlarla egleniyorsun gündüzleri ikinci işin aksamamasi için gündüz uçuşa karşı geliyorsun yolculari buranin muduruyum degiyip kandirmaya calisiyorsun onlara vaatte bulunuyorsun thy yetkilileri gelip havaalani calisanlarindan senin hakkinda bilgi almasini ve gerekeni yapmasini istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adaletciye ~ 8 yıl önce
Öncelikle beni başkasıyla karıştırmayın. Yorumcular arasında Taha diye birisi yok.Ayrıca ben Taha değilim. THY Merzifon Şefliğinin ve çalışanlarının sahte anket muhabbeti ta buraya İstanbula kadar yansıdı. Tek tek araştırılacak. El yazıları karşılaştırılacak. Başkalarını karalayan kişilere ait IP adreslerini kimlerin ve ne zaman kullandıkları belli. THY en uygun tarifeyi bulur. Belkide konu hakkında bir soruşturma açılmıştır? Sizin THY personeli olma ve birilerinin ayağını kaydırmaya çalışma olasılığınız ne?
UYKUSUZ19 ~ 8 yıl önce
Ben de çorumlu bir iş adamı olarak şu anki saat yani 05.55 saatinden pek memnun olduğum söylenemez. gece 4 de havaalanında olabilmek için nerdeyse 2de ayakta olmamız lazım. bu , gece boyunca hiç uyumamam anlamına geliyor. hele ki ailemle seyahat ettiğim zaman çocuklarım uykulu bir şekilde yolda rezil oluyorlar. o kadar uykusuzluğa otobüsle gitsem daha iyi. ayrıca ben ve etrafımdaki herkes yeni planlanan saat için fazla heyecanlanıyor. günlük işlerimizi bitirdikten sonra seyahat edecek olmak ve işlerimizi toplantılarımızı dinç kafayla yapacak olmak, en önemlisi ailem perişan olmadan seyahat etme fikri beni çok memnun ediyor. bir kaç kişinin saçma egosu ve bencillikleri yüzünden saatleri değiştireceklerini düşünmüyorum. bu arada tüm yorumları okudum. bazılarının ticari kaygılarıymış , yok çalışanlarmış... bunların hiçbiri beni ilgilendirmez. ben yolcuyum ve benim memnuniyetim önemli. bazı iş adamlarının bencillikleri yüzünden diğer iş adamarı ve onca yolcu gözardı edilemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ITUzmani ~ 8 yıl önce
Havaalanı çalışanı olma olasılığınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bakıyorum sahte anketler gibi burayida manüpile etmişssiniz.
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Tamam kardeş no problem. Burda yolcu çok. Eski tarife devam etsin. THY yeni tarifeye ikinci uçağı koysun sen yeni tarifede uç. Hangisinde yolcu azsa ilerde iptal edebilir...
ITUzmani ~ 8 yıl önce
Dolu dolu gelen ve giden tarifenin değişmesinde, Gece mesaisi yapmak istemeyen THY şefi ve bazı THY ve yer hizmetleri çalışanlarının yolcuyu yanıltarak/yönlendirerek dilekçe/anket toplayıp, olayı manipüle ettiklerine dair ciddi ithamlar THY tarafından araştırılmalı. Ayrıca şu sorular araştırılmalı ve cevaplanmalıdır. * Yüksek dolulukla ve yüksek bilet fiyatlı çalışan bir tarife neden kaldırılır? * Yüksek dolulukla ve yüksek bilet fiyatlı bir tarifenin yerine, daha önce düşük doluluk olduğu için iptal edilen bir tarife neden getirilir? ( Eski ve yoğun ilgi gören tarifede tek yön 150 TL den satılırken, yeni getirilen tarife şu an 79 TL fiyatla satılmakta. ) Bu tarifeyi savunan yerel THY personelinin çıkarı nedir ? * Eski tarifenin yurtiçi/ yurtdışı bağlantıları zengin iken, yeni tarifenin yurtiçi / yurtdışı bağlantıları zayıftır. Yolcuyu uçurarak para kazanan THY'nin, Merzifon ofis personeli ısrarla eski tarifeye neden karşıdır ? Pegasus'a kıyak yaptıklarının farkındalarmı ?
uykusuza ~ 8 yıl önce
Öncelikle 05:55 uçağı için 30 dakika önce havaalanında olman yeterli. 04:30'da kalksan Merzifon'a yetişirsin merak etme. Orası Atatürk Havalimanı değil. :) Eğer işadamıysa zaten dinamik bir hayatın olmalı. Duyanda her gün İstanbul'a gidiyorsun sanır. Sen rahatımı bozmayım diyen işadamlarındansın galiba :) Bir çok Amasyalı, Çorumlu, Merzifonlu işadamı senin gibi düşünmüyor demek ki. Tüm Çorum, Amasya, Merzifon Ticaret Odaları ayağa kalkmış teee Başbakana şikayet yağdırıyor. Sen sıcak yatak derdindesin :)) O zaman otobüs kullanabilirsin dostum...
Tokatli ~ 8 yıl önce
Ooooo burası tarife değişikliğini kendi mesai saatine ayarlamaya çalışan havaalanı personeliyle dolmuş. Sahte isimle yazıp, tarife değiştirtmek istiyorlar. THY ve Meydan personeli arkadaşlar. İşinizden memnun değilseniz tarifeyi değiştirmeye çalışıp işinize ve şirketinize zarar vermeyin. İstifa edin. Yerinizi dolduracak nice memleket evladı var.
adalet savaşcısı ~ 8 yıl önce
Taha seni kimse sevmiyo orda once seni degistirmeli kendini oranin müdürü diye tanitmissin calisan şirket kizlari hostes yapacam diye kandirip zaafindan yararlaniyorsun. Ayrica gunde 1 ucak geliyo tabiki bütün masraflari dusunecek thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adaletci ~ 8 yıl önce
Kim bu Taha yaw ? Taha istediği içinmi yeni tarife belirlendi
dogucu davut ~ 8 yıl önce
Taha bey madem gece uçuşu daha iyide niye thy nin bir çok yolcusu pegasusa geçti biliyosunki pegasus gunduzleri uçuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kullanici ~ 8 yıl önce
Taha Bey kim ? Şefmi ?
adalet savaşcısı ~ 8 yıl önce
Taha bey sen thy personeli olarak iş adamlarının otel masrafi nı mı düşünüyorsun yoksa thy nin ekip otel masrafi nı mı ayrica at kosturma konusuna gelirsek sen bu konuda defalarca savunma yedin o anketlerde tamamen vatandaşın kendi istekleri sen gündüz leri ikinci işte calisamayacagindan iftira atiyorsun ayrica otel ihalelerine fesat kattigin herkes tarafidan biliniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Bu arada Taha kim ?
adaletsavascisina ~ 8 yıl önce
THY otel masrafını düşünecek kadar küçük bir şirket değildir. THY anket meselesini araştırır ve doğruya ulaşır merak etme :) Ayrıca bir kullanıcı yazmış. Katılıyorum. THY Merzifon Ofisi çiftlik gibi. THY İnsan Kaynaklarının oraya bir el atması lazım. Şefinden yer hizmetlisine ego bin beş yüz.. Bazı çalışanların anlattığına göre millet birbirine iftira atarak, çalışma arkadaşının kuyusunu kazıyor. THY ordaki tüm personeli değiştirmeli bence...
Cahillere3 ~ 8 yıl önce
Beğenmediğiniz iş adamları her gün o uçağın yarısını dolduruyor haberiniz varmı ? Elbette iş adamlarını da gözeteceksiniz yanında diğer vatandaşları da gözeteceksiniz. Ayrıca sabah git, akşam gel tarifesiyle bölgede bir çok işadamı İstanbul'a ofis açtı, şube açtı. Şimdi bu insanlar mağdur olacaklar. Yapılması gereken tarife şu olmalıydı: İstanbul-Merzifon : 22:00 Varış: 23:15 (Alternatif : 22:30 -23:45) Merzifon-İstanbul : 06:45 Varış: 08:00 ( Alternatif: 06:30- 07:45) Birileri demiş ki gecenin yarısı eve nasıl gideceğiz? Kardeşim, Uçak indiğinde Çorum'a, Amasya'ya ve Tokat'a , Havza'ya servisler kapıda bekliyor. Aynı şekilde servisler havaalanına da getiriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Türk Hava Yollarının eski tarifesi bölge halkına hitab eden en iyi tarifedir. Eski tarifede MZH-İST 05:55, İST-MZH 23:20 saatlerindeydi. İstanbul'da iş bağlantısı olan işadamları günübirlik İstanbul'a gidip gelmekteydi. Yeni tarifede IST-MZH 16:10, MZH-IST 18:30 oldu . Sanki havaalanı çalışmasın, kimse seyahat etmesin diye konmuş. İstanbul'a iş görmeye gidecek bölge insanı İstanbul'a bir gün önce gitmesi gerekecek. En iyimser ihtimalle otele 100- 150 TL para verecek. Bitmedi 16:10 uçağına yetişebilmek için, en geç 15:30'da havaalanında olacak. 15:30'da havaalanında olmak için 14:00'de işinin bitirmesi gerekecek. İstanbul'da yarım günde ne kadar iş görülür? Merzifon Havaalanı ilk açıldığında da böyle bir tarife vardı o zamanlar yolcu azdı. Doluluk %60/70 oldu. Tarife değişip günübirlik gidip gelme imkanı doğunca doluluk %90 seviyelerine yükseldi. Bilet fiyatları promosyon değil, normal seviyelerdeydi. Şimdiki tarifeye bakınca 3 gün sonraya promosyon sınıfta bilet var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Bir önceki yorumun devamıdır. Eski tarife ihtiyacı karşılamadığı için işadamları Samsunu kullanırlardı. Şimdi mecburen Samsun'a yönelecek. E kardeşim işe yaramayacak bir tarife neden konur? Yolcu azalsın, havaalanı kapansın diye mi kondu bu tarife ? Eski tarife yurtdışına çok iyi bağlantılar sağlardı. Şimdi yurtdışı gidişte de, gelişte de bağlantı olmayacak. Dolayısı ile gurbetçilerde Merzifon'u kullanmayıp Samsun veya Ankara'ya yönelecekler. Oradanda yolcuyu kaybetti. Bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları isyanda. Ekstra bir bilgi daha, THY ofisi Merzifon'da çiftlik gibi . Yönetim zafiyeti var. Şef ve yardımcısı adı lazım olmayan bayan personel orada at tepiştiriyor. Tarife değişikliği için toplanan anketler sahte olabilir... THY'nin ciddi ciddi konuyu araştırması lazım Özetle 23:20 İstanbul-Merzifon ve 05:55 Merzifon-İstanbul saatleri Merzifon Havalaanı için en iyi uçuş saatleridir. Şimdi tüm avantajlar bölge halkının elinden alınıyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000