27 Mayıs 2009, Çarşamba 15:11:12

THY'ye rakip var

Türk Havayolları’nın First Class uçuş yapmaya başlamasının ardından, Türkiye’den operasyon yapan firmalar First Class indirimler yapmaya başladı.
  • Hepsi gelsin diyen değerli arkadaşımızın THY na ne zaman girdiğini çok merak ediyorum. Çünkü eski bir THY li böyle bir şey yazmaz. Kendine diğer havayollarına da saygı duyar. Balık baştan mı kokmuş ne ?
  • THY önümüzdeki dönemlerde first class diye Lufthansa bugün indirim yapıyor öyle mi? Bu nasıl bir piyasa bilgisidir allahaşkına? Haber yapacağız diye komik duruma düşüyorsunuz. THY'nın haftalık uçuş sayısından fazlasını Lufthansa Kuzey Amerika'ya 1 gün içinde hem Frankfurt hem de Münih'ten gerçekleştiriyor. Lufthansa başkasından önce bu ekonomik krizde o koltukları doldurabilmek için kendisi ile rekabet ediyordur.
  • burda arkadaslar toronto ne zaman acilicak diye soruyor... pegasuscularda erzurumu bekliyor... fark bu arkadaslar, feel like a star....
  • bu tür konuşmalar yorumlar serbest mi? neye göre?
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • fazla da yüksek olmasın düşünce fazla acıtır sonra
  • Rekabet deyince toronto ne oldu? Reklamlarda ismi var ama kendi hala yok, bu yaz acilacak mi bir fikri olan var mi?
  • Su an dunyadaki rekabet gucu en yuksek olan havayollarinin basinda biz geliyoruz. Ucak basina ve yolcu basina dusen personel sayisi ve personel gideri en az olan ve elindeki filoyu en karli bicimde kullanabilecek bir cografyaya sahip olmamiz ilk nedenleri. Dunyanin her noktasinda rekabete variz. Adim adim heryere de giriyoruz. Bugun artik, dunyanin her marketinde sesimiz duyuluyor, gelisimiz hissediliyor. Ama daha basindayiz. Insallah cok daha yukseklere cikacagiz.
  • Bütün taksiler THY'nin rakibi değil mi? E hepsinde "tek rakibim Türk Hava Yolları" yazıyor
  • THY rakebeti sevmez, tekel olmak ister..

Lufthansa  Alman Havayolları Türkiye‘den  Chicago ve Los Angeles’a  uçacak First Class yolculara  çok  özel fiyatlar sunuyor.

Türkiye’den Chicago’ya First Class  sınıfta  uçacak yolcular vergiler dahil 5815.- Euro,  Los Angeles’e First Class sınıfta uçacak  yolcular ise  vergiler dahil 6719.- Euro ödeyerek seyahat edebilecekler.

Dünyada birçok havalimanındaki First Class Lounge’lara giriş imkanı,  Frankfurt ve Münih havalimanlarında bulunan  First Class Terminal’leri kullanma ve limuzinle uçağa transfer, üç kat daha fazla mil kazanma olanağı, uçakta tam  yatak halini alan koltuklar ve Star Chef’lerin hazırladığı kişiye özel ikramlar Lufthansa’nın First Class yolcularına sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden bazıları.

Bilindiği gibi Türk Havayolları First Class uçuşlar yapmak üzere Boeing 777 tipi uçak almış ve büyük reklamlarla uçuşlara başlamıştı. Türk Havayolları başta Londra olmak üzere Singapur’a First Class seferler yapıyor. THY’nin önümüzdeki dönemlerde Amerika’ya da First Class uçuş yapma planı bulunuyor.

THY’nin Amerika’ya First Class uçuş yapacağını bilen ve tıpkı THY gibi Star Alliance üyesi olan Lufthansa Havayolları’nın First Class uçuşlarda indirim yapması  “THY’ye sen bu hatta girme“ mesajı olarak yorumlandı.

THY'ye rakip var

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
Hepsi gelsin diyen değerli arkadaşımızın THY na ne zaman girdiğini çok merak ediyorum. Çünkü eski bir THY li böyle bir şey yazmaz. Kendine diğer havayollarına da saygı duyar. Balık baştan mı kokmuş ne ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY önümüzdeki dönemlerde first class diye Lufthansa bugün indirim yapıyor öyle mi? Bu nasıl bir piyasa bilgisidir allahaşkına? Haber yapacağız diye komik duruma düşüyorsunuz. THY'nın haftalık uçuş sayısından fazlasını Lufthansa Kuzey Amerika'ya 1 gün içinde hem Frankfurt hem de Münih'ten gerçekleştiriyor. Lufthansa başkasından önce bu ekonomik krizde o koltukları doldurabilmek için kendisi ile rekabet ediyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
burda arkadaslar toronto ne zaman acilicak diye soruyor... pegasuscularda erzurumu bekliyor... fark bu arkadaslar, feel like a star....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu tür konuşmalar yorumlar serbest mi? neye göre?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
fazla da yüksek olmasın düşünce fazla acıtır sonra

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rekabet deyince toronto ne oldu? Reklamlarda ismi var ama kendi hala yok, bu yaz acilacak mi bir fikri olan var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Su an dunyadaki rekabet gucu en yuksek olan havayollarinin basinda biz geliyoruz. Ucak basina ve yolcu basina dusen personel sayisi ve personel gideri en az olan ve elindeki filoyu en karli bicimde kullanabilecek bir cografyaya sahip olmamiz ilk nedenleri. Dunyanin her noktasinda rekabete variz. Adim adim heryere de giriyoruz. Bugun artik, dunyanin her marketinde sesimiz duyuluyor, gelisimiz hissediliyor. Ama daha basindayiz. Insallah cok daha yukseklere cikacagiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bütün taksiler THY'nin rakibi değil mi? E hepsinde "tek rakibim Türk Hava Yolları" yazıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY rakebeti sevmez, tekel olmak ister..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000