07 Şubat 2019, Perşembe 12:14:38

THY'ye iki ödül birden

Türk Hava Yolları, 2018 yılının Kasım ayında teslimi gerçekleşen B777-F tipi kargo uçağının 110 milyon Avro değerindeki yenilikçi ve sofistike finansmanı sayesinde, 21 Ocak’ta Dublin’de düzenlenen ‘Airline Economics Global Aviation 100 Global Leaders Ödül Töreni’nde “Yılın En İyi Finansmanı” ödülüne layık görüldü..
  • yemleme ödüle balıklama atlamışlar her zamanki gibi.elin adamı bizi öyle güzel çözmüş ki bunlara ödül verdin mi kendilerini birşey sanarlar sonra cebimizi doldururuz diye düşünüyorlar. torpilli bademler hiçbir zaman akıllanmayacaklar.
  • fos Çıktı ne bir maaşı uçuş tazminatları neden verilmedi uçucular yerdekilerin maaşının net halini bile alamadı bari ümitlendirmeyin olmayacak şey için ayrıca vergi kesintisi de maaşları dibe çekmiş herşeye zam maaşlara düşüş
  • Ne güzel öptük ödülüdür o :) maliyetini de eklemişlerdir finansmana. Bu arada müezzin efendi de iyiymiş.
  • Yilin en iyi yedek motor finansmani odulu nedir, niye odul verilir boyle bir seye? Ayrica vergi kalkanli finansman diye bir sey goruyorum listede, vergi odememek icin cetrefilli yollara basvuranlara odul de mi veriliyor artik? Bu ne bohemdir?
  • BUGÜN BORDROLAR ÇIKMIŞ. GEÇEN AYA GÖRE VERGİ KESİNTİSİ %100 ARTMIŞ. GEÇEN AY KESİLEN VERGİ 4000 TL İKEN BU AY 8000 KÜSUR OLMUŞ. TABİ BU DAR GÖVDE KAPTANI İÇİN. BU ARTIŞA SESSİZ KALAN SENDİKA, TALPA VE İDARECİLERE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Türk Hava Yolları, 2018 yılının Kasım ayında teslimi gerçekleşen B777-F tipi kargo uçağının 110 milyon Avro değerindeki yenilikçi ve sofistike finansmanı sayesinde, 21 Ocak’ta Dublin’de düzenlenen ‘Airline Economics Global Aviation 100 Global Leaders Ödül Töreni’nde “Yılın En İyi Finansmanı” ödülüne layık görüldü..

Airline Economics Global Aviation 100 Global Leaders Ödül Töreninde "Yılın En İyi Finansmanı" ve ayrıca Global Transport Finance Ödül Töreninde de "Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı" ödüllerini teslim alan bayrak taşıyıcı havayolu, geçtiğimiz yıllarda da çokça ödüllendirilen başarılı finansman performansı ile küresel finans çevrelerinden takdir toplamayı sürdürüyor.

Türk Hava Yolları, 2018 yılının Kasım ayında teslimi gerçekleşen B777-F tipi kargo uçağının 110 milyon Avro değerindeki yenilikçi ve sofistike finansmanı sayesinde, 21 Ocak'ta Dublin'de düzenlenen 'Airline Economics Global Aviation 100 Global Leaders Ödül Töreni'nde "Yılın En İyi Finansmanı" ödülüne lâyık görüldü.

Havayolunun finansman dalında lâyık görüldüğü bir diğer ödül ise, Londra'da 31 Ocak'ta gerçekleştirilen 'Global Transport Finance Ödül Töreni'nde takdim edilen "Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı" ödülü oldu.

Ödüllerle ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı, Murat Şeker; "Öncelikle, Airline Economics ve Global Transport Finance'e bizleri böylesi iki önemli ödüle lâyık gördükleri için Türk Hava Yolları ailesi adına teşekkür etmek istiyorum. Uçak finansmanı alanında özellikle de son yıllarda çizdiğimiz yükselen grafiği, bu ödüllerle taçlandırmış olmak bizim için büyük mutluluk. Çok kez ödüllendirilen bu yönlü performansımızı daha da iyileştirmek adına çalışmalarımızı bilfiil sürdürürken, Türk Hava Yolları'nın yükselen küresel itibarına ve marka değerine bu noktada da ivme kazandırıyor olmaktan gurur duyuyoruz." dedi.

Finansman yapısı, Türk Hava Yolları'nın büyük finansörlerinden ve Fransa'nın en büyük bankalarından biri olan Credit Agricole CIB tarafından aranje edilerek, vergi avantajlarının kullanılmasıyla birlikte, Çin'in en büyük bankalarından birinin iştiraki olan ICBC Financial Leasing Co., Ltd. tarafından sağlanan rekabetçi kredi sayesinde söz konusu uçağın düşük maliyetle finanse edilmesi sağlandı. İlk kez 2016 yılında girmiş olduğu Çin finansman piyasasında istikrarlı bir büyüme ile toplamda 1.3 milyar USD tutarında finansman gerçekleştiren Türk Hava Yolları, 2019 yılında teslim alınacak 750 milyon USD değerindeki 14 uçağın finansmanını da yine Çin banka ve leasing şirketleri ile gerçekleştirecek.

Bayrak taşıyıcı marka, 2008 yılından beri uygulamaya aldığı yenilikçi ve türünün tek örneği olan finansman modelleri ile 'Jane's Transport Finance', 'Global Transport Finance', 'Airline Economics', 'Airfinance Journal' ve 'Bonds, Loans & Sukuk Turkey' gibi dünyaca ünlü kuruluşlar tarafından her yıl farklı finansman ödüllerine lâyık görüldü. Türk Hava Yolları son 10 yılda gerçekleştirdiği 15 milyar USD tutarındaki finansmanlarında toplamda 23 uluslararası finansman ödülü kazanarak, bu alanda da başarısını zirveye taşıdı.

GEÇMİŞ ÖDÜLLER;

2018 Bonds, Loans & Sukuk Turkey - Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı

2017 Airfinance Journal - Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı

2017 Global Transport Finance - Yılın Özgün Finansmanı

2017 Bonds, Loans & Sukuk Turkey - Yılın En İyi İhracat Kredili Finansmanı

2017 Bonds, Loans & Sukuk Turkey - Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı

2017 Bonds, Loans & Sukuk Turkey - Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı

2016 Airfinance Journal - Yılın En İyi Sermaye Piyasası Finansmanı

2016 Airfinance Journal - Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı

2016 Airline Economics - Avrupa Çapında Yılın En İyi Finansmanı

2016 Airline Economics - Yılın En İyi Finansmanı

2015 Airfinance Journal - Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı

2015 Airfinance Journal - Yılın En İyi Yedek Motor Finansmanı

2015 Global Transport Finance - Avrupa Çapında Yılın En İyi Sermaye Piyasası Finansmanı

2015 Bonds, Loans & Sukuk Turkey - Yılın En İyi İhracat Kredili Finansmanı

2014 Bonds, Loans & Sukuk Turkey – Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı

2013 Airfinance Journal - Yılın En İyi Vergi Kalkanlı Finansmanı

2013 Global Transport Finance - Avrupa Çapında Yılın En İyi Finansmanı

2012 Airfinance Journal - Yılın En İyi Havayolu

2011 Jane's Transport Finance - Orta Doğu Çapında Yılın En İyi Kredili Finansmanı

2008 Jane's Transport Finance - Avrupa Çapında Yılın En İyi Kredili Finansmanı

2008 Airfinance Journal – Avrupa Çapında Yılın En İyi Finansmanı

YENİLİKLER;

İlk BALTHAZAR garantili Fransız vergi kalkanlı finansman (2019)

İlk AFIC garantili İtalyan vergi kalkanlı finansman (2018)

İlk SACE garantili Fransız vergi kalkanlı finansman (2018)

İlk AFIC garantili Fransız vergi kalkanlı finansman (2017)

İlk US Ex-Im garantili Fransız vergi kalkanlı finansman (2015)

İlk Japon Yeni EETC Jolco ihracı (2015)

İlk US Ex-Im garantili Japon Yeni bonoya çevrilebilir yedek motor tahvili (2014)

İlk Japon Yeni EECA garantili İtalyan vergi kalkanlı finansman (2014)

İlk US Ex-Im garantili Japon Yeni bonoya çevrilebilir tahvil (2013)

İlk EECA garantili Jolco finansmanı (2011)

.

THY'ye iki ödül birden

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

ödül ! ~ 7 ay önce
yemleme ödüle balıklama atlamışlar her zamanki gibi.elin adamı bizi öyle güzel çözmüş ki bunlara ödül verdin mi kendilerini birşey sanarlar sonra cebimizi doldururuz diye düşünüyorlar. torpilli bademler hiçbir zaman akıllanmayacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herkrse 1 er maaş benden ~ 7 ay önce
fos Çıktı ne bir maaşı uçuş tazminatları neden verilmedi uçucular yerdekilerin maaşının net halini bile alamadı bari ümitlendirmeyin olmayacak şey için ayrıca vergi kesintisi de maaşları dibe çekmiş herşeye zam maaşlara düşüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahahhahahah ~ 7 ay önce
Ne güzel öptük ödülüdür o :) maliyetini de eklemişlerdir finansmana. Bu arada müezzin efendi de iyiymiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay anasini ~ 7 ay önce
Yilin en iyi yedek motor finansmani odulu nedir, niye odul verilir boyle bir seye? Ayrica vergi kalkanli finansman diye bir sey goruyorum listede, vergi odememek icin cetrefilli yollara basvuranlara odul de mi veriliyor artik? Bu ne bohemdir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAAŞLARDAN VERGİ KESİNTİSİ ~ 7 ay önce
BUGÜN BORDROLAR ÇIKMIŞ. GEÇEN AYA GÖRE VERGİ KESİNTİSİ %100 ARTMIŞ. GEÇEN AY KESİLEN VERGİ 4000 TL İKEN BU AY 8000 KÜSUR OLMUŞ. TABİ BU DAR GÖVDE KAPTANI İÇİN. BU ARTIŞA SESSİZ KALAN SENDİKA, TALPA VE İDARECİLERE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatih ~ 7 ay önce
keske daha cok odeseniz. Almanya Almanya diye refah ulkesi dersiniz. burada bir polis memuru ile lufthansa pilotu arasında 5 kat bile gelir farkı yoktur. Siz her ay cebe atmaya alısmıssınız. 20-25 katı fazla para kazanın devletin memurundan sonra oturun aglayın boyle. keske en cok sizden alsa. size verilen bu kadar para israf zarar ziyan.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000