03 Mart 2017, Cuma 10:44:53

THY'ye 3 ödül birden

Dünyadaki yükselen piyasa kredilerine odaklı tek entegre pazar istihbarat platformu olan ve hem online hem de yazılı ortamda faaliyet gösteren “Bonds & Loans”un bu yılki değerlendirme sonuçlarına göre Türk Hava Yolları, uçak finansmanı dalında; “Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı”, “Yılın En İyi Ticaret ve İhracat Finansmanı” ve “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı” ödüllerinin sahibi oldu.
  • Gönderdikleri ekibin başarısı neticesinde kazanılan ödüllerle övünülmesi de ayrı bir maharet ister. Pes yani.
  • batırdınız be koskoca thy'yi(!) bu ödülleri almak için kim bilir kimlere para yedirdiler(!) o kadar zarar ederken bir de ödül alacağız diye ona buna para yediriyorlar(!) kesin ödül verenler de torpille ödül veriyordur(!)
  • Bu ödüllerin gerçek sahipleri (CK, EI, EF) 211 içinde haksız bir şekilde işten atıldı.Yeniler de ödül kazandık diye sevinsin.
  • 1 nisan şakası mu bu diyecem de ama daha nisan değil. Hele mart bir bitsin o zaman 1 nisan şakaları yaparız.
  • Emirates 2 ay içinde Yunanistan'dan Amerika uçuşlarına başlıyor, bizde burada İran uçaklarında fazla kabin bagajı için memnuniyetsiz müşteri yaratalım. Amerika aktarmalı bir sürü İran vatandaşı geliyor. İstikrarlı giden destinasyonlardan biri İran. Görünen O ki, yeni hub noktası Yunanistan olacak. Sonra ah vah edersiniz. Ödüllerlede artık kar zarar hesabı yaparsınız...
  • Waw masallah 3 odul, dunyanin en iyi havayolu. Tebrikler.
  • birde yılın en çok zarar edeni:)
  • Ne ödülü arkadaş kimi kandırıyorsunuz ya , Allah Allah
  • "Türk Hava Yolları, uçak finansmanı dalında; “Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı”, “Yılın En İyi Ticaret ve İhracat Finansmanı” ve “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı” ödüllerinin sahibi oldu", diyip de dünya aleme sonra en iyi olmadığını açıklamak ve ikincilik ve üçüncülüklerle övünmek nasıl bir yaman çelişki hayret doğrusu. Hangi kafa ve vizyonda olduğunuz aşikar :)
  • En iyi finansman ama kim içğn en iyi? ; finans kuruluşları için en iyi. Yani diyolar ki bu sene en güzel parayı Thy den kazandık. Bu ödüller Thy ye feda olsun :))

Dünyadaki yükselen piyasa kredilerine odaklı tek entegre pazar istihbarat platformu olan ve hem online hem de yazılı ortamda faaliyet gösteren “Bonds & Loans”un bu yılki değerlendirme sonuçlarına göre Türk Hava Yolları, uçak finansmanı dalında; “Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı”, “Yılın En İyi Ticaret ve İhracat Finansmanı” ve “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı” ödüllerinin sahibi oldu.

İstanbul’da gerçekleştirilen ödül törenine, markayı temsilen Türk Hava Yolları Finansman Başkanı Ayşegül Denli katıldı. Ödülleri, bayrak taşıyıcı adına teslim alan Denli; “Küresel ölçekte oldukça zor bir yıl olan 2016 genelinde, finansman dalında 3 ödüle birden lâyık görülmek bizler için çok önemli. Türk Hava Yolları ailesi olarak havacılığa dair her alanda başarı sağlamak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bu gayretimizin süreklilikle takdir ediliyor olması ve ‘Bonds and Loans’ gibi önemli kuruluşlarca ödüllendiriliyor olmak bizim için hem gurur hem de motivasyon kaynağı.” dedi.

Türk Hava Yolları, Eylül- Kasım 2015 döneminde teslimi gerçekleşen, 3 A321-200 uçaklarının finansmanıyla “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı” dalında ikincilik ödülüne lâyık görüldü.

Uçak finansmanı noktasında öncelikli hedefi, uzun vadeli ve çeşitlendirilmiş ucuz fon kaynağı elde etmek olan havayolu şirketi, Japon sermaye ve bankacılık piyasasına erişim sağlayarak yeni bir fon kaynağını portföyüne ekleyip, bölgesel risk alanını da çeşitlendirmiş oldu.

Dahası, bu işlem sayesinde uçak değerinin tamamı Japon öz sermayesiyle birleştirilerek, düşük maliyetle finanse edildi. Bu anlaşma, dünya çapında uçak finansmanında bugüne kadar JPY cinsinden yapılan ilk EETC (Geliştirilmiş Teçhizat Karşılığı Temlik Sertifikası) olma özelliğini taşırken, klasik EETC yapısına JPY sermaye piyasası entegre edilerek literatüre yeni bir finansman çeşidi olarak kazandırıldı. Bu işlevsel yapı sayesinde birçok uçak çok yönlü sınıflandırmaya dâhil edilerek, yükümlüden daha yüksek kredi notuna sahip Japon bankalarından likidite desteği de elde edildi.

Türk Hava Yolları, 2015 yılı Eylül ayında teslim alınan 1 B777-300ER uçağının finansmanı ile de “Yılın En İyi Ticaret ve İhracat Finansmanı” dalında ikincilik ödülüne lâyık görüldü. Toplam finanse edilen miktar 16,8 Milyar JPY oldu.

Bayrak taşıyıcı havayolu aynı zamanda, Mayıs- Ağustos 2016 arasında teslimi gerçekleşen 1 B777-300ER ve 8 B737-800 uçaklarının finansmanıyla “Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı” dalında üçüncülük ödülüne layık görüldü. Toplam finanse edilen miktar 430 Milyon Euro olurken, küresel taşıyıcı uyguladığı finansal kiralama yöntemi ile seçkin ve yenilikçi bir finansmanı başarıyla tamamlamış oldu.

Ödül kazandıran her iki finansman modeli de; yenilikçi, sofistike ve türünün tek örneği olan finansman yapısı, U.S. Ex-Im garantisiyle ve aynı zamanda Fransız Vergi Kalkanlı Finansal Kiralamanın bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Uçak finansmanında ağırlıklı olarak tercih edilen USD para birimi yerine JPY cinsinden gerçekleştirilen bu finansman yapısı, Türk Hava Yolları tarafından başarılı bir şekilde uygulamaya geçirildi. U.S. Ex-Im Bank garantisi ile vergi avantajının birlikte kullanıldığı bu yapı, BNP tarafından aranje edilmiş olup; Türk Hava Yolları’nın hem ihracat garantisi, hem de vergi avantajı yakalayarak, bahse konu uçakları düşük maliyetle finanse etmesine olanak sağladı.

Türk Hava Yolları uygulamaya geçirdiği yenilikçi ve türünün tek örneği olan finansman modelleri sayesinde; Jane's Transport Finance, Global Transport Finance, Bonds & Loans ve Airfinance Journal gibi sektörün öncü değerlendirme kuruluşları tarafından 2006, 2008, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında çeşitli ödüllere lâyık görüldü. Türk Hava Yolları, uluslararası uçak finansmanı ödüllerindeki başarısını son 10 yılda 12 Milyar USD seviyesine çıkararak zirveye taşıdı.


Geçmiş Ödüller;

2006 Jane’s Transport - Yılın Uçak Finansmanı Anlaşması (Orta Doğu)
2008 Jane’s Transport - Yılın Finansal Kiralama Anlaşması (Avrupa)
2008 Airfinance Dergisi - Yılın Anlaşması (Avrupa)
2011 Jane’s Transport - Yılın Uçak Finansmanı Anlaşması (Avrupa)
2012 Airfinance Dergisi - Yılın Havayolu
2013 Airfinance Dergisi - Yılın Vergi Kalkanlı Uçak Finansmanı
2013 Global Transport Finance - Yılın Finansal Kiralama Anlaşması (Avrupa)
2014 Bonds & Loans Awards - Yılın Yapılandırılmış Finansmanı (Türkiye)
2015 Airfinance Dergisi - Yılın Vergi Kalkanlı Uçak Finansmanı
2015 Airfinance Dergisi - Yılın Uçak Motoru Finansmanı
2015 Bonds & Loans Awards - Yılın Ticaret ve İhracat Finansmanı (Türkiye)
2015 Global Transport Finance - Yılın EETC Anlaşması (Avrupa)
2015 Airline Economics Aviation-100 Awards - Yılın Anlaşması (Avrupa)
2015 Airline Economics Aviation-100 Awards - Yılın Anlaşması (Editör'ün Seçimi)
2015 Airfinance Dergisi - Yılın Vergi Kalkanlı Uçak Finansmanı
2015 Airfinance Dergisi  - Yılın Sermaye Piyasaları Finansmanı
2016 Airfinance Dergisi, Yılın Sermaye Piyasaları Finansmanı 
2016 Airfinance Dergisi, Yılın Vergi Kalkanlı Uçak Finansmanı
2016 Airline Economics Aviation-100 Awards, Yılın Anlaşması (Avrupa)
2016 Airline Economics Aviation-100 Awards, Yılın Anlaşması (Editör'ün Seçimi)

Yenilikler;

İlk ECA garantili Fransız Kiralama Anlaşması,
İlk US Exim garantili Fransız Kiralama Anlaşması,
İlk ECA garantili JOLCO Kiralama Anlaşması,
İlk US Exim garantili JPY üzerinden çıkartılan Konvertibl Tahvil,
İlk ECA garantili Japon Yeni cinsi İtalyan Vergi Kalkanlı Kiralama Anlaşması,
İlk Japon Yeni cinsi EETC ihracı.
 

THY'ye 3 ödül birden

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İntihal ~ 2 yıl önce
Gönderdikleri ekibin başarısı neticesinde kazanılan ödüllerle övünülmesi de ayrı bir maharet ister. Pes yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
batırdınız be koskoca thy'yi(!) bu ödülleri almak için kim bilir kimlere para yedirdiler(!) o kadar zarar ederken bir de ödül alacağız diye ona buna para yediriyorlar(!) kesin ödül verenler de torpille ödül veriyordur(!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
Bu ödüllerin gerçek sahipleri (CK, EI, EF) 211 içinde haksız bir şekilde işten atıldı.Yeniler de ödül kazandık diye sevinsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PortAir ~ 2 yıl önce
1 nisan şakası mu bu diyecem de ama daha nisan değil. Hele mart bir bitsin o zaman 1 nisan şakaları yaparız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz boş boş bakın ~ 2 yıl önce
Emirates 2 ay içinde Yunanistan'dan Amerika uçuşlarına başlıyor, bizde burada İran uçaklarında fazla kabin bagajı için memnuniyetsiz müşteri yaratalım. Amerika aktarmalı bir sürü İran vatandaşı geliyor. İstikrarlı giden destinasyonlardan biri İran. Görünen O ki, yeni hub noktası Yunanistan olacak. Sonra ah vah edersiniz. Ödüllerlede artık kar zarar hesabı yaparsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy fan ~ 2 yıl önce
Waw masallah 3 odul, dunyanin en iyi havayolu. Tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksik ~ 2 yıl önce
birde yılın en çok zarar edeni:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 2 yıl önce
Ne ödülü arkadaş kimi kandırıyorsunuz ya , Allah Allah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En iyi üçüncü olmuşlar bravo :) ~ 2 yıl önce
"Türk Hava Yolları, uçak finansmanı dalında; “Yılın En İyi Ulaştırma ve Taşımacılık Finansmanı”, “Yılın En İyi Ticaret ve İhracat Finansmanı” ve “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansmanı” ödüllerinin sahibi oldu", diyip de dünya aleme sonra en iyi olmadığını açıklamak ve ikincilik ve üçüncülüklerle övünmek nasıl bir yaman çelişki hayret doğrusu. Hangi kafa ve vizyonda olduğunuz aşikar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet harika finansman :)) ~ 2 yıl önce
En iyi finansman ama kim içğn en iyi? ; finans kuruluşları için en iyi. Yani diyolar ki bu sene en güzel parayı Thy den kazandık. Bu ödüller Thy ye feda olsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000