12 Mart 2010, Cuma 09:45:34

THY'nin yolcu sayısı %25 yükseldi

Türk Hava Yolları'nın yolcu Sayısı 2010 Ocak-Şubat'ında 2009'un ayın dönemine oranla yüzde 25 artışla 3,9 milyona yükseldi.
  • arkadaşlar bu haberi hurriyetin int sitesinde de gördüm.bir arkadaşımız thy nin sponsorluklarına kızıp ist-ankara arası bilet fiyatlarının 169 olduğundan yakınmış.bende ona önceden bilet alıp 69 tlye uçabileceğini ne kadar sona kalırsa 20er tl artıp(69-89-109-129-149) 169 a kadar çıkabileceğini yazdım.ve sabahtan beri bakıyorum hala yorumum hurriyet.com da yayınlanmadı.bize böyle bir imkan veren airporthabere teşekkürlerimi sunarım.
  • yazik olmus sana.zarardayiz deseler party yapacaksin galiba?
  • ticari kararların ne sadece kriz ortamına göre ne de ekonominin çok iyi olduğu ortamlara göre verilmemesi gerekir.hele hele 10-20 yıl ödemeli uçak alıyorsanız.herkes kapasite kısıyor bu yolcuları bundan sonra ben taşırım uçak aliym bari mantığıyla iş yapar da 2 sene sonra piyasaya tekrar rekabet gelirse borçları nerden gelen parayla ödeyeceksin.mantıklı cevabı olan yazsın.kahvehane muhabbeti yapacaklar hiç yazmasın lütfen
  • finansal analizden az çok anlayan herkes bilir.karlılık kadar likidite de önemlidir.kağıt üzerinde karlı olabilirsiniz ama parayı döndüremezseniz.nakite sıkışırsanız haliniz yaman demektir.ha işte bu olay sonbaharda...yoksa sonbaharda ne olabilirki.
  • Sonbaharda sonuç beklemek tabii ki yanlış olur. Bu böyle sürüp gidecek. THY'nin de borç stokları diğer kamu teşebbüsleriyle aynı havuzda ifade ediliyor. Türkiye'nin iç ve dış borç hacimlerin şişmeye devam etmesine iyi bir katkı sağlamaya devam edecek. Bu arada uzun dönemli borçlar çarpıtılıp THY çok kar ediyor diye slogan atılacak. Bu arada tek başına doluluk oranı değildir önemli olan gelir/yolcu-km ile gider/koltuk-km dengesidir aslen. Hava yolu ekonomisinden biraz anlayan herkes bunu bilir.
  • doğru ya thy aslında 500 bin yolcu taşıdı da seni kekliyor.siz de ancak üstüne soğuk su içersiniz. ayrıca bir şey sormak istiyorum airporthaberin sistem saati değişik midir ne.yorumumu şu an 15:43 itibariyle yazıyorum ama 1,5 saat önce yazmış gözüküyor hep
  • yeme bizi THY yeme...şişirme rakamları kimse yemezzzzzzzzz...siz ancak apronda deve kesersiniz..
  • saçma yorumlara cevap yazmak işimiz değil.sonuna katılıyorum tek bekleyip görmek en iyisi
  • Ey HT'nin prensleri! sonbahar yorumuna cevabınız yok mu?
  • rakamları yorumlamak bir yana.öyle yada böyle bir yorum yaparsınız,rakamların doğru olduğunu varsayarak.peki ya rakamlar ağır aksak ve yenilenmek için milyon eurolar harcanan bir sistemden alınıyor ve yanlışsa.hiç düşündünüz mü.ayaklarınızın yere basmadığını anladığınızda ne yapacaksınız.sonbaharı beklemenizi tavsiye ediyorum.

THY'den yapılan açıklamaya göre, yolcu Sayısı Ocak-Şubat 2009 döneminde 3,1 milyon iken, 2010 yılının aynı döneminde yüzde 25 artışla 3.9 milyona ulaştı, Dış Hatlarda Business Class ve Dıştan Dışa Transit Yolcu sayılarında da Ocak-Şubat 2009 dönemine kıyasla sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 40 artış sağlandı.

Yolcu Doluluk oranı 2,8 puan artışla yüzde 69,1 olarak gerçekleşirken, arzedilen koltuk KM (AKK), Ocak-Şubat 2009 döneminde 7,2 milyar iken, 2010 yılının aynı döneminde yüzde 29 artarak 9,3 milyara, ücretli Yolcu KM (ÜYK), Ocak-Şubat 2009 döneminde 4.8 milyar iken, 2010 yılının aynı döneminde yüzde 34,5 artarak 6,4 milyara çıktı.

Açıklamada, ''Konma Sayısı, Ocak-Şubat 2009 döneminde 28.604 iken, 2010 yılının aynı döneminde yüzde 21,9 artışla 34 bin 870'e, Kargo-Posta, Ocak-Şubat 2009 döneminde 28 bin 651 ton iken, 2010 yılının aynı döneminde yüzde 59,2 artışla 45 bin 613 tona yükselmiştir'' denildi.

Kuruluştan aynı konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna da açıklama gönderildi. 

Zaman

THY'nin yolcu sayısı %25 yükseldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
arkadaşlar bu haberi hurriyetin int sitesinde de gördüm.bir arkadaşımız thy nin sponsorluklarına kızıp ist-ankara arası bilet fiyatlarının 169 olduğundan yakınmış.bende ona önceden bilet alıp 69 tlye uçabileceğini ne kadar sona kalırsa 20er tl artıp(69-89-109-129-149) 169 a kadar çıkabileceğini yazdım.ve sabahtan beri bakıyorum hala yorumum hurriyet.com da yayınlanmadı.bize böyle bir imkan veren airporthabere teşekkürlerimi sunarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yazik olmus sana.zarardayiz deseler party yapacaksin galiba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ticari kararların ne sadece kriz ortamına göre ne de ekonominin çok iyi olduğu ortamlara göre verilmemesi gerekir.hele hele 10-20 yıl ödemeli uçak alıyorsanız.herkes kapasite kısıyor bu yolcuları bundan sonra ben taşırım uçak aliym bari mantığıyla iş yapar da 2 sene sonra piyasaya tekrar rekabet gelirse borçları nerden gelen parayla ödeyeceksin.mantıklı cevabı olan yazsın.kahvehane muhabbeti yapacaklar hiç yazmasın lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
finansal analizden az çok anlayan herkes bilir.karlılık kadar likidite de önemlidir.kağıt üzerinde karlı olabilirsiniz ama parayı döndüremezseniz.nakite sıkışırsanız haliniz yaman demektir.ha işte bu olay sonbaharda...yoksa sonbaharda ne olabilirki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sonbaharda sonuç beklemek tabii ki yanlış olur. Bu böyle sürüp gidecek. THY'nin de borç stokları diğer kamu teşebbüsleriyle aynı havuzda ifade ediliyor. Türkiye'nin iç ve dış borç hacimlerin şişmeye devam etmesine iyi bir katkı sağlamaya devam edecek. Bu arada uzun dönemli borçlar çarpıtılıp THY çok kar ediyor diye slogan atılacak. Bu arada tek başına doluluk oranı değildir önemli olan gelir/yolcu-km ile gider/koltuk-km dengesidir aslen. Hava yolu ekonomisinden biraz anlayan herkes bunu bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
doğru ya thy aslında 500 bin yolcu taşıdı da seni kekliyor.siz de ancak üstüne soğuk su içersiniz. ayrıca bir şey sormak istiyorum airporthaberin sistem saati değişik midir ne.yorumumu şu an 15:43 itibariyle yazıyorum ama 1,5 saat önce yazmış gözüküyor hep

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yeme bizi THY yeme...şişirme rakamları kimse yemezzzzzzzzz...siz ancak apronda deve kesersiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
saçma yorumlara cevap yazmak işimiz değil.sonuna katılıyorum tek bekleyip görmek en iyisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ey HT'nin prensleri! sonbahar yorumuna cevabınız yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
rakamları yorumlamak bir yana.öyle yada böyle bir yorum yaparsınız,rakamların doğru olduğunu varsayarak.peki ya rakamlar ağır aksak ve yenilenmek için milyon eurolar harcanan bir sistemden alınıyor ve yanlışsa.hiç düşündünüz mü.ayaklarınızın yere basmadığını anladığınızda ne yapacaksınız.sonbaharı beklemenizi tavsiye ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000