07 Haziran 2014, Cumartesi 14:01:41

THY'NİN YILDIZLARI EMİRATES'E FARK ATTI

Türk Hava Yolları'nın Kobe-Messi'li reklamından sonra Emirates de Pele-Ronaldo'lu reklamla tanıtım yapmıştı. Reklam filmlerinde yaşayan efsaneleri kapıştıran iki şirketin reklam rekabetinden galip çıkan taraf THY oldu.
  • Bırakın şu arapları ya. Bizim onlarla bir işimiz olmaz. Meraklısı gider dubai de yaşar.
  • Emirates candır gerisi heyecandır:)
  • Bizim reklamımız çok daha iyi ve bu büyük bir gurur fakat hersey reklam değil. Bence hickimse kendi milli havayolunu yerdenyere vurmak istemez,insanlarin anlattiklari eksiklikler gercekten olan seyler. Diger tarafta ise messiyi biz oynattik demekki en iyisi biziz diyen goygoycu boş ifadeler.
  • Arkadaslar bu kadar birbirimize dusman olmayalim. Bizim reklam ek ninkinden iyi. Ek dan daha iyi bir reklam cektik ama ek dan cok daha iyi bir sirketiz demedik. Ek iyi bir rakiptir. LH hem ek dan hem tk dan cok korkar. Ek da buyusun tk da. Yeni dunya duzeninde yeni ouncular var. Biz de variz cok sukur. Yolumuz acik olsun
  • Dubai şu anda Dünya şehirleri sıralamasında Alpha+ seviyesindeyken Istanbul Alpha- seviyesinde. En üst seviye Alpha++ ve oraya sadece NYC ve Londra girebilmiş.Hesaplarsan Dubai sadece Londra seviyesinde gelemiyor. Ve Istanbul'dan 2 seviye üst bir şehir. Ayrıca BAE de Abu Dhabi de çok güzel bir şehir ve Etihad ın merkezi.
  • Bakıyorumda arap hayranları birbirine girmiş. Hani bayılıyordunuz arap kardeşlerinize ?
  • Teşekkürler amirim doğru bilgiler için. Bunlar gezikolik beyinleri uyuşuk bilmezler gerçekleri klavye silahsörü gibi yaz babam yaz. Memleket ve milli değerler kötülensinde RTE çöker mi diye bakanlar bunlar. Altında kalırsınız altında haberiniz olsun
  • O ülkeye gittiğin zaman Dubai'den başka gezecek yer yok ayrıca.gezeceğin yerlerin toplamı 14. Ve hepsi suni yapı.tarih kültür yok.istanbula ve Türkiye'ye gelen çıldırıyor çünkü yapacak gezecek öğrenecek tadacak oh my god okadar çok şey var...şaşırıp kalıyorlar.olimpiyatları bile Türkler almalıydı dediler.bunu söyleyen yabancı ülkeler.yani japonların hakkı değildi dediler. Herşeyi geçtim osmanlıyı arkasından vuran bir milleti övmüşssün...biraz mantıklı ol.ayrıca Dubai sadece zenginlere odaklı.her tabakaya gel demiyor kurallar çok sert.ama Türkiye öyle değil.misafirperverliği yok Arapların unutma.sadece Türkiye ve birkaç ülkenin var.avrupa ve asyayı bağlıyor istanbul.Dubai'nin ne özelliği var.dubai gelişmiş değil gelişen bir yer. Ama istanbul gelişimini tamamlamış.birçok sektörün merkezini Türkiye'ye kuruyorlar.buna kule dahil.istanbul akar dostum...hemde çok fena akar.hee ayrıca 4 mevsim...ingilizler havacılıktan anlamaz denizcilik petrol ve futboldan anlar. Çok cahilsin keşke ölsen.
  • 1 milyon baloncuk yanlışın var... Maaşları abartmışsın.yolcu potansiyeli istanbulun çok daha fazla.boy boy açıyor farkı.ingilizler istanbulunda belgeselini yaptı ama sadece havalimanı değil adamlar heryerimizin belgeselini yaptı.çünkü ülke öyle bir ülke.takımlara sponsorluk organizasyonlara fuarlara vb... Önce thy başlatmıştır sene 2006 Ekim ayı. Yenilikleri ve kararları yabancı yöneticileri veriyor. Ama Türklerin kendisi veriyor.zaten Araplar bu konuda geride kalıyor. Petrol rezervi 130 sene. Bu tabi gelişen depremlere göre değişiyor.deprem oldukça petrol batıya ve Güney batıya kayar.arapar tamamen Rusların müttefikleri arasında sıkışmış bir ülke savaş durumunda işleri biter.ama Türkiye öyle değil.çalışanların durumu kötü zaten yaban ellerdeler.arapların zaten nüfusu az genç nüfus yok.zorla dışarıdan adam bakıyorlar.tk ınn kazası Amsterdam kule yüzünden yani Tk ınn hatası değil.türk pilotlar askeri pilotlar geneli.en iyi pilotlardır unutma.konu yabancı dil değil kullanmak.
  • Recep Tayyip Erdogan Hava Limanı açıldığı zaman, Dubai balonu söbecek. THY cok doğru yolda. AHL kapasitesi yetseydi, network'ümüz şimdikinin iki katı büyük olurdu. RTE Airport ile birlikte havacılık tarihi yeniden yazılacak inşaAllah.. YÇ

Türk Hava Yolları'nın dünyaca ünlü NBA yıldızı  Kobe Bryant ve Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi ile çekilen reklam filmine karşılık Emirates de Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo ve Brezilyalı Futbol Efsanesi Pele'yi reklam filminde oynatmıştı. İki havayolu şirketinin 'Yıldız Savaşları'nda THY, Emirates'e büyük fark attı.

THY’nin reklamında dünyanın iki büyük spor yıldızı Messi ve Kobe aralarında bir şöhret rekabeti yaşarken Emirates de son reklam filminde aynı temayı işledi.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube'daki izlenme oranlarına göre; Türk Hava Yolları'nın 'Widen Your World' sloganının da lanse edildiği reklam filmi bugüne kadar 137 milyondan fazla kişi tarafından izlenirken, Emirates'in Pele ve Cristiano Ronaldo'nun rol aldığı reklam filmi 2 ayda yalnızca 6,5 milyon kişi tarafından izlendi.

Öte yandan Türk Hava Yolları'nın söz konusu reklam filmi yayınlandığı ilk 10 günde 110 milyon milyondan fazla kişi tarafından izlenerek bu alanda YouTube'un "ilk 10 günde en çok izlenen" videolarından biri olmuştu.

THY'NİN YILDIZLARI EMİRATES'E FARK ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bırakın şu arapları ya. Bizim onlarla bir işimiz olmaz. Meraklısı gider dubai de yaşar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emi ~ 8 yıl önce
Emirates candır gerisi heyecandır:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bizim reklamımız çok daha iyi ve bu büyük bir gurur fakat hersey reklam değil. Bence hickimse kendi milli havayolunu yerdenyere vurmak istemez,insanlarin anlattiklari eksiklikler gercekten olan seyler. Diger tarafta ise messiyi biz oynattik demekki en iyisi biziz diyen goygoycu boş ifadeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Arkadaslar bu kadar birbirimize dusman olmayalim. Bizim reklam ek ninkinden iyi. Ek dan daha iyi bir reklam cektik ama ek dan cok daha iyi bir sirketiz demedik. Ek iyi bir rakiptir. LH hem ek dan hem tk dan cok korkar. Ek da buyusun tk da. Yeni dunya duzeninde yeni ouncular var. Biz de variz cok sukur. Yolumuz acik olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 8 yıl önce
Dubai şu anda Dünya şehirleri sıralamasında Alpha+ seviyesindeyken Istanbul Alpha- seviyesinde. En üst seviye Alpha++ ve oraya sadece NYC ve Londra girebilmiş.Hesaplarsan Dubai sadece Londra seviyesinde gelemiyor. Ve Istanbul'dan 2 seviye üst bir şehir. Ayrıca BAE de Abu Dhabi de çok güzel bir şehir ve Etihad ın merkezi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bakıyorumda arap hayranları birbirine girmiş. Hani bayılıyordunuz arap kardeşlerinize ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Teşekkürler amirim doğru bilgiler için. Bunlar gezikolik beyinleri uyuşuk bilmezler gerçekleri klavye silahsörü gibi yaz babam yaz. Memleket ve milli değerler kötülensinde RTE çöker mi diye bakanlar bunlar. Altında kalırsınız altında haberiniz olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
O ülkeye gittiğin zaman Dubai'den başka gezecek yer yok ayrıca.gezeceğin yerlerin toplamı 14. Ve hepsi suni yapı.tarih kültür yok.istanbula ve Türkiye'ye gelen çıldırıyor çünkü yapacak gezecek öğrenecek tadacak oh my god okadar çok şey var...şaşırıp kalıyorlar.olimpiyatları bile Türkler almalıydı dediler.bunu söyleyen yabancı ülkeler.yani japonların hakkı değildi dediler. Herşeyi geçtim osmanlıyı arkasından vuran bir milleti övmüşssün...biraz mantıklı ol.ayrıca Dubai sadece zenginlere odaklı.her tabakaya gel demiyor kurallar çok sert.ama Türkiye öyle değil.misafirperverliği yok Arapların unutma.sadece Türkiye ve birkaç ülkenin var.avrupa ve asyayı bağlıyor istanbul.Dubai'nin ne özelliği var.dubai gelişmiş değil gelişen bir yer. Ama istanbul gelişimini tamamlamış.birçok sektörün merkezini Türkiye'ye kuruyorlar.buna kule dahil.istanbul akar dostum...hemde çok fena akar.hee ayrıca 4 mevsim...ingilizler havacılıktan anlamaz denizcilik petrol ve futboldan anlar. Çok cahilsin keşke ölsen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
1 milyon baloncuk yanlışın var... Maaşları abartmışsın.yolcu potansiyeli istanbulun çok daha fazla.boy boy açıyor farkı.ingilizler istanbulunda belgeselini yaptı ama sadece havalimanı değil adamlar heryerimizin belgeselini yaptı.çünkü ülke öyle bir ülke.takımlara sponsorluk organizasyonlara fuarlara vb... Önce thy başlatmıştır sene 2006 Ekim ayı. Yenilikleri ve kararları yabancı yöneticileri veriyor. Ama Türklerin kendisi veriyor.zaten Araplar bu konuda geride kalıyor. Petrol rezervi 130 sene. Bu tabi gelişen depremlere göre değişiyor.deprem oldukça petrol batıya ve Güney batıya kayar.arapar tamamen Rusların müttefikleri arasında sıkışmış bir ülke savaş durumunda işleri biter.ama Türkiye öyle değil.çalışanların durumu kötü zaten yaban ellerdeler.arapların zaten nüfusu az genç nüfus yok.zorla dışarıdan adam bakıyorlar.tk ınn kazası Amsterdam kule yüzünden yani Tk ınn hatası değil.türk pilotlar askeri pilotlar geneli.en iyi pilotlardır unutma.konu yabancı dil değil kullanmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son 4 yıl ~ 8 yıl önce
Recep Tayyip Erdogan Hava Limanı açıldığı zaman, Dubai balonu söbecek. THY cok doğru yolda. AHL kapasitesi yetseydi, network'ümüz şimdikinin iki katı büyük olurdu. RTE Airport ile birlikte havacılık tarihi yeniden yazılacak inşaAllah.. YÇ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EK'ye ~ 8 yıl önce
Adını yaz bakıcam? çünkü sen ağır bir şekilde yalan söylüyorsun benim Emirates'te uçan arkadaşım var anlattıklarının tam tersini söylüyor neden iftira atıyorsun hiç mi utanmıyorsun(uz) ya siz? Sen hayırdır Tk'da mı uçuyorsun nedir bu eziklik kompleks birde Lufthansanın kazası kırımı yok ona bulaşma bari birde Youtube'a Emirates crew yaz Emirates first class yaz ikramı sıkıntıyı bir gör bakalım havyar veriyorlar uçakta spa duş var hala utanmadan yok ben orada amirim sıkıntı var maaşı az diyorsun yatacak yeriniz yok hiç birinizin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000