20 Şubat 2009, Cuma 07:58:43

"THY'nin utanılacak yanları da var"

Sözcü Gazetesinde yer alan Tokmak adındaki bir bölüm, Londra'nın THY bürosuyla igili ilginç bir görüşte bulunmuş...
  • THY personelinde ozellikle son zamanlarda hissedilir derecede bir gevseklik var, bu sozum tabii ki tum personel icin degil, guler yuzlu, basarili ve isini severek yapan insanlar oldukca fazla thy de onlari tenzi ederim. ancak digerlerinin de maalesef yikici etkileri cok buyuk oluyor, bu yuzden thy etkili bir teftis politikasi izlemeli, mufettisleri etkin olarka kullanmali dusuncesindeyim.
  • Personelin de kaba olanları bir tarafa ama diğerlerine acıyorum. Belki de ilk işleri çoğunun ve adamlar kendini ve işini bilmez adamların planlayamadıkları ve yönetemedikleri bir devir süreci yüzünden her çocuğun hayali olan uçmaktanş pilotluktan yada THY'den soğuyacaklar ve bizler de telefonda kriz geçireceğiz. Adam daha en temel uçuş kavramlarından habersiz ben ona nasıl millerimi emanet ederim arkadaş? Üstelik bir arıyorum İstanbul bir arıyorum Ankara... Bazı işleri paylaşmışlar anlaşılan. Bari Elite Plus hattını satmasaydınız arkadaşım. Bunu da zaten anlamışlar eski adamlardan ayırmışlar bize. Ama CC, CP ve EC'ler yandı. Artık onlar da statü millerini doldurmaya baksınlar. Herhalde EP en çok şu aylarda işe yaradı ilk kez. Saygılar...
  • Sayın okuyucular numaralar gerçekten de oradan aktarılıyor ve Türkiye ile konuşuyoruz. İnanmayan arasın yarın. Bazı işlemler gerçekten de telefonda yapılamayanlardan ama kalanı için eski THY personeli mutlaka çözüm önerirdi. Arayın ve size ne oldu diye sorun; 1 şubat 09'dan itibaren assistt ve vodatech'e devredildi. Ama personele belli ki söylemeyin demişler adamlar konuşmuyor bilgi veremeyiz diyorlar. Halbuki THY bunu daha ramazan ayında SPK'ya bildirmişti. Sonuçta AŞ olduğundan böyle şeyleri bildirmek zorunda. Köylü kurnazları: zaten bilinen şeyin nesini saklıyorsunuz.
  • THY NİN EN BÜYÜK UTANILACAK YANI SUN EXPRESİ İÇHATLARDA UÇURUP KAZANILAN PARANIN YARISINI ALMAN LUFTHANSAYA AKTARMAKTIR.BUNA SEBEP OLANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM.AYNI ŞİRKET NEDEN ALMANYA İÇİNDE İÇHAT UÇAMIYOR.HADİ UÇSUNDAGÖRELİM YİĞİTLİĞİNİ.SİZİ GİDİ DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVENLER ?!!!..BUNA OTORİTE MAKAMIDA DAHİL.Özgür havacılığımız.... NOT:Bilmiyenler için Sun expres Thy ve Lufthansa ortaklığıdır.
  • profesyonel olmayan, tamamen birilerinin candan arkadaşları, ya da kendi karlı dağlarından olan yandaşlarının kurtlar sofrası haline gelen thy nin bu durumuna yazık.
  • yazan doğru yazmış, londranın tam göbeginde thy bürosu var ve kirasını bilsek emin olun şaşarız fakat oranın saati ile 15.30 da kapalı oluyor işte. cumartesi pazarda hiç açık değil zaten. işte devlet kafası böyle birşey. yazık yazık çok yazık.
  • Kadrolaşma desem?
  • direk ankara ya da diğer yerlerdeki nurtopu gibi yeni call center lara bağlanır.
  • Shanghai meydanında Gayret isimli kendini türk gibi gösterip türk yolculara en büyük zulmü yapan adamı buradaki bir çok arkadaş bilmez. Ben çok iyi bilirim bu şahsı ve inanın sırf onun yüzünde belki kendim ve yakın arkadaşlarımla 100 den fazla bilet emirates ve singapore a gitmiştir. Yetkililer her nedense buadama bir şey yapamıyorlar o kadar ki bir seferinde bir yolcunun elindeki bond çantayı eliyle tutup ağırlığını kontrol etmeye kalktı densiz. Biraz dikkat edilmeli bu şahsa. Hatta oradan gönderilmesi geç kalınış bir uygulama. İnsanlar 14 saatlik yolculuğa onun yüzünden moralsiz başlıyor ve gergin.
  • niye o pozisyona getirildiği belli olmayan ve günde sadece 3 uçakla ilgilenen bu personelin türk hava yollarında işi olmamalı, layık değil, bir sürü kişinin layık olmadığı gibi

Gurur duyduğumuz Milli havayolumuz THY’nin utanılacak yanları da var.

Tabi biz bunu yazınca bundan hoşlanmayacak olan THY yetkilileri yanlış yazdığımızı ileri sürecek ve aynı hatalar tekrar edecek. Biz uyarı görevimizi yapalım.

Günlerden 17 Şubat Salı, vakit Londra saati ile 15.30, Türkiye saati ile 17.30. Biletlerimizde bir değişiklik yaptırmak için THY’nin Londra bürosuna gidiyoruz. Aaa, o ne? Büro kapatılmış. Binanın camlarının iki köşesine yapıştırılmış birer küçük kağıt parçası var. İşlemlerimiz için ya havaalanına gitmemiz ya da 0844 800 66 66 nolu telefonu aramamız gerektiği yazılı.

Havaalanı şehirden çok uzak olduğu için telefonu arıyoruz. İşinden bıkmış haşin bir kadın sesi cevap veriyor. Derdimizi anlatıyoruz, ‘bekleyin’ diyor. Uzun uzun bekliyoruz. Tam umudumuzu yitirdiğimiz anda aynı hırçın kadın sesi ‘siz biletinizi Taksim bürosundan almışsınız. Orayı arayın’ diyor. ‘Aman hanımefendi biz Londra’dan arıyoruz. Taksim büronuzu arayacak durumda değiliz’ diyoruz ama kadın kaba bir sesle ‘Ben yapamıyorum efendim’ diyor. Adını soruyoruz, söylemiyor ve telefonu THY terbiyesine uymayan bir üslupla çat diye kapatıyor.

Aynı numarayı bir daha arıyoruz. Bu defa adının Özkan olduğunu söyleyen genç bir ses çıkıyor, terbiyesiz kadının aksine bizi son derece kibarca dinliyor ve gerekli işlemleri yapıyor.

Bir iyi, bir kötü memur. Ancak kötülerin verdiği zarar o kadar büyük ki, dünyanın önde gelen havayollarından olan THY, bu tür memurlarını mutlaka eğitmeli, parazitleri önlemeli. İngiliz yolcular da bazı kendini bilmezlerin bu tür kaba davranışlarından şikayetçi.

Sözcü

"THY'nin utanılacak yanları da var"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 13 yıl önce
THY personelinde ozellikle son zamanlarda hissedilir derecede bir gevseklik var, bu sozum tabii ki tum personel icin degil, guler yuzlu, basarili ve isini severek yapan insanlar oldukca fazla thy de onlari tenzi ederim. ancak digerlerinin de maalesef yikici etkileri cok buyuk oluyor, bu yuzden thy etkili bir teftis politikasi izlemeli, mufettisleri etkin olarka kullanmali dusuncesindeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Personelin de kaba olanları bir tarafa ama diğerlerine acıyorum. Belki de ilk işleri çoğunun ve adamlar kendini ve işini bilmez adamların planlayamadıkları ve yönetemedikleri bir devir süreci yüzünden her çocuğun hayali olan uçmaktanş pilotluktan yada THY'den soğuyacaklar ve bizler de telefonda kriz geçireceğiz. Adam daha en temel uçuş kavramlarından habersiz ben ona nasıl millerimi emanet ederim arkadaş? Üstelik bir arıyorum İstanbul bir arıyorum Ankara... Bazı işleri paylaşmışlar anlaşılan. Bari Elite Plus hattını satmasaydınız arkadaşım. Bunu da zaten anlamışlar eski adamlardan ayırmışlar bize. Ama CC, CP ve EC'ler yandı. Artık onlar da statü millerini doldurmaya baksınlar. Herhalde EP en çok şu aylarda işe yaradı ilk kez. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın okuyucular numaralar gerçekten de oradan aktarılıyor ve Türkiye ile konuşuyoruz. İnanmayan arasın yarın. Bazı işlemler gerçekten de telefonda yapılamayanlardan ama kalanı için eski THY personeli mutlaka çözüm önerirdi. Arayın ve size ne oldu diye sorun; 1 şubat 09'dan itibaren assistt ve vodatech'e devredildi. Ama personele belli ki söylemeyin demişler adamlar konuşmuyor bilgi veremeyiz diyorlar. Halbuki THY bunu daha ramazan ayında SPK'ya bildirmişti. Sonuçta AŞ olduğundan böyle şeyleri bildirmek zorunda. Köylü kurnazları: zaten bilinen şeyin nesini saklıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY NİN EN BÜYÜK UTANILACAK YANI SUN EXPRESİ İÇHATLARDA UÇURUP KAZANILAN PARANIN YARISINI ALMAN LUFTHANSAYA AKTARMAKTIR.BUNA SEBEP OLANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM.AYNI ŞİRKET NEDEN ALMANYA İÇİNDE İÇHAT UÇAMIYOR.HADİ UÇSUNDAGÖRELİM YİĞİTLİĞİNİ.SİZİ GİDİ DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVENLER ?!!!..BUNA OTORİTE MAKAMIDA DAHİL.Özgür havacılığımız.... NOT:Bilmiyenler için Sun expres Thy ve Lufthansa ortaklığıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
profesyonel olmayan, tamamen birilerinin candan arkadaşları, ya da kendi karlı dağlarından olan yandaşlarının kurtlar sofrası haline gelen thy nin bu durumuna yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yazan doğru yazmış, londranın tam göbeginde thy bürosu var ve kirasını bilsek emin olun şaşarız fakat oranın saati ile 15.30 da kapalı oluyor işte. cumartesi pazarda hiç açık değil zaten. işte devlet kafası böyle birşey. yazık yazık çok yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kadrolaşma desem?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
direk ankara ya da diğer yerlerdeki nurtopu gibi yeni call center lara bağlanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Shanghai meydanında Gayret isimli kendini türk gibi gösterip türk yolculara en büyük zulmü yapan adamı buradaki bir çok arkadaş bilmez. Ben çok iyi bilirim bu şahsı ve inanın sırf onun yüzünde belki kendim ve yakın arkadaşlarımla 100 den fazla bilet emirates ve singapore a gitmiştir. Yetkililer her nedense buadama bir şey yapamıyorlar o kadar ki bir seferinde bir yolcunun elindeki bond çantayı eliyle tutup ağırlığını kontrol etmeye kalktı densiz. Biraz dikkat edilmeli bu şahsa. Hatta oradan gönderilmesi geç kalınış bir uygulama. İnsanlar 14 saatlik yolculuğa onun yüzünden moralsiz başlıyor ve gergin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
niye o pozisyona getirildiği belli olmayan ve günde sadece 3 uçakla ilgilenen bu personelin türk hava yollarında işi olmamalı, layık değil, bir sürü kişinin layık olmadığı gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000