25 Mart 2013, Pazartesi 11:11:01

THY'NİN TERCİHİ GE OLDU

THY mevcut A330-300 filosuna eklediği yeni uçaklar için de General Electric tarafından üretilen CF6 motorunu tercih etti.
  • Mrb arkadaslar, konuyla ilgisi yok ama birsey ogrenmek istiyorum. THY nezaman kabin memur ilanlari ne zaman olur? gecen ay ilan vardi ama basvuru yapamadim pasportum gecersiz oldugu icin 3 hafta suruyor yenisi almak icin lutfen bilen varsa bildirsin
  • Arkadaslar bilen biri bu motorun rakibi ile arasındaki en onemli farkları yazabilirmi ?
  • Motor bakım pastasında GE'den pay almak istiyor demek ki THY. E ne de olsa dünya pazarında doninant marka GE. Doğal olarak GE'ye kaymış tercih. Ortadoğu'da da GE var. Emirates, Etihad GE ile ortak MRO açıyor. THYT'e de yakışır. Tebrikler
  • airbus 330-200 ve 300 modelleri gerçekten rahat ve sessiz uçaklar teknolojisi ileri güzel uçaklar yakıt yönünden de olumlular motor son derece önemli bir unsur uçakta yakıt demek motor demek sonra parar demek herşey..
  • sen git pratt ile ortak ol, sonra da GE'den engine satın al. Olacak iş değil! Üniversitelerin startejik yönetim derslerinde işlenmesi gereken kurumsal hataların başında gelir!
  • zaten airbustan yüz küsür uçak alıp avrupayı sevindimişisz birazda amerikalılarla arayı iyi tutalım amerikan motoru olsun gibi düşünüyorum.

Türk Hava Yolları, 2 adet kesin ve 3 opsiyonlu olmak üzere toplam 5 yeni Airbus A330-300 uçağı için de General Electric CF6-80E1 motor siparişi verdi. Bu CF6-80E1motorlarının bakımı, onarımı ve revizyonları da THY’nin Kasım ayında açıklanan GEOnPointSM bakım anlaşması kapsamına dâhil olacak. CF6-80E1 motorlu 5adet A330 için satın alınan motorlar ve OnPoint bakım anlaşmasının toplam maliyeti 300 milyon doların üzerinde gerçekleşecek. Bu sipariş,THY’nin Kasım 2012’de sipariş verdiği 15 A330-300 modelinden oluşan filosu için seçtiği CF6-80E1 motor siparişinin devamı niteliğini taşıyor.

 

GE Havacılık Avrupa Satış Genel Müdürü Muhammad Al-Lamadani, konuyla ilgili olarak “THY’nin verdiği bu ek CF6-80E1 motor siparişi, GEHavacılık için çok önemli ve havayolu şirketinin motorlarımızın performans ve güvenilirliğine olan inancını onaylıyor” ifadesini kullandı.

200’den fazla uçaktan oluşan filosu ve Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’ya gerçekleştirdiği uçuşlarla THY, Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi konumunda. 2012 yılındaTHY, Skytrax tarafından Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçildi.

GE’nin CF6 motorları, endüstride en çok kullanılan ve güvenilen modeller arasında yer alıyor. 10’dan fazla geniş gövdeli uçak modeline güç sağlayan CF6 motor ailesi,benzersiz bir güvenilirlik geçmişine sahip ve tüm dünyadaki 200’e yakın müşterisi için 375 milyon uçuş saatinden fazla hizmet sağlamış durumda.

GE’nin OnPointçözümleri, filo boyutu ne olursa olsun her müşterinin operasyonel ve finansal ihtiyaçlarına göre özel düzenlenmiş servis anlaşmalarından oluşuyor. Bu anlaşmalar, müşterilerin sahip olma maliyetlerini düşürürken, aynı zamanda da varlıklarının kullanımını en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı. GE’nin küresel destek ağından güç alan OnPoint hizmetleri revizyon, uçuş desteği, yenive kullanılmış yedek parçalar, bileşen onarımı, teknoloji yükseltme, motor kiralama, entegre sistem desteği, teşhis sistemleri ve entegre sistemler gibi hizmetleri içerebiliyor.

THY'NİN TERCİHİ GE OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

E. ~ 9 yıl önce
Mrb arkadaslar, konuyla ilgisi yok ama birsey ogrenmek istiyorum. THY nezaman kabin memur ilanlari ne zaman olur? gecen ay ilan vardi ama basvuru yapamadim pasportum gecersiz oldugu icin 3 hafta suruyor yenisi almak icin lutfen bilen varsa bildirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 9 yıl önce
Arkadaslar bilen biri bu motorun rakibi ile arasındaki en onemli farkları yazabilirmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DANZEL ~ 9 yıl önce
A330'larda Rolce Royce(RR) trent 700, GE cf6 ve pw6000 serileri kullanılmaktadır . THY de ise RR VE GE kullanılmaktadır. Hemen hemen GE 5 ton , RR ise 6 ton ağırlığında. GE daha hafif; buda uçuş başına 2 ton daha az ağırlık oluyor. GE 2 şaftlı, RR 3 şaftlı; 3 şaftlı olması daha az yakıt sarfiyatı sağlıyor çünkü stall ve surge daha az maruz kalıyor. RR'sa nazaran GE daha gürültülü çalışıyor. RR bakım konusunda daha sade ve açık bir yapıya sahiptir yani teknisyen dostudur; GE daha karmaşık bir yapıya sahip. THY nin RR sa full bakım yetkisi yok ama GE lerde ise mevcuttur. Yani motoru yurt dışına yollamayız. Trustları üç aşagı beş yukarı aynıdır 71.000 ya 72.000 LB civarı. RR lar İngiliz, GE ler ise Amerikandır. Başlıca bildiklerim bunlar. selametle
Poland ~ 9 yıl önce
Danzel, Herkes adına Tesekkur Ederim. Bende kendimce arastırıyordum internette :) ( Bu arada Skytrax de THY 5 yıldız icin bi kac firma ile yarısıyor insallah yakında guzel haberleri alırız :)
DANZEL'e ~ 9 yıl önce
THYT'in CF6-80 kaliyeti sadece -80C2A2 ile kısıtlı. A330'larda uçan -80E kabiliyeti yok. Uçak alım anlaşmasında OnPoint opsiyonu seçildiği için filodaki tüm motorların atölye seviyesi bakım yönetimi GE'ye ait. Yani paşa paşa gevura göndereceğiz motorları atölye seviyesi bakım için. Keşke OnPoint olmasaydı da THYT -80E kabiliyeti kazanıp otorları burada THYT, Turkbine yapsaydı...
Globally ~ 9 yıl önce
Motor bakım pastasında GE'den pay almak istiyor demek ki THY. E ne de olsa dünya pazarında doninant marka GE. Doğal olarak GE'ye kaymış tercih. Ortadoğu'da da GE var. Emirates, Etihad GE ile ortak MRO açıyor. THYT'e de yakışır. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
airbus 330-200 ve 300 modelleri gerçekten rahat ve sessiz uçaklar teknolojisi ileri güzel uçaklar yakıt yönünden de olumlular motor son derece önemli bir unsur uçakta yakıt demek motor demek sonra parar demek herşey..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pratt? ~ 9 yıl önce
sen git pratt ile ortak ol, sonra da GE'den engine satın al. Olacak iş değil! Üniversitelerin startejik yönetim derslerinde işlenmesi gereken kurumsal hataların başında gelir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siyasi gibi duruyor ~ 9 yıl önce
zaten airbustan yüz küsür uçak alıp avrupayı sevindimişisz birazda amerikalılarla arayı iyi tutalım amerikan motoru olsun gibi düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000