26 Ekim 2017, Perşembe 12:05:27

THY'nin projesi ödüle layık görüldü

Sefer yaptığı 120 ülke ile dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği “Yakıt Tasarrufu Projesi” ile Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü.
  • Boş beleş bir ödül töreni. Ahbap çavuş ödül töreni. Avrupa meydanlarına bakın da yakıt tasarrufu görün.
  • Reşat beyi ve ekibini tebrik eder her geçen gün artan performanslarının devamını dilerim.
  • Kim yapmış acaba yakıt tasarrufunu? Müdürler mi, başkanlar mı?? Çalışanların hakettikleri zamları verin.
  • Tebrik ve takdir edilecek bir çalışma. Nedense THY insanları ortada yoklar. Kutluyorum.
  • Türkiye çapında bir ödül galiba. Ödül töreninde vs. sembolik olarak da olsa pilotlar var mıydı? Yoksa yakıt tasaruffu THY servis araçlarında mı yapıldı. Yakıt tasaruffu yapılırken, gürültü kirliliği vs. gibi konularda da çalışmalar var mıdır? Geceleri meydanlarını kapatan uçuş yapmayan Avrupa ülkeleri daha büyük yakıt tasaruffu yapmış olabilirler mi? Sefaköy, Yeşilköy, Florya, Halkalı, Güneşli vs. bölgelerde yaşayan milyonlarca insan için mi yakıt tasarufu yapıldı. Yapılan şirketin YEŞİL kaygısından alakasız maddi kazanca yönelik bir uygulaması, duyarlılık olsa şehir tarafına kalkışlarda NADP1 yada NADPA yöntemi kullanılır. Fakat Atatürk Havalimanı'nda NADP2 geçerli, yani yerleşim birimi havalimanına uzaksa, yakıt tasaruffu amaçlı yöntem, soruyuyorum yerleşim yerleri havalimanına uzak mı yoksa bitişiğinde mi? Siz kendi aranızda ödül, alıp vermeye devam edin.

Sefer yaptığı 120 ülke ile dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği “Yakıt Tasarrufu Projesi” ile Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü.

Sürdürülebilirlik Akademisine bağlı çeşitli üniversitelerde görev yapan akademisyenlerden oluşan jüri heyeti, Türk Hava Yolları’nın hayata geçirdiği Yakıt Tasarrufu Projesi’ni karbon emisyonunu ve enerji kullanımını azaltan projelerin incelendiği Karbon ve Enerji Yönetimi Kategorisinde en başarılı proje seçti.
 
Sürdürülebilirlik programı; Kurumsal Yönetişim, Ekonomi, Çevre ve Sosyal olmak üzere, 4 temel unsur üzerine kurulu olan Türk Hava Yolları, Yakıt Tasarrufu Projesi’ni 2008 yılında etkin bir biçimde uygulamaya başladı. Küresel taşıyıcı bu proje kapsamında bugüne kadar yakıt verimliliğinde yüzde 20’ye varan bir kazanım sağladı.

Türk Hava Yolları tüm operasyonlarını, optimizasyon, yeni teknolojilere yatırım ve alt yapı iyileştirme politikaları doğrultusunda, topluma, ekonomiye ve çevreye karşı sorumluluk anlayışıyla yürüterek, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaya devam edecek.

THY'nin projesi ödüle layık görüldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hayri ~ 1 yıl önce
Boş beleş bir ödül töreni. Ahbap çavuş ödül töreni. Avrupa meydanlarına bakın da yakıt tasarrufu görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 1 yıl önce
Reşat beyi ve ekibini tebrik eder her geçen gün artan performanslarının devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xyz ~ 1 yıl önce
Kim yapmış acaba yakıt tasarrufunu? Müdürler mi, başkanlar mı?? Çalışanların hakettikleri zamları verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu nasıl bir şey. ~ 1 yıl önce
Tebrik ve takdir edilecek bir çalışma. Nedense THY insanları ortada yoklar. Kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 1 yıl önce
Türkiye çapında bir ödül galiba. Ödül töreninde vs. sembolik olarak da olsa pilotlar var mıydı? Yoksa yakıt tasaruffu THY servis araçlarında mı yapıldı. Yakıt tasaruffu yapılırken, gürültü kirliliği vs. gibi konularda da çalışmalar var mıdır? Geceleri meydanlarını kapatan uçuş yapmayan Avrupa ülkeleri daha büyük yakıt tasaruffu yapmış olabilirler mi? Sefaköy, Yeşilköy, Florya, Halkalı, Güneşli vs. bölgelerde yaşayan milyonlarca insan için mi yakıt tasarufu yapıldı. Yapılan şirketin YEŞİL kaygısından alakasız maddi kazanca yönelik bir uygulaması, duyarlılık olsa şehir tarafına kalkışlarda NADP1 yada NADPA yöntemi kullanılır. Fakat Atatürk Havalimanı'nda NADP2 geçerli, yani yerleşim birimi havalimanına uzaksa, yakıt tasaruffu amaçlı yöntem, soruyuyorum yerleşim yerleri havalimanına uzak mı yoksa bitişiğinde mi? Siz kendi aranızda ödül, alıp vermeye devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000