10 Aralık 2013, Salı 00:27:35

THY'NİN KAZAN UÇAĞINDA MOTOR ARIZASI

Kazan seferini yapan Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı sol motorunda meydana gelen arıza nedeniyle kalkışından bir saat sonra Atatürk Havalimanı’na geri döndü.
  • TGS nin suçu
  • globally fossun fosss tekniği
  • işe girinceye kadar binbir takla at sonra beceriksizligini maaş farkına bagla ,işe girerken biliyordun farkı girmeseydin ozaman yolcunun uçuş emniyetiyle oynamaya hakkın yok işini adam gibi yap para işinide patronunla hallet
  • Geçmiş olsun arkadaşlar.
  • teknik bakımda aynı işi yapan yan yana civata sıkan iki adama sen farklı hayat standartlarını sağlarsan daha çok arıza ile geri dönüşlere rastlarsın. uçak bakımında insan faktörü eğitimini 2 gün verirken en çok üzerinde durulan konu personelin maddi kaygılarının olmamasıydı hani. yöneticiler şunu görmeli, uçak bakımı gibi hayati önem taşıyan mevzuda personele sanayide çalışandan 200 lira fazla vereyimde elimde tutayım mantığıyla yaklaşırsan daha çok seferin iptal olur.
  • :) :) :) :)
  • Berlin den : Geçmiş olsun kırımsız uçuşlar dileriz

Türk Hava Yolları’nın TK 427 sefer sayılı İstanbul-Kazan seferini gerçekleştirecek olan TC-JFN kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Kazan seferini yapmak üzere 80 yolcusuyla saat 21.10’da Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

Uçak Atatürk Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra sol motorunda bir arıza meydana geldi. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesiyle irtibata geçerek Atatürk Havalimanı’na geri döneceğini bildirdi.

Sol motorunda arıza meydana gelen THY’ye ait yolcu uçağı saat 22.20 sıralarında Atatürk Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi. Uçak teknik kontrollerin yapılması için THY Teknik bakım hangarı önüne çekildi.

Yapılan kontroller sonrası TC-JFN kuruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak bir başka Boeing 737-800 tipi olan TC-JGD tescilli uçakla değiştirildi. Yaklaşık 1 buçuk saatlik gecikmenin ardından THY uçağı 23.40'da Rusya'nın Kazan kentine gitmek üzere İstanbul'dan havalandı.

THY'NİN KAZAN UÇAĞINDA MOTOR ARIZASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
TGS nin suçu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dc3 ~ 8 yıl önce
globally fossun fosss tekniği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olası tehlike ~ 8 yıl önce
işe girinceye kadar binbir takla at sonra beceriksizligini maaş farkına bagla ,işe girerken biliyordun farkı girmeseydin ozaman yolcunun uçuş emniyetiyle oynamaya hakkın yok işini adam gibi yap para işinide patronunla hallet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Geçmiş olsun arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olası tehlike ~ 8 yıl önce
teknik bakımda aynı işi yapan yan yana civata sıkan iki adama sen farklı hayat standartlarını sağlarsan daha çok arıza ile geri dönüşlere rastlarsın. uçak bakımında insan faktörü eğitimini 2 gün verirken en çok üzerinde durulan konu personelin maddi kaygılarının olmamasıydı hani. yöneticiler şunu görmeli, uçak bakımı gibi hayati önem taşıyan mevzuda personele sanayide çalışandan 200 lira fazla vereyimde elimde tutayım mantığıyla yaklaşırsan daha çok seferin iptal olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dc3 ~ 8 yıl önce
:) :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Berlin den : Geçmiş olsun kırımsız uçuşlar dileriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000