20 Şubat 2013, Çarşamba 09:44:05

THY'NİN GELİR TABLOSU BELLİ OLDU

Türk Hava Yolları 2012 yılına ait gelir tablosunu açıkladı...
  • Sermaye Piyasası mevzuatına göre "dü-zen-len-me-miş-tir" diye en başta yazmışlar daha ne olsu. İmzalarda THY maaşlı çalışan personele ait. Yani sen sana pişir sen sana yedir. Azıcık T cetvelinden, bilançodan muhasebeden haberi olmayana çok iyi gider bu tablo. Bazen şirketler maliyeye sundukları yıllık kar/zarar bilançolarını birde gazetelere yaprak yaprak yayınlarlardı ki menkul kıymetlerde yatırım yapanlar bunların da hissesini alsınlar diye. Hani THY' nin? Devlet sübvansiyonu ile habire yükselen uçan balon gibisiniz işte. Bu kafa sahipleri her devir kanunları kendi kafalarına göre yorumlama yoluna gittikleri için yürümeye devam tabi. Samimi ve dürst olmayanlar asıl toplumun en zararlı ve zayıf halkalardır. "SİSTEMLER DE ZATEN EN ZAYIF HALKALARI KADAR GÜÇLÜDÜR" Kendinizi boşa şişirmeyin diyeceğim ama hala yiyenler var ne diyelim. Bize müstehak bunlar.
  • Hukumetin destegini kesin, THY bir ay icinde yuzde on kuculmek zorunda kalir...
  • Zarar bildirirken nerdeymis babayigitler??
  • şu net kar: 1.182.597.343TL olsaydı da süründürülüp kandırılan habom personeli söz verildiği üzere tk olarak işe alınsaydı iş yerinde huzur gülümser yüzler olsa endişeye mahal olmasaydı, çok mu zarar ederdi thy yukarıda yazdığım rakamla? yorum sizin...
  • Sayın yorumcular bu tabloda vergi müdürü, hazırlanmış taployu imzalamamasının dişinda birşey yapacağını düşünüyormusunuz. Bunun aksini söyleyecek bir babayiğit bu dönemlerde görülebilirmi?
  • Ülkemizin gururu, yüz akımız THY'yi tebrik ediyotum. Başarısının devamını diliyorum.
  • Icki daha önemli su siralar...
  • muhasebe dersinde ezberlemeye çalıştığımız sevimsiz tabloyu burada mı görecektim :D ama kar oranı müthiş hakikaten
  • Asıl SPK mali tablosunu dikkate almak lazım.

Türk Hava Yolları 01.01.2012-31.12.2012 dönemine ait gelir tablosunu açıkladı. THY, sözkonusu dönemde elde ettiği geliri kalem kalem açıklayarak net karını da beyan etti.

İşte THY 2012 tablosu:

 

THY'NİN GELİR TABLOSU BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Göze batırmışlar ~ 9 yıl önce
Sermaye Piyasası mevzuatına göre "dü-zen-len-me-miş-tir" diye en başta yazmışlar daha ne olsu. İmzalarda THY maaşlı çalışan personele ait. Yani sen sana pişir sen sana yedir. Azıcık T cetvelinden, bilançodan muhasebeden haberi olmayana çok iyi gider bu tablo. Bazen şirketler maliyeye sundukları yıllık kar/zarar bilançolarını birde gazetelere yaprak yaprak yayınlarlardı ki menkul kıymetlerde yatırım yapanlar bunların da hissesini alsınlar diye. Hani THY' nin? Devlet sübvansiyonu ile habire yükselen uçan balon gibisiniz işte. Bu kafa sahipleri her devir kanunları kendi kafalarına göre yorumlama yoluna gittikleri için yürümeye devam tabi. Samimi ve dürst olmayanlar asıl toplumun en zararlı ve zayıf halkalardır. "SİSTEMLER DE ZATEN EN ZAYIF HALKALARI KADAR GÜÇLÜDÜR" Kendinizi boşa şişirmeyin diyeceğim ama hala yiyenler var ne diyelim. Bize müstehak bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vergi ~ 9 yıl önce
Hukumetin destegini kesin, THY bir ay icinde yuzde on kuculmek zorunda kalir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ös ye ~ 9 yıl önce
Zarar bildirirken nerdeymis babayigitler??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom ~ 9 yıl önce
şu net kar: 1.182.597.343TL olsaydı da süründürülüp kandırılan habom personeli söz verildiği üzere tk olarak işe alınsaydı iş yerinde huzur gülümser yüzler olsa endişeye mahal olmasaydı, çok mu zarar ederdi thy yukarıda yazdığım rakamla? yorum sizin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrucu itemsan ~ 9 yıl önce
thy mng hangarını satın aldı ve habom olarak sizler orada çalışmaya devam edeceksiniz benim örüşüm kadro filan yok sizin anlayacağınız
habom ~ 9 yıl önce
doğru söylüyorsun orada ya da başka biryerde ama asla tekniğe geçiş ve vaadedilen haklar olmayacak, dilerim sz itemsan çalışanları çalışma bakanlığının yeni çalışmaya başladığı taşeron çalışanları kadroya alma statüsünden yararlanırsınız..
ÖS ~ 9 yıl önce
Sayın yorumcular bu tabloda vergi müdürü, hazırlanmış taployu imzalamamasının dişinda birşey yapacağını düşünüyormusunuz. Bunun aksini söyleyecek bir babayiğit bu dönemlerde görülebilirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler THY ~ 9 yıl önce
Ülkemizin gururu, yüz akımız THY'yi tebrik ediyotum. Başarısının devamını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hani yorumlar?? ~ 9 yıl önce
Icki daha önemli su siralar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aa ~ 9 yıl önce
muhasebe dersinde ezberlemeye çalıştığımız sevimsiz tabloyu burada mı görecektim :D ama kar oranı müthiş hakikaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Auditor ~ 9 yıl önce
Asıl SPK mali tablosunu dikkate almak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000