25 Temmuz 2016, Pazartesi 15:42:02

THY'nin Erbil kararı iş dünyasını sevindirdi

Türk Hava Yollarının (THY), 5 Ağustos'tan itibaren Irak'ın Erbil şehrine direkt uçuş başlatma kararı, iş dünyasını mutlu etti.
  • Daha önce Adana dan Erbil e giden biri olarak hem zaman kaybı ve hemde ekonomik değil bu nedenle Bence bu hattın çalışması lazım yoksa Adana ve İstanbul un ekmeğine yağ süreriz. Not Gaziantep 'deki bilbordlarda reklamı yapılırsa geniş bir kitlenin haberi olur.
  • Bu hat iki defa denendi. Irak havayollari ve atlas ( zagrosjet ) denedi. Onurdan bekliyorduk, thy atladi.
  • Hadi ama, Ordu Giresun fikralarini bekliyoruz, neredesiniz?

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, THY'nin Irak'ın Erbil kentine direkt uçuşları başlatma kararı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, kararın iş dünyasını mutlu ettiğini söyledi.

Bartık, Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştirmek için dünyayı turlayan işadamlarının her gün yeni bir pazara ulaştığını belirterek, "Bu ulaşımın hızlı olması hedefleri yakalamak için çok önemlidir. Türkiye'nin ve Gaziantep'in ihracatında önemli bir yer tutan Irak'a direkt uçuş yapılacak olması bizleri mutlu etti" dedi. Bartık, hükumetin iş dünyasının önüne açmak amacıyla bayram öncesi açıkladığı ekonomik paketin ardından THY'nin de Gaziantep'ten Erbil'e direkt uçuş başlatacak olmasının iş dünyasının moralini artırdığını vurguladı.

Irak'a uçuş seferleri başlatılmasının ticari ilişkileri daha iyi seviyelere getireceğine dikkati çeken Bartık, "Güçlü Türkiye için herkes elini değil, gövdesini taşın altına koyuyor. İş dünyamız ihracatımızın daha iyi seviyelere gelmesi için adeta dünyayı turluyor. Hem hükümet kanadının hem de iş dünyasının attığı adımlar ülkemizin hedeflerine ulaşması için önemlidir. Atılan her adımı önemsiyor, artarak devam etmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı. THY'nin de iş dünyasının ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla dünyanın farklı noktalarına uçak seferleri düzenlediğinin altını çizen Bartık, son olarak THY'nin Irak'ın Erbil şehrine Gaziantep'ten uçak seferi başlattığını hatırlatarak, "Uçak seferleriyle ulaşım daha hızlı sağlanacak ve iş görüşmeleri daha az zamanda sonuçlanacaktır" ifadelerine yer verdi. İş dünyasının bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Bartık, Irak pazarını önemsediklerini, bu nedenle 2 yıl önce Erbil'e ticaret ofisi açtıklarını ve bu ofisin iş dünyasına önemli hizmetler sunduğunu ifade etti.Ofisin ikili ilişkilerin gelişmesine de katkı sağladığını kaydeden Bartık, Erbil'e uçak seferi başlatılmasıyla bu ilişkilerin daha iyi noktalara geleceğinin altını çizdi.

İşadamlarının zamanla yarıştığını vurgulayan Bartık, "Gaziantep'ten direkt uçuş için çok mücadele ettik. Türkiye'den Irak'a ihracat yapan önemli illerin başında geliyoruz. Bu ihracatımızı daha da artırmak için hava ulaşımının şart olduğunu söyledik, çabalarımız olumlu sonuç verdi ve THY, Gaziantep'ten Erbil'e uçuş başlattı" diye konuştu. Irak'ın Gaziantep için önemli bir şehir olduğuna dikkati çeken Bartık, "Hızlı ulaşım, ticaretin gelişmesi açısından çok önemli.İhracatta Irak açık arayla önde bulunuyor. Bu ülkeyle var olan ticaret hacmimizi daha da arttırmayı planlıyoruz. Uçak seferlerinin ticari ivmeye önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Emeği geçenleri ve THY yönetimini kutluyorum" dedi.

THY'nin Erbil kararı iş dünyasını sevindirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Boris ~ 4 yıl önce
Daha önce Adana dan Erbil e giden biri olarak hem zaman kaybı ve hemde ekonomik değil bu nedenle Bence bu hattın çalışması lazım yoksa Adana ve İstanbul un ekmeğine yağ süreriz. Not Gaziantep 'deki bilbordlarda reklamı yapılırsa geniş bir kitlenin haberi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erbil yalani ~ 4 yıl önce
Bu hat iki defa denendi. Irak havayollari ve atlas ( zagrosjet ) denedi. Onurdan bekliyorduk, thy atladi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eksik ~ 4 yıl önce
Hadi ama, Ordu Giresun fikralarini bekliyoruz, neredesiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000