24 Eylül 2013, Salı 10:06:08

THY'NİN 420 UÇAĞI OLACAK

Rusya, İtalya ve Cezayir’de yeni hatlar açmayı planlayan THY, yıl sonunda 235 uçaklık filoya ulaşacak...
  • YA YABANCI PILOT COK ONEMLI DEGIL KACIRILAN TURK PILOTLAR UZULMEYIN..
  • THY 2020 'YE 420 UÇAK DAHA ALACAK AMA 3.HAVALİMANI YENİŞMEZSE BU UÇAKLARI NEREYE KONDURUP KALDIRACAK.ATATÜRK HAVALİMANINDA PARK YERİ KALMADI İSPARK'A BENZİYOR SABAHLARI :-) ESB'Yİ KAPATIP SUNEXPRESS 'E WET YAPTI AMA YENİ HUB'LAR AÇMAK ZORUNDA!!!!AYRICA 420 UÇAK İÇİN KABİN VE KOKPİT İÇİN PERSONEL ALMASI VE BU ARKADAŞLARI YETİŞTİRMESİ GEREKİYOR AMA EĞİTİME YATIRIM HALA BAŞLAMADI ESKİ KAPASİTEYE GÖRE ; 500 KOKPİT-1500-2000 CİVARI KABİN PERSONELİ İÇİN PLANLANAN EĞİTİM DE ŞU AN 1500-2000 CİVARI KOKPİT ,5500-6000 CİVARI KABİN EKİBİNE EĞİTİM VERİLMEYE ÇALIŞILIYOR YENİ ALIMLARLA SAYILAR VE EĞİTİM ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR ARTMAYA DEVAM EDİYOR AMA EĞİTİMİN KAPASİTESİ HALA AYNI 5 YIL EVVELKİ KAPASİTE !!!!!! SN. TOPÇU 1 UÇAK ALIP , AFRİKANIN 1 HATTINA UÇAMAYIP CAN GÜVENLİĞİ OLMAYAN YERLERE UÇAMAK YERİNE YAPTIĞI EĞİTİME YATIRIM YAPSA DAHA ÇOK PERSONELİ EĞİTSE OLMAZ MI??? DİĞER TARAFTAN 2 PLOTUMUZ HALA BEYRUTTA ESİR O HALA BEYRUTA UÇUYOR BEN OLSAM UÇUŞLARIMI DURDURURUM ONUN İNSANA VERDİĞİ DEĞER İŞTE!
  • AAA Bülo acikladi ya : Keyifleri yerinde huzur icersindeler diye !!!! O arkadaslari düsündükce insanin gökyüzüne bakasi bile gelmiyor !!! ASLINDA BIR BABAYIGIT CIKIP DA O ARKADASLARIMIZ ICIN EN AZINDAN IKI DAKIKA SAYGI DURUSU DÜZENLEMESI GEREKIYOR !!!!!! SAYGI DURUSU DERKEN TEKERLEKLER DAHIL !!!!! .....DAYANIN ASLAN ARKADASLARIMIZ, HEP KALBIMIZDESIN !!!!!!
  • A350XWB yap bir baglanti ilk kullananlardan ol be THY
  • ya evet hep anlatıyosunuz da kaçırılan pilotlarımz ne oldu haber yokmu
  • Bırakalım large body i falan da biz önce kaçırılan 2 adet THY kaptanımız,meslektaşımızın akibeti ne olacak siz onu söyleyin. ? 2.5 ay oldu adamlardan haber yok :(
  • "Flight Radar 24" haritasına bakıyorsun, Atlantik-Kanada-ABD üzerinde THY ucakları dolu. Ne mutlu. THY'na Boeing 777 ER'dan daha düsük performanslı large-body ucaklar yakısmaz artık. Allah kazadan beladan korusun. Kolay gelsin:):)))
  • Lufthansa aldi...sira sende thy!!
  • Avustralya ve Sao-Paulo non-stop için 777-200LR THY'ye yakışır.
  • Herkese Merhaba, THY şu anda yaptıkları ile avrupadaki yerini sağlamlaştırıyor. Afrika pazarı iyi gidiyor. Ortadoğu özellikle hac umre bilet ücretleri çok kar bırakıyor. Uzakdoğu bütün uçuşlarını THY yapıyor codeshare uçuşları kastediyorum. B777ER ve A330 ile THY yükselişe devam edecektir. Saygılarımla

Türk Hava Yolları (THY), Rusya’nın Astrahan ve Stavropol, İtalya’nın Katanya, Cezayir’in Oran, Konstantin, Tlemcen ve Batna kentlerine seferler düzenlemeyi plan kapsamına aldı. Şirket en son yurtdışı hat olarak 1 Eylül’de İstanbul-Katmandu seferlerine başlattı. Bu hat 104 ülkedeki 238’inci destinasyon oldu. Yeni çalışmalarıyla ilgili bilgi veren THY Basın Müşaviri Ali Genç, Bugün Gazetesi'ne verdiği röportajda şunları anlattı:

Büyük gövdeli sayısı artacak

“Her ülkeye uçmak istiyoruz.  2014, 2015 ve 2016’da nerelere uçuş yapabileceğimizi tespit ettik. Çünkü uçak siparişlerini buna göre veriyoruz. Filo alımı için bu planlama önemli. Kargo dahil 233 uçak var. Yıl sonu 235 ile kapanacak. 2020 sonuna kadar 275 uçak gelecek. Ama mevcuct filoda olan bazı uçaklar çıkacak. 2020 sonu itirabiriyle 420 uçağımız olacak. Gelecek uçakların 40 tanesi büyük gövde.”

Ortadoğu ve Afrika

THY’nin Avrupa’daki pazar payının yüzde 3’lerden yüzde 12’e çıktığına dikkat çeken Ali Genç, öncelikle markanın bilinirliliğini sağladıklarına dikkat çekti. Avrupa’nın en büyük dördüncü aktarma noktası olma planları yapan şirket, büyüme potansiyeli yüksek olan Afrika ve Ortadoğu gibi bölgelere ağırlık vermeye hazırlanıyor.

Turist sayısı Ağustos ayında yüzde 10.64 arttı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni turizm istatiklerini dün açıkladı. Ağustos ayında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı, 2012’nin aynı ayına göre yüzde 10.64 artışla 4 milyon 950 bini kişi oldu. Bakanlığın açıklamasına göre yılın ilk 8 ayda ise yüzde 10,67 artışla 24 milyon 90 bin turist Türkiye’ye geldi.

THY'NİN 420 UÇAĞI OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

yabacı cok ~ 9 yıl önce
YA YABANCI PILOT COK ONEMLI DEGIL KACIRILAN TURK PILOTLAR UZULMEYIN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
420 UÇAK:-) ~ 9 yıl önce
THY 2020 'YE 420 UÇAK DAHA ALACAK AMA 3.HAVALİMANI YENİŞMEZSE BU UÇAKLARI NEREYE KONDURUP KALDIRACAK.ATATÜRK HAVALİMANINDA PARK YERİ KALMADI İSPARK'A BENZİYOR SABAHLARI :-) ESB'Yİ KAPATIP SUNEXPRESS 'E WET YAPTI AMA YENİ HUB'LAR AÇMAK ZORUNDA!!!!AYRICA 420 UÇAK İÇİN KABİN VE KOKPİT İÇİN PERSONEL ALMASI VE BU ARKADAŞLARI YETİŞTİRMESİ GEREKİYOR AMA EĞİTİME YATIRIM HALA BAŞLAMADI ESKİ KAPASİTEYE GÖRE ; 500 KOKPİT-1500-2000 CİVARI KABİN PERSONELİ İÇİN PLANLANAN EĞİTİM DE ŞU AN 1500-2000 CİVARI KOKPİT ,5500-6000 CİVARI KABİN EKİBİNE EĞİTİM VERİLMEYE ÇALIŞILIYOR YENİ ALIMLARLA SAYILAR VE EĞİTİM ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR ARTMAYA DEVAM EDİYOR AMA EĞİTİMİN KAPASİTESİ HALA AYNI 5 YIL EVVELKİ KAPASİTE !!!!!! SN. TOPÇU 1 UÇAK ALIP , AFRİKANIN 1 HATTINA UÇAMAYIP CAN GÜVENLİĞİ OLMAYAN YERLERE UÇAMAK YERİNE YAPTIĞI EĞİTİME YATIRIM YAPSA DAHA ÇOK PERSONELİ EĞİTSE OLMAZ MI??? DİĞER TARAFTAN 2 PLOTUMUZ HALA BEYRUTTA ESİR O HALA BEYRUTA UÇUYOR BEN OLSAM UÇUŞLARIMI DURDURURUM ONUN İNSANA VERDİĞİ DEĞER İŞTE!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BÜLOOOOOO ~ 9 yıl önce
AAA Bülo acikladi ya : Keyifleri yerinde huzur icersindeler diye !!!! O arkadaslari düsündükce insanin gökyüzüne bakasi bile gelmiyor !!! ASLINDA BIR BABAYIGIT CIKIP DA O ARKADASLARIMIZ ICIN EN AZINDAN IKI DAKIKA SAYGI DURUSU DÜZENLEMESI GEREKIYOR !!!!!! SAYGI DURUSU DERKEN TEKERLEKLER DAHIL !!!!! .....DAYANIN ASLAN ARKADASLARIMIZ, HEP KALBIMIZDESIN !!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A350XWB ~ 9 yıl önce
A350XWB yap bir baglanti ilk kullananlardan ol be THY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne oldu ~ 9 yıl önce
ya evet hep anlatıyosunuz da kaçırılan pilotlarımz ne oldu haber yokmu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Var.. ~ 9 yıl önce
Son aldigimiz bilgiye göre insaatlara amele olarak kullaniyorlar..
AIRMAN ~ 9 yıl önce
Bırakalım large body i falan da biz önce kaçırılan 2 adet THY kaptanımız,meslektaşımızın akibeti ne olacak siz onu söyleyin. ? 2.5 ay oldu adamlardan haber yok :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
"Flight Radar 24" haritasına bakıyorsun, Atlantik-Kanada-ABD üzerinde THY ucakları dolu. Ne mutlu. THY'na Boeing 777 ER'dan daha düsük performanslı large-body ucaklar yakısmaz artık. Allah kazadan beladan korusun. Kolay gelsin:):)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777x ~ 9 yıl önce
Lufthansa aldi...sira sende thy!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 9 yıl önce
Avustralya ve Sao-Paulo non-stop için 777-200LR THY'ye yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sao Paulo ~ 9 yıl önce
Sao Paulo zaten non stop
Mehmet ~ 9 yıl önce
Özür dilerim Buenos-Aires olacaktı.
Murka ~ 9 yıl önce
Herkese Merhaba, THY şu anda yaptıkları ile avrupadaki yerini sağlamlaştırıyor. Afrika pazarı iyi gidiyor. Ortadoğu özellikle hac umre bilet ücretleri çok kar bırakıyor. Uzakdoğu bütün uçuşlarını THY yapıyor codeshare uçuşları kastediyorum. B777ER ve A330 ile THY yükselişe devam edecektir. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000