04 Eylül 2013, Çarşamba 10:48:56

THY'DEN YOLCULARINA YENİ HİZMET

Türk Hava Yolları, yurtdışı uçuşları sonrası İstanbul’a inen Business Class yolcularına “Lounge” hizmeti sunacak…
  • Badem team.
  • bu yorumuna sadece yuh diyorum gölge etme başka ihsan istemez dünya nereye gidiyor sen nerede sayiyorsun
  • Yıllarca dış hatlardan gelen yolcular transit olarak dış hatlar gidiş katına sadece tek bir kapıdan ve tek bir yürüyen merdivenden balık istif çıkarken neredeydi gulubülü yors??? İşleri güçleri para,çıkar ve paralı yolcular!! Bütün hizmet onlara !! Sıradan vatandaşsan bana ne, git sürün,nerede ne yaparsan yap !! Eee nerede sizin bir lokma bir hırka felsefeniz???
  • ey thy yi bilimden,ilimden,çağdaşlıktan,medeniyetten bi haber sözüm ona yönetenler, müşteri memnuniyeti odaklı olun ama personel memnuniyeti odaklı olmayın aman ha !!!!!!!
  • Ankaralıya yok. Ankaralı Anadolu Jet görünümlü Sun Ekpressle uçmaya devam. Elite kart sahibi olsan da CIP salonuna girmek için 50 TL öde. Dünyada başkentini terk etmiş, başka kimseye de uçma izni verdirmeyen bayrak taşıyıcı havayolu var mı acaba?

Müşteri memnuniyeti odaklı farklı ve yeni hizmetler geliştirme prensibiyle yolcularına hizmet veren Türk Hava Yolları yeni bir uygulamaya daha başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda geliş katında hizmet veren ilk lounge olma özelliğine sahip “Istanbul Lounge Arrival'ı törenle hizmete açıldı.

 

Türk Hava Yolları (THY) Atatürk Havalimanı'nda yurtdışından gelerek İstanbul’a inen Business Class ve Elite Plus yolcularına özel “İstanbul Lounge Arrival” hizmeti vermeye başladı. Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş katında bulunan Lounge’ı THY ‘nin uzun uçuşlardan gelen yolcularının kullanması amaçlanırken, Lounge’ın içinde duş dinlenme salonu, ütü odası, açık büfe yiyecek bölümü bulunuyor. 40 kişi kapasiteli Lounge’ın açılışına THY Genel Müdürü Temel Kotil ve havalimanı yetkilileri katıldı. Kurdela kesiminin ardından Lounge’ı gezen THY Genel Müdürü Temel Kotil, basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Bu uygulamanın Türkiye’de ilk olduğunu söyleyen Temel Kotil, ”Uzun yolculuktan gelen Bussines ve Elit Class kart sahibi yolcularımız havalimanına geldikten ve bagajlarını aldıktan sonra burayı kullanabilir. Buranın amacı bir soluklanmak ve yemek yemek ama asıl iş adamları için uzun bir uçuştan sonra duşunu alıp elbisesini değişmesi otele gitme ihtiyacı duymadan ütüsünü de yaptırabilmesi ve bussines yolcunun adeta uçmamış gibi buradan işine gidebilmesi açısından önemli bir hizmet. Bir THY çalışanı olarak şunu söyleyeyim Frankfurt’ta böyle yerler var. DO&CO tarafından işletilecek. 40 kişi kapasiteli 6 duş yeri ve ütü odamız var. Türkiye'ye herkes daha çok gelsin diye biz bunu yapıyoruz” dedi.

“İSTANBUL’A HERŞEY YAKIŞIR"

2020 Olimpiyatları oylamasının yapılacağı Arjantin’e gideceğini söyleyen Temel Kotil, “İstanbul’a her şey yakışır. 7 bin yıllık kültürü olan alt yapısı olan birçok devlete başkentlik yapmış bir şehir burası. İnşallah olimpiyatlar 2020’de buraya gelecek. İlk olarak kıtalararası olimpiyat gerçekleşmiş olacak. İstanbul Asya ile Avrupa'nın en anlamlı buluştuğu nokta bir şehir oluyor. Allah'ın izniyle inşallah güzel haberlerle döneriz. 2020 şimdiden hayırlı olsun. Bunun için herkes çok çalıştı. Herkese teşekkür ediyorum. THY olarak bundan çok yararlanmış olacağız. Şirketimize de çok büyük yolcu akımı 2020 yılında gerçekleşir. Biz ülkemizi 2020’ye hazırlıyoruz. 2020’de Allah’ın izniyle İstanbul dünyaya en çok bağlantı veren dünyanın en çok yere uçan şehri olacak. Olimpiyat komitesine verdiğimiz söz nerden gelirseniz Ay hariç sizi buraya direkt getireceğiz” diye konuştu.

“THY BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

THY’nin büyümeye devam ettiğini de söyleyen Temel Kotil, “Türkiye ana oyuncu global oyunculuğu seçti. THY yüzde 28’lik yüksek bir rakamla büyüyor. Özellikle yurt dışı uçuşlarda büyüyor. Uçaklarda tümüyle overbook daha çok uçağımız olmasını isterdik ama yüzde 28'lik büyüme çok yüksek bir büyüme. Batıdan doğuya doğru özellikle yüklü bir ekonomik akım var. İstanbul dünyayı batı ve doğu olarak iki parçaya ayırıyor herkes bunu böyle söylüyor” dedi.

THY'DEN YOLCULARINA YENİ HİZMET

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Badem team.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadece??? ~ 9 yıl önce
bu yorumuna sadece yuh diyorum gölge etme başka ihsan istemez dünya nereye gidiyor sen nerede sayiyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nerede ? ~ 9 yıl önce
Yıllarca dış hatlardan gelen yolcular transit olarak dış hatlar gidiş katına sadece tek bir kapıdan ve tek bir yürüyen merdivenden balık istif çıkarken neredeydi gulubülü yors??? İşleri güçleri para,çıkar ve paralı yolcular!! Bütün hizmet onlara !! Sıradan vatandaşsan bana ne, git sürün,nerede ne yaparsan yap !! Eee nerede sizin bir lokma bir hırka felsefeniz???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
odak ~ 9 yıl önce
ey thy yi bilimden,ilimden,çağdaşlıktan,medeniyetten bi haber sözüm ona yönetenler, müşteri memnuniyeti odaklı olun ama personel memnuniyeti odaklı olmayın aman ha !!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkentli ~ 9 yıl önce
Ankaralıya yok. Ankaralı Anadolu Jet görünümlü Sun Ekpressle uçmaya devam. Elite kart sahibi olsan da CIP salonuna girmek için 50 TL öde. Dünyada başkentini terk etmiş, başka kimseye de uçma izni verdirmeyen bayrak taşıyıcı havayolu var mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Ne kadar mal,mülk,lüks peşinde olursak olalım.Tuvalete gitmek zorundayız.İşte gerçek hayat,işte gerçeklik.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000