08 Mart 2013, Cuma 17:03:24

THY'DEN YENİ CHECK-IN UYGULAMASI

Türk Hava Yolları, yeni bir uygulamaya daha imza attı. THY check-in işlemlerindeki süreci hızlandırmak için SMS Check-in uygulamasını duyurdu.
  • BAKTILARKİ OLMUYOR BU TGS CHECK-IN İŞİNİ KIVIRAMIYOR , BARİ DEDİLER VATANDAŞ DAHA ÇOK REZİL OLMASIN KENDİ CHECK-INLERİ KENDİLERİ YAPSINLAR DEDİLER :) BİR ÖNERİM DAHA VAR VATANDAŞ BAVULUNU UÇAK ALTINA KENDİ YERLEŞTİRSİN BÖYLECENE BAGAJ BULMA DERDİDE BİR SON BULUR...
  • Neden akilli telefon kullanicilari icin daha kolay bir sistem gelistirmiyorsunuz? Avrupada kagit kullanmadan Boarding Passi scan etmek suretiyle güvenlikten, gümrükten, körükten sorunsuz geciliyor. Eger bagaj yoksa, havayolu calisanlarini ancak ucaga binerken görüyorsunuz. Cünkü hersey önceden hallolmus oluyor. Umarim THY bu konuda biseyler yapar!!! Vakti kiymetli is adamlarinin ve bol seyahat eden kisileri sevindirecek bir uygulama olur. Bu is sadece ucakta yemek servisi ile olmuyor. (Tabi ki yemekler baska sirketlere göre daha iyi) Ucaga yemek servisi icin degil, dakik ve güvenli seyahat icin binen yolculari düsünmek lazim. Umarim objektif elestirim yanlis anlasilmaz.
  • Lan artik android uygulamasi yapin duymuyomusun teknolojiden yoksun thy!!!!
  • bu THY isterse cok iyi seyler yapabiliyor demekki. Bravo...Insallah sistem aksaksiz olarak faal konumdadir.
  • Acaba ücretlendirmesi varmıdır ? Bu işten hangi kurum kazanacaktır bilgilendirirmisiniz ?

Türk Hava Yolları'ndan yapılan duyuru şöyle;

Türk Hava Yolları olarak Türkiye’de bir ilke daha imza atıp, yolcularımızın check-in ve boarding sürecinde özgürce hareket etmelerini sağlayacak SMS Check-in dönemini başlattık!

“Avrupa’nın En İyi Havayolu” olarak yolcularımızın hayatını kolaylaştıracak yenilikler sunmaya devam ediyoruz. SMS Check-in uygulaması ile yolcularımızın check-in sürecini daha da kolaylaştırdık.

Yurt içi yolcularımız uçuşlarına 24 saat kala, cep telefonlarından sırası ile birer boşluk bırakarak Rezervasyon Kodu (PNR), Ad ve Soyad bilgilerini yazıp 8490’a mesaj atarak check-in işlemlerini yapabiliyor. Yurt dışı yolcularımız ise aynı bilgileri +90 555 849 0 849 numaralı telefon numarasına mesaj atarak check-in işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Koltuk tercihi yapmak isteyen yolcularımızın, soyad bilgisinden sonra boşluk bırakıp pencere kenarı için P, koridor için K yazmaları yeterli. Check-in sonuçları, işlemi yapılan yolcularımızın telefonlarına SMS olarak yollanıyor.

SMS Check-in Uygulaması
Cep telefonlarının mesaj bölümüne aralarında birer boşluk olacak şekilde sırası ile Rezervasyon Kodu (PNR), Ad ve Soyad bilgileri yazılarak 8490’a kısa mesaj gönderilir. Check-in işlemi tamamlandıktan sonra, check-in sonucu mesajın gönderildiği numaraya SMS olarak yollanır.
 
SMS Check-in yapan yolcularımız, havaalanında online check-in kontuarlarında sıra beklemeden biniş kartlarını alabilirler.

 

THY'DEN YENİ CHECK-IN UYGULAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

HAYDİİ BAKALIM ~ 9 yıl önce
BAKTILARKİ OLMUYOR BU TGS CHECK-IN İŞİNİ KIVIRAMIYOR , BARİ DEDİLER VATANDAŞ DAHA ÇOK REZİL OLMASIN KENDİ CHECK-INLERİ KENDİLERİ YAPSINLAR DEDİLER :) BİR ÖNERİM DAHA VAR VATANDAŞ BAVULUNU UÇAK ALTINA KENDİ YERLEŞTİRSİN BÖYLECENE BAGAJ BULMA DERDİDE BİR SON BULUR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eh iste ~ 9 yıl önce
Neden akilli telefon kullanicilari icin daha kolay bir sistem gelistirmiyorsunuz? Avrupada kagit kullanmadan Boarding Passi scan etmek suretiyle güvenlikten, gümrükten, körükten sorunsuz geciliyor. Eger bagaj yoksa, havayolu calisanlarini ancak ucaga binerken görüyorsunuz. Cünkü hersey önceden hallolmus oluyor. Umarim THY bu konuda biseyler yapar!!! Vakti kiymetli is adamlarinin ve bol seyahat eden kisileri sevindirecek bir uygulama olur. Bu is sadece ucakta yemek servisi ile olmuyor. (Tabi ki yemekler baska sirketlere göre daha iyi) Ucaga yemek servisi icin degil, dakik ve güvenli seyahat icin binen yolculari düsünmek lazim. Umarim objektif elestirim yanlis anlasilmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
androidsever ~ 9 yıl önce
Lan artik android uygulamasi yapin duymuyomusun teknolojiden yoksun thy!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAV ~ 9 yıl önce
bu THY isterse cok iyi seyler yapabiliyor demekki. Bravo...Insallah sistem aksaksiz olarak faal konumdadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Acaba ücretlendirmesi varmıdır ? Bu işten hangi kurum kazanacaktır bilgilendirirmisiniz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 9 yıl önce
ıllakı 2 3 konturun gıder o kadar da olsun artık check ın derdınden kurtuluruz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000