07 Mart 2020, Cumartesi 16:40:27

THY'den ücretsiz bilet değişimi

Türk Hava Yolları, yolcularına ilk taleplerinde ücretsiz değişim hakkı tanınacağını açıkladı.
  • Çağrı merkezİndeki arkadaşlar yardımcı oluyor, ama...,! Bilet degiştirme süresi 10 saat... online işlem olmuyor...laf olsun diye olan bir hizmet...
  • 17 Mayıs tarihi itibariyle Erasmus+ etkinliği için bir Avrupa ülkesine biletimiz var. Ortaklarımız İtalyan ve İspanyol, özellikle İtalyanlar seyahat edemiyor. Erteleme önerisi geldi diğer ortaklardan ancak biletimiz var diye beklemeye aldırdık durumu. Mobil uygulamadan aldık biletleri ve bulunduğumuz ilde THY satış ofisi de yok. Konuyu tam bilen varsa yazabilir mi, ona göre erteleme yaptıracağız, promosyonlu biletimiz yanmadan önce. Teşekkürler.
  • çağrı merkezinden değiştirmiyorsunuz havalimanındaki ofise gitmeniz gerekiyor bilerek zorlaştırılmış

Türk Hava Yolları, yolcularına ilk taleplerinde ücretsiz değişim hakkı tanınacağını açıkladı.

THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; 6 Mart - 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde ilk değişiklik talebinin ücretsiz gerçekleştirileceğini açıkladı.

THY açıklaması:

6 Mart - 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) değişiklik ücretini kaldırıyoruz. Biletlenmiş uçuşlarınızı değiştirmek istediğinizde, ilk talebinizi değişiklik ücreti almadan gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca 5 Mart 2020 ve öncesinde alınan, 31 Aralık 2020’ye kadar uçuşu olan biletlerinizde de (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla ilk değişiklikte değişiklik ücreti almıyoruz.

Uygulama koşulları:

5 Mart 2020 ve öncesinde alınmış olan biletlerde 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla geçerlidir.
5 Mart sonrası biletlemelerde 6 Mart - 24 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyon ve biletlemelerde geçerlidir.
2020 yılı sonuna kadar olan Türk Hava Yolları’nın icra ettiği uçuşlarda geçerlidir.
Yolcularımız uçuşlarından 5 gün öncesine kadar bu haktan faydalanabilirler.
Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları kapsam dışındadır.
Değişiklik sonrası oluşabilecek ücret farkları yolcularımızdan tahsil edilir.
Ücretsiz değişiklik talepleri Türk Hava Yolları Satış Ofisleri ve biletin satın alındığı acenteler ile gerçekleştirilebilir.

THY'den ücretsiz bilet değişimi

Facebook Yorum

Yorumlar

Nihat ~ 19 gün önce
Çağrı merkezİndeki arkadaşlar yardımcı oluyor, ama...,! Bilet degiştirme süresi 10 saat... online işlem olmuyor...laf olsun diye olan bir hizmet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özgür ~ 22 gün önce
17 Mayıs tarihi itibariyle Erasmus+ etkinliği için bir Avrupa ülkesine biletimiz var. Ortaklarımız İtalyan ve İspanyol, özellikle İtalyanlar seyahat edemiyor. Erteleme önerisi geldi diğer ortaklardan ancak biletimiz var diye beklemeye aldırdık durumu. Mobil uygulamadan aldık biletleri ve bulunduğumuz ilde THY satış ofisi de yok. Konuyu tam bilen varsa yazabilir mi, ona göre erteleme yaptıracağız, promosyonlu biletimiz yanmadan önce. Teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkat edelim ~ 23 gün önce
çağrı merkezinden değiştirmiyorsunuz havalimanındaki ofise gitmeniz gerekiyor bilerek zorlaştırılmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000