07 Temmuz 2022, Perşembe 14:50:40

THY'den personeline PASS ve CED bilet duyurusu

Türk Hava Yolları'nda sinyorite uygulamasının kaldırılmasının ardından personele konu ile ilgi bir duyuru yapıldı.
  • ÇED Bilet te inanmayın uçakta yerolmadigindan binemiyorsunuz zaten
  • ÇED Bilet falan yok Ortada arkadaşlar Kanmayın yani Hastanede personel öncelikli yapsaydilar böyle birşey olurdu ucaktaYer Olmayaca Gi için zaten binemiyolar
  • ÇED bileti geri alsınlar çünkü boş yer olmadığı için binilmiyi zaten
  • Bu ÇED bileti biz personellere tanimladilar güya ama hiç bir iseyaramiyor hastanelerde hastanecalisanina tanınan haklarda personel önceliği var madem yaptınız böyle yapsaydiniz parsonrel çalışan niz ama yerkalirsa uçağa bin me şansımız var yoksa kaldın ortada yani hiç bir anlamı yokkk
  • Ben bir pilot olarak ikinizin de kafasını birbirine tokuşturup atmak istedim şu anda. Herkes birbirinin emeğine saygı duysun, herkes biricik. Olması gereken herkese garantili bilet vermek. Ha bunu sefer başına 10 personel ile sınırlandırırlar veya kıdem arttıkça 2 yerine 4 bilet verirler anlarım ama şu anki halinde paylaşamayacak bir şey yok hiç de kaliteli bir jest değil!
  • Avrupa'da havacılık sektöründe yaşanan kriz ve yoğunluğun üzerine elindeki personelin kaçmasından korkan yönetim kurnaz bir plan yaparak PASS ve CED bilet hakkı tanınacağı dedikodusunu yaydı. CED hakkının ne zaman verileceğini soran personele verilen cevaplar arasında şunlar var; -Üzerinde çalışılıyor( Nasıl da zor?) - Temmuz sonu - Ağustos başı - Ağustos sonu - Eylül başı - Eylül sonu - Ekim başı... Olursa Ekim'e kadar, olmazsa zaten resmi olarak yayınlanan birşey yoktu diyecekler.
  • Yıllardır pass hakkı teknik başkanlıkta vardı... sen yıllardır varmıydın?
  • Yazıklar olsun diyorum bayram ikramiyesi verseydiniz paranız mi biterdi YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR
  • Yorumlardan şu sonuç çıkıyor… insan oğlu doyumsuz… 2 ayak, iki gözünün dahi kıymetini bilmez birini kaybetmeden. TGS personeliyim canlı bomba patladığında kırık ayakla bir hostes arkadaşın yardımına gittim yani bu kıssadan şu hisseyi çıkartın insan hangi konumda olursa olsun düşebilir yada çıkabilir. Birbirinizin hakkını savunun ki devran dönünce birbirinizin yüzüne bakacak muhabbetiniz olsun. Tek sorunumuz maddi kaygılar olur umarım ülkenin bu gidişatı çok büyük olaylara gebe.
  • İnşallah bir gün TGS Havaş’tan kopucak ozaman THY %100 bünyesinde olcak önü açılmış olucak.

Türk Hava Yolları'nda sinyorite uygulamasının kaldırılmasının ardından personele konu ile ilgi bir duyuru yapıldı.

Yapılan açıklamada;

CED bilet hakkı olan çalışma arkadaşlarımız ve aile yakınları, ekonomi sınıfında düzenlenen CED biletlerde daha uygun fiyattan biletleme yapabilmeleri için ücretlendirme politikası güncellenmiştir.

Uçuşa kabul sıralamasında PASS biletler CED biletlere göre öncelikli olacaktır.

CED bilet hakedişi olan çalışma arkadaşlarımızın ve hakedişi olan her aile bireyinin aylık 5'er adet CED bilet hakkı olacaktır. CED bilet hak ederek ortaklığımızdan ayrılan çalışanlarımızın veya aile bireylerinin CED bilet hakları aylık 2'şer adet olacaktır. Kullanımayan bilet hakları bir sonraki aya devretmeyecektir.

Emeklilik yoluyla ayrılışlarda bilet hakedişi için 10 yıllık hizmet süresi koşulu engelli kadrosundaki çalışma arkadaşlarımızda 5 yıl olacaktır.

Yüzde 100 iştirakimiz olan şirketlerimizdeki çalışma arkadaşlarımız, ortaklığımızdaki çalışma arkadaşlarımızla aynı seviyede ve işe giriş tarihine göre uçuşa kabul edileceklerdir.

THY'den personeline PASS ve CED bilet duyurusu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (305)

Madur ~ 6 gün önce
ÇED Bilet te inanmayın uçakta yerolmadigindan binemiyorsunuz zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madir ~ 6 gün önce
ÇED Bilet falan yok Ortada arkadaşlar Kanmayın yani Hastanede personel öncelikli yapsaydilar böyle birşey olurdu ucaktaYer Olmayaca Gi için zaten binemiyolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madur ~ 6 gün önce
ÇED bileti geri alsınlar çünkü boş yer olmadığı için binilmiyi zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madur ~ 6 gün önce
Bu ÇED bileti biz personellere tanimladilar güya ama hiç bir iseyaramiyor hastanelerde hastanecalisanina tanınan haklarda personel önceliği var madem yaptınız böyle yapsaydiniz parsonrel çalışan niz ama yerkalirsa uçağa bin me şansımız var yoksa kaldın ortada yani hiç bir anlamı yokkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnin uçağımdan! ~ 8 gün önce
Ben bir pilot olarak ikinizin de kafasını birbirine tokuşturup atmak istedim şu anda. Herkes birbirinin emeğine saygı duysun, herkes biricik. Olması gereken herkese garantili bilet vermek. Ha bunu sefer başına 10 personel ile sınırlandırırlar veya kıdem arttıkça 2 yerine 4 bilet verirler anlarım ama şu anki halinde paylaşamayacak bir şey yok hiç de kaliteli bir jest değil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CED ~ 9 gün önce
Avrupa'da havacılık sektöründe yaşanan kriz ve yoğunluğun üzerine elindeki personelin kaçmasından korkan yönetim kurnaz bir plan yaparak PASS ve CED bilet hakkı tanınacağı dedikodusunu yaydı. CED hakkının ne zaman verileceğini soran personele verilen cevaplar arasında şunlar var; -Üzerinde çalışılıyor( Nasıl da zor?) - Temmuz sonu - Ağustos başı - Ağustos sonu - Eylül başı - Eylül sonu - Ekim başı... Olursa Ekim'e kadar, olmazsa zaten resmi olarak yayınlanan birşey yoktu diyecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tuktuk ~ 1 ay önce
Yıllardır pass hakkı teknik başkanlıkta vardı... sen yıllardır varmıydın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY TGS ~ 1 ay önce
Yazıklar olsun diyorum bayram ikramiyesi verseydiniz paranız mi biterdi YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapici ~ 1 ay önce
Arkadas begenmiyorsan kapi iste surada...
Tgs ist ~ 1 ay önce
Ne ağlıyorsun be! Ahmet Bolatın böyle bir sözümü vardı ki hesabını soruyorsun? Ramazan bayramında verilen ikramiyeyi kar operasyonu için veriyorum dedi adam duymadın mı? Ne ağlaksınız ya yemin ederim utanıyorum sizlerle aynı yerde çalışmaktan. Hakkini ara maaşım düşük de fazla vergi veriyorum de hakettiğin şeyi iste ağlamak yerine. Böyle yaptığınız için Tksı tekniği bizi aşağılıyor işte, bi dik duruşunuz olsun
SAF TAŞÖREN ~ 1 ay önce
daha düne kadar ikramiye alamazken bir çok ikramiyeden haktan yararlandınız pass ced mesala. bence çok nankörlük ediyorsunuz.
Can ~ 1 ay önce
Yorumlardan şu sonuç çıkıyor… insan oğlu doyumsuz… 2 ayak, iki gözünün dahi kıymetini bilmez birini kaybetmeden. TGS personeliyim canlı bomba patladığında kırık ayakla bir hostes arkadaşın yardımına gittim yani bu kıssadan şu hisseyi çıkartın insan hangi konumda olursa olsun düşebilir yada çıkabilir. Birbirinizin hakkını savunun ki devran dönünce birbirinizin yüzüne bakacak muhabbetiniz olsun. Tek sorunumuz maddi kaygılar olur umarım ülkenin bu gidişatı çok büyük olaylara gebe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bünyo ~ 1 ay önce
İnşallah bir gün TGS Havaş’tan kopucak ozaman THY %100 bünyesinde olcak önü açılmış olucak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000