29 Eylül 2017, Cuma 10:49:56

THY'den kod paylaşımı anlaşması

Gulf Air ve Türk Hava Yolları arasında kod paylaşımı anlaşması imzalandı.
  • Böyle ortaklıklar, böyle güzel haberler duymayı özledik. Hayırlı olsun..
  • Avrupaya rekabette 3 kurusa gidersin derken, varsova istanbul hattinda lot airlines ile code share oldugunu bilmemek demektir
  • Bu code share in anlamı , gel kavga etmeyelim , anlaşalım millete beraber gecirelim. yoksa bugüne kadar kimseye hayrı dokunmadı :-)) amac ortak tekel olusturmak. avrupaya rekabetten 3 kurusa gidebilirsin ..bu ortak koymak ( code share ) ile hayatta ucuza ucamazsın.
  • artık bu büyük anlaşma sonrası maaşlarımıza zam alırız herhalde:)

Gulf Air ve Türk Hava Yolları arasında kod paylaşımı anlaşması imzalandı.

Bahreyn Krallığı’nın ulusal havayolu Gulf Air (GF) ve Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (TK) arasında dün, 1 Kasım 2017 itibariyle Bahreyn ve İstanbul güzergâhında geçerli olacak kod paylaşımı anlaşmasına imza atıldı.

İmza töreni, Türk Hava Yolları’nın İstanbul’daki Genel Yönetim Merkezi’nde, Gulf Air Genel Müdürü Kaptan Waleed Abdul Hameed Al Alaw ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilal Ekşi ve taraflardan üst düzey yetkililerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Söz konusu anlaşma, her iki taşıyıcı tarafından Manama ve İstanbul'a düzenlenen uçuşlarda geçerli olarak, her iki şirketin yolcularına Bahreyn ile Türkiye arasında daha fazla seyahat imkânı tanıyacak ve böylelikle de hem bayrak taşıyıcı havayollarının hem de ülkelerinin ticari ortaklığını genişletecek.

Bu kapsamda Türk Hava Yolları ve Gulf Air, günde tek sefer gerçekleştirdikleri Bahreyn - İstanbul güzergâhında karşılıklı olarak kod paylaşımı yapabilecek.

Gulf Air’in Genel Müdürü Kaptan Waleed Abdul Hameed Al Alawi, anlaşmadan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi; “Türk Hava Yolları ile bir kod paylaşımı anlaşması imzalamak, Gulf Air için oldukça olumlu ve stratejik bir adım. Bu anlaşma ile ticari bağlantılarımızı artırıp güçlendirerek, yolcularımıza daha fazla uçuş imkânı sunuyoruz. Gulf Air, her iki havayolu şirketi tarafından daha fazla seçenek, kolaylık ve sorunsuz bir seyahat deneyimi sunan bu kod paylaşımı anlaşması sayesinde yolcuları için çok daha fazla varış noktasına bağlantı sağlamış olacak.”

Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Bilal Ekşi ise anlaşmayla ilgili olarak; “Bu kod paylaşımı anlaşmasını Gulf Air ile imzalamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz ve uçuş ağlarımız aracılığıyla yolcularımıza sunduğumuz seyahat imkânını en üst düzeye çıkarmak adına işbirliğimizi daha da ilerletmeyi amaçlıyoruz. Bununla birlikte, Gulf Air ile olan işbirliğimizin, iki ülke arasında hızla gelişen ilişkiler çerçevesinde her iki bayrak taşıyıcısına ticari açıdan da büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.
 

THY'den kod paylaşımı anlaşması

Facebook Yorum

Yorumlar

ben ~ 5 yıl önce
Böyle ortaklıklar, böyle güzel haberler duymayı özledik. Hayırlı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rekabetci ~ 5 yıl önce
Avrupaya rekabette 3 kurusa gidersin derken, varsova istanbul hattinda lot airlines ile code share oldugunu bilmemek demektir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kodumu share etmem ~ 5 yıl önce
Bu code share in anlamı , gel kavga etmeyelim , anlaşalım millete beraber gecirelim. yoksa bugüne kadar kimseye hayrı dokunmadı :-)) amac ortak tekel olusturmak. avrupaya rekabetten 3 kurusa gidebilirsin ..bu ortak koymak ( code share ) ile hayatta ucuza ucamazsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ~ 5 yıl önce
artık bu büyük anlaşma sonrası maaşlarımıza zam alırız herhalde:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000