27 Temmuz 2016, Çarşamba 13:30:56

THY'den 'kamikaze' tedbiri

Türk Hava Yolları, FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında kokpitte önlem alma yoluna gitti.
  • İLGİNÇ Çaycılık bir meslek küçümseme meslekleri küçümseyerek kimsenin üstünde kendini görme, seni görende sanırki 10 uçak sahibi milyarder, alt tarafı maaşla çalışan bir elemansın.Ha birde sana ne yaştıpda seni bu hale getirdiği için ÇAYCI yada teessüf ediyorum
  • SAVAŞ PİLOTLARI İÇERİSİNDE HAİNLER OLDUĞU GİBİ SİVİL HAVA YOLLARINDA UÇAN YÜZLERCE FETÖ ÇÜ PİLOT OLDUĞU KESİNDİR. BUNLAR SHGM NİN ATPL SINAVLARINDA 14 DERSTEN 1-2 OTURUMDA GEÇİRİLMİŞ VATAN HAİNLERİDİR. NE YAPACAKLARI BELLİ DEĞİLDİR.! ÖZELLİKLE SON 15 YILDA BU SINAVLARI YAPAN VE BAŞINDA OLAN KİŞİLERİN KİME HİZMET ETTİKLERİ BELLİDİR. HAKLARINDA DEFALARCA ŞİKAYET OLDUĞU HALDE YERLERİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞTİR. BU HAİNLER ÖZELLİKLE ASKER KÖKENLİ PİLOTLAR , SİLAH SİSTEM OPERATÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE KENDİLERİNDEN OLAN SİVİL UÇUŞ OKULLARINDAN GELEN HERKESİ SINAVLARDAN GEÇİRMİŞLERDİR. ÖYLE KOKPİTE ADAM KOYARAK BU SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ.! BU SINAVLARI YÖNETEN KİŞİLERİN CİDDİ SORGULAMAYA ALINMASI GEREKİR. BU PİLOTLARIN TESPİT EDİLEREK MESLEKTEN MEN EDİLMESİ TEK ÇÖZÜMDÜR.
  • Sayin Temel Kotil bey, ben bir normal vatandas ve Pilot'um,belki sizler bilmiyorsunuz ama bende isim vermek istemem, malesef sizin bilmediginiz bir sorun var THY'da bir ton FETO'cu Pilot Kaptan ve F/O taniyorum su anda calisiyorlar.. Malesef THY bir DARBE temizlemesi yapmasi gerekiyor.. Kolay gelsin ve ALLAH yardimciniz olsun Vatanimiz icin. Saygi ve Selamlar..
  • Zaten yıllardır tüm şirketlerin uyguladığı bşr uygulama yeni birşey değil
  • İyi de bu çaycılar kaptan niyeti bozsa napcaklar lütfen uyarıyorum yerinde kal hiçbirşeye dokunma mı diyecek. Kaptan niyeti bozarsa ne anlıcak bu daha kapıyı normal kuralkara göre açamayan. slide patlatmadan açmayı öğrenmeleri yıllar alan vasıfsızlar. Boş boş bakarlar anca adam uçağı düşürmek istese sus sen arıza var karışma dese sanki müdahele edecek seviyedeler çok güldüm. Anca kokpitte kaptan fenalaşır vs o zaman tamam haber versin ellerini kollarını levyeden vs çeksin diye otursunlarda onu yolcuya anlatsan 5 dk anlar oda durur sorun değil. Ne diyim
  • Pilot rumuzlu vatandaş, sen malmısın? Boş boş konuşma, adam ol, geri zekalı, asker olmakla adam öldürmek nedir, aç haberleri oku, siviller birbirini öldürmekte yarış halinde. Bırak artık bu kafayı, asker-sivil ayrımı yapmak ancak aymazların işi.
  • THY ve diğer tüm yurt içi yetki sahibi kurumlarda çalışan yerli yabancı asker kökenli sivil kökenli kim varsa doğduğu günden itibaren eğitim aldığı kurum,kimlerin referansı var arkasında işlemlerini SHGM de hangi memur yapmış veya işlemlerini başka memur yapmış olabilir ama imzalar başka memura air olabilir check ride giren hocaların da araştırılması mutlaka lazım madem bu ülke içinde yıllarca birikmiş gizlenmiş safralarından kurtuluyor,sivil havacılık camiasınında kendisini yenilemesi için bunlardan mutlaka kurtulması lazım, Sayın sivil havacılık yetkilileri bu vazife şu anki idarenin sorumluluğudur, sakın sümen altı etmeyelim ,yıllarca konuşuldu ULUDERE olayı arkasından RUS uçağı iş içinde iş var adam içinde adam var,
  • İşin fıtratında varsa ölüm gelir bulur seni . Sen kefeninle çıkmamışmıydın bu yola.
  • Öncelikle şirketteki uçuş öğretmenleri incelensin ordaki yapılanma...neler çıkacak neler
  • Vallah Bu herifler her sirkete var onur pegasus vs ben nazil görüyorüm ayiklamak kolay degil. Önce FETÖ cülere kim lisans veriyor ? Aynen shgm yazili girdikleri yerden baslanmasi gerekiyor. Herif asker kökenli gidiyor göya 1-2 ders veriyor ve al sana problem. En kolayi Asker kökenli sivil hava yollarinda isi yok ! Nedeni kolay asker insan öldürmeye tek basina yetistiriliyor !

Türk Hava Yolları, FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında kokpitte önlem alma yoluna gitti.

Geçtiğimiz yıl Alman şirket Germanwings pilotunun uçağı kasten düşürmesi sonrasında uçuşlarda pilotların kokpitte yalnız kalmamasıyla ilgili bir talimat yayınlayan THY, darbe girişimi sonrası bu talimatını güncelledi.

FETÖ örgütüne bağlı bir pilotun uçağı kasten düşürme ihtimaline karşılık yeni bir genelge yayınlayan THY, pilotlardan birinin ihtiyaç için kokpitten ayrılması durumunda diğer pilota kabin amiri veya görevlendireceği başka bir kabin ekibi üyesi veya teknisyen, dispeçer ya da load master'ın eşlik etmesi istendi.

İşte THY'nin pilotlara duyurduğu o talimat:

Sayın Kaptanlarımız,

SHGM Genelgesi kapsamında daha önce duyurusu yapılan 2015-11 nolu bültende belirtildiği gibi, ihtiyaç nedeniyle bir uçuş ekibi üyesinin kokpiti terk etmesi halinde kabin amiri veya görevlendireceği başka bir kabin ekibi üyesi veya teknisyen, dispeçer ya da load master uçuş ekip üyesi dönene kadar kokpitte kalacaktır. 


©AirportHaber Özel

THY'den 'kamikaze' tedbiri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Misafir ~ 4 yıl önce
İLGİNÇ Çaycılık bir meslek küçümseme meslekleri küçümseyerek kimsenin üstünde kendini görme, seni görende sanırki 10 uçak sahibi milyarder, alt tarafı maaşla çalışan bir elemansın.Ha birde sana ne yaştıpda seni bu hale getirdiği için ÇAYCI yada teessüf ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç2 ~ 4 yıl önce
Tatlım ben maaşlı eleman değilim uçakta chime yapınca çayımı suyumu içeceğimi getirdiğiniz yolcuyum. Çaycılığı aşalamadım ki. Siz komplekslisiniz işiniz uzay mekiğinde astronotluk değil sadece bildiğin otobüs muavinin uçak versiyonu. Uçakta teknik olarak otobüsten teknolojik olduğu için ister istemez bazı şeyleri öğretiyorlar size. Yoksa asıl amaç belli yolcuya pilota hizmet. Kokpit size fazla gelir devreler yanar bunu anlattım kompleks yapmayın az.
KARTAL 1 ~ 4 yıl önce
SAVAŞ PİLOTLARI İÇERİSİNDE HAİNLER OLDUĞU GİBİ SİVİL HAVA YOLLARINDA UÇAN YÜZLERCE FETÖ ÇÜ PİLOT OLDUĞU KESİNDİR. BUNLAR SHGM NİN ATPL SINAVLARINDA 14 DERSTEN 1-2 OTURUMDA GEÇİRİLMİŞ VATAN HAİNLERİDİR. NE YAPACAKLARI BELLİ DEĞİLDİR.! ÖZELLİKLE SON 15 YILDA BU SINAVLARI YAPAN VE BAŞINDA OLAN KİŞİLERİN KİME HİZMET ETTİKLERİ BELLİDİR. HAKLARINDA DEFALARCA ŞİKAYET OLDUĞU HALDE YERLERİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞTİR. BU HAİNLER ÖZELLİKLE ASKER KÖKENLİ PİLOTLAR , SİLAH SİSTEM OPERATÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE KENDİLERİNDEN OLAN SİVİL UÇUŞ OKULLARINDAN GELEN HERKESİ SINAVLARDAN GEÇİRMİŞLERDİR. ÖYLE KOKPİTE ADAM KOYARAK BU SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ.! BU SINAVLARI YÖNETEN KİŞİLERİN CİDDİ SORGULAMAYA ALINMASI GEREKİR. BU PİLOTLARIN TESPİT EDİLEREK MESLEKTEN MEN EDİLMESİ TEK ÇÖZÜMDÜR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 4 yıl önce
Tamamen dogru bu arkadas..
TEMEL KOTIL beye... ~ 4 yıl önce
Sayin Temel Kotil bey, ben bir normal vatandas ve Pilot'um,belki sizler bilmiyorsunuz ama bende isim vermek istemem, malesef sizin bilmediginiz bir sorun var THY'da bir ton FETO'cu Pilot Kaptan ve F/O taniyorum su anda calisiyorlar.. Malesef THY bir DARBE temizlemesi yapmasi gerekiyor.. Kolay gelsin ve ALLAH yardimciniz olsun Vatanimiz icin. Saygi ve Selamlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten ~ 4 yıl önce
Zaten yıllardır tüm şirketlerin uyguladığı bşr uygulama yeni birşey değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 4 yıl önce
İyi de bu çaycılar kaptan niyeti bozsa napcaklar lütfen uyarıyorum yerinde kal hiçbirşeye dokunma mı diyecek. Kaptan niyeti bozarsa ne anlıcak bu daha kapıyı normal kuralkara göre açamayan. slide patlatmadan açmayı öğrenmeleri yıllar alan vasıfsızlar. Boş boş bakarlar anca adam uçağı düşürmek istese sus sen arıza var karışma dese sanki müdahele edecek seviyedeler çok güldüm. Anca kokpitte kaptan fenalaşır vs o zaman tamam haber versin ellerini kollarını levyeden vs çeksin diye otursunlarda onu yolcuya anlatsan 5 dk anlar oda durur sorun değil. Ne diyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilginc! ~ 4 yıl önce
Adam misin?
Cayci ~ 4 yıl önce
Beyin bedava konuşuyosun.kokpit üyesi niyeti bozdu ne yapacak diyosun.İleri zekalı seni, acar kapıyı diğer pilotu çağırır müdahale edilerler beraber digeri kumandayı alır bu kadar basit
İlginç!! ~ 4 yıl önce
Sana bir şey olursa da o çaycılar kurtaracak seni!vah Zavallı..
Çaycı 2 ~ 4 yıl önce
Beyni uzay olan cahil G kuvveti diye bişey duydun mu adam uçağı G kuvvetine soktuğunda acaba yerinden kalkıp nereye kapı açıcaksın çok merak ettim. Cahiller floryada caycı başlarının öğrettiği iki maske kapı öğrendiniz diye hemen profesör mü oldunuz. Hadi sen 15 a dan chime geldi çay götür bu kadar detay düşün me beynin yanar. Yav he he hayatımızı çaycılar kurtarıyor. Sizi baş çaycı ve saz ekibi garsonluğu uzay mekiği eğitimi tadında anlatıp rüyalar alemine sokuyor ama acı gerçekler var canım. Emergency durumda emin ol sen bişey yapmasanda yolcu ne yapacagını bulur. Altı üstü başını öne ey dizlerini tut diyip kapıyı armed açıcaksın sen önce disarmed açabil armed kalsın haha.
Adam mısın diyen ~ 4 yıl önce
Yooo tatlım kadınım
Adil ~ 4 yıl önce
Pilot rumuzlu vatandaş, sen malmısın? Boş boş konuşma, adam ol, geri zekalı, asker olmakla adam öldürmek nedir, aç haberleri oku, siviller birbirini öldürmekte yarış halinde. Bırak artık bu kafayı, asker-sivil ayrımı yapmak ancak aymazların işi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tedbir ~ 4 yıl önce
THY ve diğer tüm yurt içi yetki sahibi kurumlarda çalışan yerli yabancı asker kökenli sivil kökenli kim varsa doğduğu günden itibaren eğitim aldığı kurum,kimlerin referansı var arkasında işlemlerini SHGM de hangi memur yapmış veya işlemlerini başka memur yapmış olabilir ama imzalar başka memura air olabilir check ride giren hocaların da araştırılması mutlaka lazım madem bu ülke içinde yıllarca birikmiş gizlenmiş safralarından kurtuluyor,sivil havacılık camiasınında kendisini yenilemesi için bunlardan mutlaka kurtulması lazım, Sayın sivil havacılık yetkilileri bu vazife şu anki idarenin sorumluluğudur, sakın sümen altı etmeyelim ,yıllarca konuşuldu ULUDERE olayı arkasından RUS uçağı iş içinde iş var adam içinde adam var,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fıtrat ~ 4 yıl önce
İşin fıtratında varsa ölüm gelir bulur seni . Sen kefeninle çıkmamışmıydın bu yola.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğretmenler ~ 4 yıl önce
Öncelikle şirketteki uçuş öğretmenleri incelensin ordaki yapılanma...neler çıkacak neler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 yıl önce
Vallah Bu herifler her sirkete var onur pegasus vs ben nazil görüyorüm ayiklamak kolay degil. Önce FETÖ cülere kim lisans veriyor ? Aynen shgm yazili girdikleri yerden baslanmasi gerekiyor. Herif asker kökenli gidiyor göya 1-2 ders veriyor ve al sana problem. En kolayi Asker kökenli sivil hava yollarinda isi yok ! Nedeni kolay asker insan öldürmeye tek basina yetistiriliyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000