31 Temmuz 2013, Çarşamba 17:48:34

THY'DEN İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

İstanbul Maltepe Üniversitesi ve Türk Hava Yolları (THY) iş birliğine imza attı.
  • part timelar isten cikarilmadi. bilip bilmeden yorum yazmayin. ucuslari askiya alindi.
  • biz thy sendika ile anlassin diye beklerken sayin ceo muz universitelerle anlasma pesinde. sizi Allah a havale ediyorum. Not: part time K/M
  • Okan universitesiylede istiyoruz
  • MALTEPE ÜNİVERSİTESİNDEN FAHRİ DOKTORA KİM ALDI .......?????????????????????????????????????????? Mayıs 2013’de, Maltepe Üniversitesi Senatosu tarafından “küresel entegrasyon”a sağladığı katkı nedeniyle Türk Hava Yolları Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya Fahri Doktara ünvanı verildi.
  • HABOM'da çalıştırırlar, kafasına vurup 3 kuruş para ödeyip gıkını çıkartmayacak adamlara ihtiyacı var THY'nin, kabinden mezun olanları da part-time alırlar 5 kişi eve çıksalar anca geçinebilirler İstanbulda.
  • Uçuş eğitim günü zor kurtarır hale gelmiş, herkes uçuştaymış, uçucu olupta uçmayan 1 kişi varmış o da müdire hanım, purser olduğu halde ER'a flan gitmezmiş işi izmir gitgelle fln halledermiş zira kendisi uçmayı sevmezmiş emekli olana kadarda böyle devam edip uçucu maaşı almayı kendine hak görürmüş geride kalan herkezede hak hukuk tanımadan ezermiş, kendine bi laf gelmesin yeri sarsılmasında arkada kime ne olursa olsuncuymuş zaten millette ondan yaka silker olmuş bu hikaye böyle bitmemiş tabiii devam edecekmiş.
  • Derste öğrenilenle uçakta uygulananlar tamamen farklı olacak

Maltepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Maltepe Üniversitesi ile THY'nin gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümüne bilgi birikimi, öğretmen ve dersler gibi başlıklarda gerekli desteğin verilerek işbirliğine gidilmesi ve mezun olanlardan uygun bulunanların ortaklıkta istihdam edilmesi planlandığı kaydedildi.

Yapılan açıklamaya göre, iş birliği protokolü THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Köymen tarafından imzalandı.

THY ve Maltepe Üniversitesi iş birliği sonrasında, THY Uçuş Eğitim Başkanlığı, üniversitenin sektöre insan kaynağı kazandırmak üzere yürüttüğü eğitim faaliyetlerine belirli sınırlar içinde destek sağlayarak, hem toplumsal bir sorumluluğu yerine getirecek hem de yetişen insan kaynağından uygun özelliklerdekileri bünyesine kazandırarak maliyet ve işgücü avantajı yakalamış olacak.

Ayrıca yapılan iş birliği ile eğitim kurumları tarafından ve gerekli koşullar sağlanmış olarak yetiştirilen kabin memuru adayları uzun bir eğitim sürecinde önemli ölçüde bilgiye sahip olmak, yabancı dil ve benzeri yeterlilikleri daha iyi kazanmak ve eğitim boyunca yapılan stajlarla işe başlamadan önce sektörü tanımak bakımlarından avantaj sağlamış olacak.

THY ve Maltepe Üniversitesi ortaklığı, bu avantajı yakalamış adaylar için de mesleğe hazır olma ve zaman avantajıyla sürece dahil edilme gibi kolaylıklar sağlayacak.

THY'DEN İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

part time ~ 9 yıl önce
part timelar isten cikarilmadi. bilip bilmeden yorum yazmayin. ucuslari askiya alindi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kralinoglu ~ 9 yıl önce
biz thy sendika ile anlassin diye beklerken sayin ceo muz universitelerle anlasma pesinde. sizi Allah a havale ediyorum. Not: part time K/M

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ogrenci kabin memuru ~ 9 yıl önce
Okan universitesiylede istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 9 yıl önce
MALTEPE ÜNİVERSİTESİNDEN FAHRİ DOKTORA KİM ALDI .......?????????????????????????????????????????? Mayıs 2013’de, Maltepe Üniversitesi Senatosu tarafından “küresel entegrasyon”a sağladığı katkı nedeniyle Türk Hava Yolları Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya Fahri Doktara ünvanı verildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ee ~ 9 yıl önce
ee sonuc?
TIRT ~ 9 yıl önce
HABOM'da çalıştırırlar, kafasına vurup 3 kuruş para ödeyip gıkını çıkartmayacak adamlara ihtiyacı var THY'nin, kabinden mezun olanları da part-time alırlar 5 kişi eve çıksalar anca geçinebilirler İstanbulda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 kişi ~ 9 yıl önce
Thy kabinde bir part-time çok düşük alıyormuş gibi manipüle etmeye gerek yok. part-time olup 15 gün çalışıp alınan para emin ol bazı insanların hayallerini süsleyecek derecede :) çok yorulmalarına hayati riski olan bir iş yapmalarına diyecek sözüm yok, fazlasıyla hakediyorlar da. Ama şu senin verilen maaşa Tırt demen de ayrı komik. Dipnot, part-time alınanları da kovdurdu sağolsun sendika gönlünü rahat tut sen.
5 ~ 9 yıl önce
Kimin ne kadar kazandığını bilmesem böyle bir yorum yapmazdım zaten, ayrıca bu insanlar bir myo dan mezun olup gelecekler, teknikten mezun olan arkadaşlara 5 sene tecrübe arkasından tanıdığı olanları belli kurslara göndercekler,senelik %6 gibi komik bir zam ile istanbul'da geçim sağlanmaz, tabi bu arkadaşlar bu 5 yıl içerisinde modül sınavlarını verebilirlerse. Kabindeki arkadaşlarımızda mezun olup ev, hayat kurmak isteyecekler emin ol o para da onlara yetmez,işten çıkarılan part-time çalışan arkadaşlara gelince; thy gibi kurumsallığın dibi olmuş bir şirketin 3-5 aylık günü kurtarma planları yapmasının kurbanı olmuş durumdalar. Ulaştırma işletme de açılır o myo da onlar da TGS'in 'AĞIR' çalışma şartlarında çalımaya mahkumlar.
eğitim ~ 9 yıl önce
Uçuş eğitim günü zor kurtarır hale gelmiş, herkes uçuştaymış, uçucu olupta uçmayan 1 kişi varmış o da müdire hanım, purser olduğu halde ER'a flan gitmezmiş işi izmir gitgelle fln halledermiş zira kendisi uçmayı sevmezmiş emekli olana kadarda böyle devam edip uçucu maaşı almayı kendine hak görürmüş geride kalan herkezede hak hukuk tanımadan ezermiş, kendine bi laf gelmesin yeri sarsılmasında arkada kime ne olursa olsuncuymuş zaten millette ondan yaka silker olmuş bu hikaye böyle bitmemiş tabiii devam edecekmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GİYOTİN ~ 9 yıl önce
Derste öğrenilenle uçakta uygulananlar tamamen farklı olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000