01 Ağustos 2020, Cumartesi 17:55:06

THY'den Hava İş'e giden pilotlara gözdağı!

Pandemi sürecinde kötü bir yönetim sergileyen Türk Hava Yolları'nda bu kez haklarını savunmak için bağlı oldukları sendikaya ziyarete giden pilotlar işten atılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
  • Vasıfsız bir doktorsunuz ki kabin memurumdan az alıyorsunuz. Evet ben kabinde en yüksek ücreti alanlardanım çünkü vasıflıyım , eğitimliyim. Merak etmeyin kabinde de vasıfsız tipler atılır yüksek ücretleri göremezler.
  • THY YÖNETİMİ;BUNLARDAN KAYNAKLI BİR KAZA OLURSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN.RESMEN KAŞINIYORSUNUZ. BENDEN HATIRLATMASI...
  • Şayet bir grev olacaksa bu grevin öncüleri Kokpit olacaktir. Kabin böyle birşeye girişebilir mi? Nerde onlarda o yürek??
  • Şunları yazarken hiç yüzünüz kızarmıyor mu? Sizler bu halkın vergileriyle maaş alıyorsunuz ve aldığınız paralar yaşadığınız ülkenin ortalama gelirinin çok üzerinde ve o çamur attığımız doktorun öğretmenin kazancından kesilen vergilerle ödeniyor. Bu adaletsizlik elbette düzeltilecek. Radyasyonmuş basınçmış bu çocuk masallarını da artık geçin. Havayolu çalışanlarında kanser veya benzeri hastalıkların genel nüfusa kıyasa daha yüksek olduğunu gösteren tek bir bilimsel araştırma bile yok.
  • İnternetimiz olmasa dediğinize inanacağız. Hosteslerin maaşlarını yaşadıkları ülkedeki ortalama ücrete kıyaslayın bakalım fark var mı yok mu. Türkiye'de bu maaşlar skandal derecesinde yüksek ve özellikle halkın vergileriyle fonlanan bir havayolunda acilen düşürülmesi gerekiyor. Bugüne kadar kazandıklarına saysınlar.
  • Demokratik bir hak kullanımı söz konusu, pilotların yaptığı illegal ya da etik dışı bi şey yok, yanlış arayan başka adreslere bakmalı! 100 kişiyi cezalandırıp sopa göstermeye çalışılırsa hem adaletsizlik olur, hem o yüz kişi çok yakında 1000 olur benden demesi. Artık insanlar eskisi gibi bakmıyor, zaten geleceğimiz elimizden alınıyor düşüncesi yerleşti
  • arkadaşlar doktor adamın havacılık sitesinde işi ne? bir de bir sürü farklı doktor yorum atıyor. hepsi bu haberi bulmuşlar ve doktor maaşlarıyla pilot maaşlarını kıyaslamaya geçmişler. bu kadar basit troll numaralarına aldanmayın artık. valla algıyı troller yönetiyor :(
  • 300 milyon dolarlık uçağın operasyonunda görev alan herkes HAVACI’dır. Teknik, harekat, temizlik, uçuş mürettebatı, kabin görevlileri vs.. Havacılık hata kabul etmeyen, titiz bir iştir. Dünya çapında bu insanlar özel seçilir, sürekli denetim ve kontrollere tabi tutulur ve özel maaşlar alır. Çünkü bu iş iyi yapılırsa getirisi, kötü yapılırsa götürüsü çok yüksektir. “If you think safety is expensive, try an accident” demiş şair. Bu işi icra eden şirketlerin yöneticilerinde de havacılık nosyonu olmalıdır. Siz başka bir sektörden torpille havacılık icra eden bir şirketin başına getirilirseniz tabiki ilk gözünüze çarpan şey çalışanların yüksek maaşları olur. O insanların ne kabiliyetlere haiz olarak ne şartlarda çalıştıklarını bilmezsiniz çünkü. Bir fırsat kollayıp bu maaşlara müdahale edersiniz. Sonra elinizdeki kaliteli çalışanları yurt dışına kaçırır, kalitesizlerle işin dönmediğini anlar, patır kütür uçak düşürür, binlerce can kaybına yol açar, koca şirketin adını iki paralık eder, reklama milyar dolarlar harcasanız da şirketin ismini kurtaramayacağınızı anlar, sonra asırlık çınar bir şirketi 3 kuruşa araplara sattırır siz de tekrar inşaat sektörüne yönelirsiniz. Olan yine yüzlerce kişinin canına, onbinlerce çalışana, milyonlarca kişinin vergisine olur.
  • İşin sonu satıyorum ve sattım olacak.Tum şartlar hazır Katar'a satış için.
  • Kaptan 20,F/O 10,Kabin 19 olsun bari...

Pandemi sürecinde kötü bir yönetim sergileyen Türk Hava Yolları'nda bu kez haklarını savunmak için bağlı oldukları sendikaya ziyarete giden pilotlar işten atılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

THY' nin maaş politikasında yaşanan uzun süreli belirsizlik sonrası geçtiğimiz hafta içerisinde Hava İş Sendikası ile yapılan görüşmelerin bir anda sonlandırılması pilotların sabrını taşırdı. Hava İş Sendikası ile ücret kesintisi konusunda anlaşan ancak imza aşamasında anlaşmadan vazgeçen

THY, tüm çalışanlar ile birlikte daha çok pilotların tepkisini çekti.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın anlaşma sağlanan protokole ek maddeler eklemek istemesi üzerine tıkanan görüşmeler sonrası Hava İş Sendikası' na destek olmak için Bakırköy'de ki sendika merkezine giden 100'e yakın pilot, THY tarafından adeta fişlendi.

THY yönetimi, söz konusu ziyarete katılan pilotları tek tek tespit ederek uçuş programlarını askıya aldı.

THY' nin bu tutumu pilotlar arasında daha çok tepki çekerken, demokratik haklarını  savunmak için bir araya gelen pilotların işten atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalması şaşkınlık ve öfke ile karşılandı.

THY'nin pilotların uçuşlarını askıya alarak hak aramak isteyen diğer pilotlara gözdağı vermek istediği ancak pilotların tam tersine THY'ye karşı tek yumruk olarak hareket etme eğiliminde oldukları kaydedildi.

©AirportHaber ÖZEL

THY'den Hava İş'e giden pilotlara gözdağı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (638)

Kabinci:)) ~ 11 ay önce
Vasıfsız bir doktorsunuz ki kabin memurumdan az alıyorsunuz. Evet ben kabinde en yüksek ücreti alanlardanım çünkü vasıflıyım , eğitimliyim. Merak etmeyin kabinde de vasıfsız tipler atılır yüksek ücretleri göremezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 11 ay önce
THY YÖNETİMİ;BUNLARDAN KAYNAKLI BİR KAZA OLURSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN.RESMEN KAŞINIYORSUNUZ. BENDEN HATIRLATMASI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Never give up! ~ 11 ay önce
Şayet bir grev olacaksa bu grevin öncüleri Kokpit olacaktir. Kabin böyle birşeye girişebilir mi? Nerde onlarda o yürek??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hllsprdvm ~ 11 ay önce
Şunları yazarken hiç yüzünüz kızarmıyor mu? Sizler bu halkın vergileriyle maaş alıyorsunuz ve aldığınız paralar yaşadığınız ülkenin ortalama gelirinin çok üzerinde ve o çamur attığımız doktorun öğretmenin kazancından kesilen vergilerle ödeniyor. Bu adaletsizlik elbette düzeltilecek. Radyasyonmuş basınçmış bu çocuk masallarını da artık geçin. Havayolu çalışanlarında kanser veya benzeri hastalıkların genel nüfusa kıyasa daha yüksek olduğunu gösteren tek bir bilimsel araştırma bile yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 11 ay önce
Çok haklisin
heidi ~ 11 ay önce
sen ne rezil utanmaz insansın. Bizim vergilerle sen maaş alıyorsun. Kafasız odun seni.
hllsprdvm ~ 11 ay önce
İnternetimiz olmasa dediğinize inanacağız. Hosteslerin maaşlarını yaşadıkları ülkedeki ortalama ücrete kıyaslayın bakalım fark var mı yok mu. Türkiye'de bu maaşlar skandal derecesinde yüksek ve özellikle halkın vergileriyle fonlanan bir havayolunda acilen düşürülmesi gerekiyor. Bugüne kadar kazandıklarına saysınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reedd ~ 11 ay önce
Senin yapacagın yoruma sokayım. Sen ne biliyosunda konusuyosun. Aldığımız para bu iş için az bile
37 ci ~ 11 ay önce
Demokratik bir hak kullanımı söz konusu, pilotların yaptığı illegal ya da etik dışı bi şey yok, yanlış arayan başka adreslere bakmalı! 100 kişiyi cezalandırıp sopa göstermeye çalışılırsa hem adaletsizlik olur, hem o yüz kişi çok yakında 1000 olur benden demesi. Artık insanlar eskisi gibi bakmıyor, zaten geleceğimiz elimizden alınıyor düşüncesi yerleşti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trolleri beslemeyin ~ 11 ay önce
arkadaşlar doktor adamın havacılık sitesinde işi ne? bir de bir sürü farklı doktor yorum atıyor. hepsi bu haberi bulmuşlar ve doktor maaşlarıyla pilot maaşlarını kıyaslamaya geçmişler. bu kadar basit troll numaralarına aldanmayın artık. valla algıyı troller yönetiyor :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 11 ay önce
Ekşi sözlüğe konu acmissiniz oradan geliyor millet
Havacı ~ 11 ay önce
300 milyon dolarlık uçağın operasyonunda görev alan herkes HAVACI’dır. Teknik, harekat, temizlik, uçuş mürettebatı, kabin görevlileri vs.. Havacılık hata kabul etmeyen, titiz bir iştir. Dünya çapında bu insanlar özel seçilir, sürekli denetim ve kontrollere tabi tutulur ve özel maaşlar alır. Çünkü bu iş iyi yapılırsa getirisi, kötü yapılırsa götürüsü çok yüksektir. “If you think safety is expensive, try an accident” demiş şair. Bu işi icra eden şirketlerin yöneticilerinde de havacılık nosyonu olmalıdır. Siz başka bir sektörden torpille havacılık icra eden bir şirketin başına getirilirseniz tabiki ilk gözünüze çarpan şey çalışanların yüksek maaşları olur. O insanların ne kabiliyetlere haiz olarak ne şartlarda çalıştıklarını bilmezsiniz çünkü. Bir fırsat kollayıp bu maaşlara müdahale edersiniz. Sonra elinizdeki kaliteli çalışanları yurt dışına kaçırır, kalitesizlerle işin dönmediğini anlar, patır kütür uçak düşürür, binlerce can kaybına yol açar, koca şirketin adını iki paralık eder, reklama milyar dolarlar harcasanız da şirketin ismini kurtaramayacağınızı anlar, sonra asırlık çınar bir şirketi 3 kuruşa araplara sattırır siz de tekrar inşaat sektörüne yönelirsiniz. Olan yine yüzlerce kişinin canına, onbinlerce çalışana, milyonlarca kişinin vergisine olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havada Uçandan Sorumlu Vatandaş ~ 11 ay önce
Bende maaş istiyorum 10bin 15bin 9bin 6binüçyüzde olur. 2400e geçinemiyorum valla bak.
Yolun Sonu ~ 11 ay önce
İşin sonu satıyorum ve sattım olacak.Tum şartlar hazır Katar'a satış için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyaway ~ 11 ay önce
Kaptan 20,F/O 10,Kabin 19 olsun bari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000