21 Ekim 2019, Pazartesi 13:30:59

THYden emekli olun teşviki!

Türk Hava Yolları, 2016 yılındaki krizde uyguladığı emekliliğe teşvik projesini bir kez daha uygulamaya koydu.
  • Hadi diyelimki dediğin doğru bu insanları emekli maaşı almaya hak kazanmadan 20-25 yılını doldurunca kurumdan emekliye ayırdın.Emekli maaşı bağlanacak olan minumum 10 15 yıllık dönem için nerede iş bulacak yada kalan yıllardaki maaşını sen mi odeyeceksin.Senin ki klavyeden sallamaktan başka bir şey değil.
  • canım ya, pass bilet verilmeyecekmiş çok üzüldüm!
  • bir kismi oyle. Sanki bulunmaz hint kumasi ben istifa edip thy yi yetreli gormedigim icin biraktim. cok dasey deil yani
  • Bu sizin sorununuz hepiniz çok havalı insanlarsınız az biraz para görmeyin kendinizi kralın çocuğu zannediyorsunuz. Havanızdan yanınıza yaklaşılıp sohbet edilemiyor (Tüm TK personeli için geçerli)
  • Emeklilik tesviki malesef kokpit personelini kapsamiyor. Demekki sayin yoneticilerimiz boyle bir hak verilse bircok kaptanin yoluna gidecegini (benim gibi 40 yasinda birisi dahil) iyi biliyor.
  • THY gecmis donemdede calisani emeklilige mecbur birakti. Emekli olanlar genelde, tecrubeli ve ust yonetimde tanidigi olmayanlardi. Onlarin yerine gelen yoneticiler, zarar ettiler, sefer sayisini azalttilar, hat kapattilar. Bir tarafdan ucak ve eleman alacaksin, bir tarafdan, emekli edeceksin. Gidenlerin yerine kimleri alacaksiniz.?
  • Vicdanlı THY allah büyük
  • İBB den atılanları işe alacaklar galiba. Onlara yer açıyorlar.
  • Yakın akrabam THY de müdür ve yaşı ilerlemiş olmasına rağmen ısrar ile emekli olmayacağını söylüyor çünkü bodrum da otel ihalesine girdi para lazım
  • Bizde istiyoruz ayni teşvik uygulamasını.Lütfen

Türk Hava Yolları, 2016 yılındaki krizde uyguladığı emekliliğe teşvik projesini bir kez daha uygulamaya koydu.

Türk Hava Yolları tarafından 2020 yılından itibaren gerçekleştirilecek 'erken emeklilik teşvik' uygulaması için çalışanlara bildiri gönderildi.
İnternet sitesi üzerinden erken emeklilik hakkının bulunup bulunmadığının sorgulanmasından sonra 20 Aralık tarihine kadar taleplerini iletebileceklerinin hatırlatıldığı duyuruda, emeklilik dilekçelerinin 3 Ocak 2020 tarihine kadar Personel Yönetim Başkanlığı'na gönderilmesi gerektiği hatırlatıldı.

TEKLİFİ ÇALIŞANLAR YAPACAK

THY benzer uygulamayı 2016 yılındaki krizden sonra da hayata geçirmişti. Ancak o gün yapılan ve bir seferlik olduğu belirtilen duyuruda, 15 yıllık sigortalılık süresini ve 3600 prim gününü dolduran çalışanları kapsadığı belirtilmiş, emeklilik talep edenlere, kıdem tazminatı ile birlikte, üç aylık brüt ücret, bir aylık brüt ikramiye, pass ve ced bilet haklarının verileceği belirtilmişti. Yeni çıkan emeklilik teşvik teklifinde ise sigortalılık süresi 10 yıla düşürülürken brüt maaş sayısı ise 4'e çıkarıldı. İkale sözleşmesi ile ayrılanlara ise kıdem ve ihbar tazminatlarının yanı sıra 6 brüt maaş verilecek. Pass bilet ve ced bilet hakları ise verilmeyecek. 

©AirportHaber

THYden emekli olun teşviki!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (87)

Emekçi ~ 27 gün önce
Hadi diyelimki dediğin doğru bu insanları emekli maaşı almaya hak kazanmadan 20-25 yılını doldurunca kurumdan emekliye ayırdın.Emekli maaşı bağlanacak olan minumum 10 15 yıllık dönem için nerede iş bulacak yada kalan yıllardaki maaşını sen mi odeyeceksin.Senin ki klavyeden sallamaktan başka bir şey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 28 gün önce
canım ya, pass bilet verilmeyecekmiş çok üzüldüm!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 28 gün önce
bir kismi oyle. Sanki bulunmaz hint kumasi ben istifa edip thy yi yetreli gormedigim icin biraktim. cok dasey deil yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 29 gün önce
Bu sizin sorununuz hepiniz çok havalı insanlarsınız az biraz para görmeyin kendinizi kralın çocuğu zannediyorsunuz. Havanızdan yanınıza yaklaşılıp sohbet edilemiyor (Tüm TK personeli için geçerli)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 29 gün önce
Emeklilik tesviki malesef kokpit personelini kapsamiyor. Demekki sayin yoneticilerimiz boyle bir hak verilse bircok kaptanin yoluna gidecegini (benim gibi 40 yasinda birisi dahil) iyi biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrube ~ 29 gün önce
THY gecmis donemdede calisani emeklilige mecbur birakti. Emekli olanlar genelde, tecrubeli ve ust yonetimde tanidigi olmayanlardi. Onlarin yerine gelen yoneticiler, zarar ettiler, sefer sayisini azalttilar, hat kapattilar. Bir tarafdan ucak ve eleman alacaksin, bir tarafdan, emekli edeceksin. Gidenlerin yerine kimleri alacaksiniz.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vicdan ~ 29 gün önce
Vicdanlı THY allah büyük

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ergun ~ 29 gün önce
İBB den atılanları işe alacaklar galiba. Onlara yer açıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli olmaz ki bunlar ~ 29 gün önce
Yakın akrabam THY de müdür ve yaşı ilerlemiş olmasına rağmen ısrar ile emekli olmayacağını söylüyor çünkü bodrum da otel ihalesine girdi para lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ~ 29 gün önce
Bizde istiyoruz ayni teşvik uygulamasını.Lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000