19 Haziran 2010, Cumartesi 12:49:54

THY'den ek sefer talep ettiler

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Nejat Koçer, 24-27 Haziran tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak 5. Uluslararası Irak ve Komşu Ülkeler Fuarı için Türk Hava Yolları'ndan (THY) Gaziantep'e ek seferler koymasını talep etti.
  • antebe gerek yok havaalanı kapasıtesı kaldırmaz urfa gap havaalanına sefer duzenlensın ordan karayoluyla bır bucuk saat

Koçer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl fuarımız her zamankinden çok daha fazla ilgi görüyor. Birçok ülkeden ve şehirden fuara katılacak 55 bin ziyaretçi için havayolu ulaşımı oldukça önemli” dedi.

Fuar süresince tüm havayolu şirketlerinden Gaziantep'e gidiş-geliş toplam 166 uçak seferinin yapılacağının altını çizen Koçer, “Türk Hava Yolları'nın mevcut durumda olan Gaziantep seferlerinin sayısı dikkate alındığında, Gaziantep'in ekonomik potansiyelini karşılamadığını ve fuarın yapılacağı tarihler arasında da hava yolu ulaşımın da aksamaların olacağını THY Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi nezdinde ilgili yerlere ilettik ve bu konuda destek istedik. Kararın en kısa sürede verilmesini ve fuar süresince uçuş sayılarının arttırılmasını bekliyoruz. Ek seferlerin düzenlenmesi, fuar süresince ulaşımdaki aksaklıkları gidereceği gibi, aynı zamanda kent ve bölge ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

THY'den ek sefer talep ettiler

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
antebe gerek yok havaalanı kapasıtesı kaldırmaz urfa gap havaalanına sefer duzenlensın ordan karayoluyla bır bucuk saat

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000