04 Haziran 2020, Perşembe 13:28:38

THY'den çalışanlarına sosyal medya uyarısı

Türk Hava Yolları, (THY) çalışanlarını sosyal medya kullanımı sırasında dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı.
  • Telif haklarına aykırı davranabildikleri mi? Şarkı paylaşanı telif hakkı bahanesiyle işten atarlarsa bu trajikomik olur.
  • Sosyal medya mahane fesihler şahane
  • Eski bir THY calisani olarak THY'de iken AKPyi ve Tayyib'i elestirirdim, kimse de gidip bulamadi. Sonra da istifami basip yurtdisina gittim, AKP Türkiyesine asla geri dönmem. O bakimdan THY'deki laik ve cagdas arkadaslara lafim, korkmayin eger torpilli degilseniz ve kurumdaysaniz zaten yeteneklisinizdir. Gidin Kartal imam hatiplilerle degil insanlanlarla calisin...
  • Yaaaaa! Thy calisanlarinin gelecegini karartmadi mi? Pasaportunu iptal ettiren, lisansini ipal ettiren sanki bzidik. Daha hukuk onunde hesap vereceginiz gunler var kartalli yoneticiler!
  • Yani diyorki;işten atmalar başlayacak
  • Tinder'a üniformalı fotoğraf koyanlar şirketten ihraç edilsin. Instagram'daki sayfalara kendi fotoğrafını gönderip beğeniye sunanlar ihraç edilsin
  • Olmayan şey zedelenmez
  • “siz de”
  • en sonu bunu dediklerinde arkasından sosyal medya hesabı tarayıp işten attılar..yol mu yapılıyor.
  • Veee start verıldi.fesih için bahanelerden ilki nin işareti.

Türk Hava Yolları, (THY) çalışanlarını sosyal medya kullanımı sırasında dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı.

Yapılan uyarıda; internet ortamında yazılan hiçbir şeyin tamamen silinmediği, paylaşımların çalışılan kuruma zarar verilmemesi gerektiği ve kurumun itibarının zedelenmemesi için gayret sarfedilmesi gerektiğinin altı çizildi.

THY'den çalışanlara gönderilen mesaj:

Her geçen gün büyük bir hızla değişen ve gelişen bir dijital evrenin içerisinde yaşıyoruz. Bu doğrultuda, sanal ortamda iletişime geçmek ve aynı zamanda günlük hayata dair çeşitli duygu, düşünce ve aktiviteleri paylaşmak üzere oluşturulan sosyal ağların kullanımı son dönemlerde giderek yaygınlaşmış; günümüz insanı için adeta vazgeçilmez bir hal almıştır. Aramıza zaman ve mekan farkı girmiş sevdiklerimizden istediğimiz an haberdar olabilmeyi ya da onlara dilediğimiz anda ulaşabilmeyi mümkün kılan sosyal ağların popülaritesini yadırgamak mümkün değil. Ancak, sunmuş olduğu tüm imkanlara rağmen, doğru kullanılmadığı takdirde sosyal medyanın hayatımızı olumsuz etkileyebilecek pek çok yönünün de bulunduğuna birebir şahit olmaktayız.

Bilindiği üzere, sosyal medyanın özellikle bu dönemde yoğun olarak kullanılmasıyla birlikte, kimi çalışanların kişisel hesaplarında zaman zaman iletişim amacının sınırlarını aşarak, çalıştıkları kurum ve kuruluşlar ile ilgili bilerek ve/veya bilmeyerek gizli bilgi mahiyeti taşıyan veya kurumsal kimliği zedeleyici paylaşımlarda bulundukları görülebilmektedir. Yine benzer şekilde, sosyal medya kullanıcılarının telif haklarına aykırı davranabildikleri; fikri ve sınai haklara uygun hareket etmedikleri gözlenebilmektedir.

İfade özgürlüğü başta olmak üzere tüm temel demokratik hak ve hürriyetlere bağlı olan Türk Hava Yolları A.O., çalışanlarının, Ortaklık değerleri ile itibarını ve üçüncü şahısların hukuki haklarını ihlal etmeyen paylaşım tercihlerine saygı duymakla beraber online mecrada yazılan hiçbir şeyin aslında silinmediği; yazılan her şeyin gün gelip bir şekilde karşımıza çıkabildiği de bilinen bir gerçektir. Bu sebeple, Türk Hava Yolları çalışanları sosyal ağlardaki profillerinde ya da online herhangi bir mecrada yazdıklarını yayımlamadan önce, kullanılan ifadelerin Ortaklığın herhangi bir paydaşı ya da müşterisi tarafından okunduğunda ne gibi etkiler bırakabileceğine dair empatik bir yaklaşım içerisinde olmalıdır.

Bu çerçevede, sosyal ağlar da dâhil olmak üzere, bulundukları her ortamda Ortaklığımızın birer temsilcisi ve marka elçisi olan Türk Hava Yolları çalışanlarının kurum kültürüne katkı sağlamaları; anlaşmazlıklara ve belirsizliklere yol açabilecek içerikleri paylaşmaktan kaçınmaları; paylaşımlarının şahsi hesaplar üzerinden olsa da, özel alan çalıştıkları kurumun stratejik öneme sahip kuruluşlardan biri olduğunun bilincinde olmaları; çalışma arkadaşları, Ortaklık yöneticileri ve müşterileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurum ve kuruluşları hakkında eleştiri sınırlarını aşan, kin ve nefret söylemleri içeren, toplumu ayrımcılığa sevk edebilecek siyasi içerikli ve etik olmayan paylaşımlardan kaçınmaları; başkaları tarafından yapılmış bu tür paylaşımları ise desteklememeleri; Ortaklığımızın gizlilik kurallarını ihlal edecek bilgi, belge ve fotoğraf paylaşımlarında bulunmamaları ve ekte yer alan Türk Hava Yolları A.O. Sosyal Medya Kullanımı Politikası’na uyum hususunda hassasiyet göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

Sağlıklı günler dileriz.

THY'den çalışanlarına sosyal medya uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

telif hakkı mı? ~ 2 ay önce
Telif haklarına aykırı davranabildikleri mi? Şarkı paylaşanı telif hakkı bahanesiyle işten atarlarsa bu trajikomik olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi hayırlı olsun ~ 2 ay önce
Sosyal medya mahane fesihler şahane

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 ay önce
Eski bir THY calisani olarak THY'de iken AKPyi ve Tayyib'i elestirirdim, kimse de gidip bulamadi. Sonra da istifami basip yurtdisina gittim, AKP Türkiyesine asla geri dönmem. O bakimdan THY'deki laik ve cagdas arkadaslara lafim, korkmayin eger torpilli degilseniz ve kurumdaysaniz zaten yeteneklisinizdir. Gidin Kartal imam hatiplilerle degil insanlanlarla calisin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalakalık yapın diyor ~ 2 ay önce
Bende fake hesaplardan eleştiriyorum bazen dayanamıyorum kendi hesabımdan eleştiri yapıyorum
Yapma ~ 2 ay önce
Yaaaaa! Thy calisanlarinin gelecegini karartmadi mi? Pasaportunu iptal ettiren, lisansini ipal ettiren sanki bzidik. Daha hukuk onunde hesap vereceginiz gunler var kartalli yoneticiler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sosyal medya ~ 2 ay önce
Yani diyorki;işten atmalar başlayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tinder ~ 2 ay önce
Tinder'a üniformalı fotoğraf koyanlar şirketten ihraç edilsin. Instagram'daki sayfalara kendi fotoğrafını gönderip beğeniye sunanlar ihraç edilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İtibar ~ 2 ay önce
Olmayan şey zedelenmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ~ 2 ay önce
“siz de”

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eren ~ 2 ay önce
en sonu bunu dediklerinde arkasından sosyal medya hesabı tarayıp işten attılar..yol mu yapılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Start ~ 2 ay önce
Veee start verıldi.fesih için bahanelerden ilki nin işareti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000