24 Ekim 2019, Perşembe 13:25:13

THY'den adaylara kamera şoku!

Türk Hava Yolları'nın kabin memuru ilanının ardından başlayan online sınav sürecinde yeni bir uygulamaya geçildi.
  • Teknik için yapılan sınavda aynı formatta olmuştu. Sınava başlarken kameram gözükmedi, site görevlisine sorduğumda sınavınız başladıysa sorun olmaz cevabını aldım. İngilizce sınavım baya iyi geçmesine rağmen olumsuz aldım.
  • Umarım dediğiniz gibidir, fakat İngilizce seviyesi gerçekten çok kötü olan kabin memurlarını da sürekli görüyoruz. Bu kişiler bahsettiğiniz süreçlerden elenmemeyi nasıl başarıyor?
  • Milleti egitime cekeceklerine random sinav gondersinler,bu sistemle cok rahat eleme yaparlar milletin onu acilir.
  • Bi halihazırda çalışan kabin ekibini randomly sınava tabi tutun bakalım. Töhmet altında bırakmayalım kimseyi de..
  • Önceki sene başkasını sınava sokup, kabin memuru olmayı başaranlar için bazı arkadaşlar kızmış, haksızlık var demişler. Haklısınız ama şöyle düşünün; ikinci aşamaya geçip İngilizce konuşma mülakatından geçebildi mi bu kişiler? Hadi diyelim bu kısmı da atlattılar, uçuşa başladılar, amirler yolcu iletişim konusunu şirkete raporlamıyorlar mı? Hadi diyelim kimse kimseyi ing bilmiyor diye raporlamadı, şirket bir yılı doldurmadan her personeline dla sınavı döküyor, bu sınavda belli barajı aşamayanlara belli yaptırımlar yapılıyor. Yani diyeceğim o ki, hile ile hurda İLE kimse haketmediği yere gelemiyor, gelmiş gibi görünse de kalıcı olamıyor. İçiniz rahat olsun :)
  • gülmekten öldüm, çok yaşa kardeşim. adam nasıl güzel ironi yapmış, burada hala saydırıyorsunuz cahil takımı. THY'nin sloganı ne? En çok ülkeye uçan havayolu. E bu durumda tüm yurtdışı ve kabin personelinin çok iyi seviyede ingilizce bilmesi ŞARTTIR. Bilse de olur değil, ŞARTTIR! Benim anlamadığım, arkadaş 6 ay iyi bir ingilizce kursuna gitmek bu kadar mı zor? Bu işinize yapacağınız bir yatırımdır yahu? Bu ne tembellik? Yok öyle artık, bilmeyen girmesin.
  • yor ingilzz piliz iz pirfict
  • Ne soku allah askina. Gecen sinavda 4 kisi benim sayemde girdi sadece. Binlerce insan baskalarini sinava sokup ise alindi. Zaten basli basina komediydi.
  • Hi thy seni cok seviyorum, cok iyi bir havayolu. avrupaya guzel orneksin! Ingilizceyi biraz pratik etsen ogrenirsin, zor degil. Motivation lazim, kabin memurun karakteri ve mentality onemli! durust, agir basli, guler yuzlu ve sense of humour olmali ve duruma gore ayak uydurmak. sinav adaylarina basarilar.
  • Bu sınav geçen yıl girenlerede yapılmalı. İçerde tek kelime bilmeyen insanlar uçuyor. Acil çıkış kartlarının arasına acil çıkış brifingini ingilizce okunuşunu kağıda yazıp kağıttan okuyorlar yolculara. Eyvieşın'a aviatiyon diyorlar. Onlarda bir sınava sokulmalı, geçemeyenin uçuşları alınmalı.

Türk Hava Yolları'nın kabin memuru ilanının ardından başlayan online sınav sürecinde yeni bir uygulamaya geçildi.

THY'nin adaylara bilgisayar üzerinden yaptığı İngilizce testini artık webcam ile yapacağı öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı online sınavlarda webcam şartı aramayan THY, bu ilanda kamerası olmayan bilgisayarlarda sınava erişim sağlanmayağının altını çizdi

Kamera şartının adayların dışarıdan yardım almadan sınavı yapabilmesi için uygulanacağı öğrenildi.

Adaylara gönderilen e postadaki ilgili bölümde şu ifadeler yer aldı: 

'İngilizce test uygulaması online olarak sadece webcam özelliği olan masaüstü ve laptop bilgisayar üzerinden Google Chrome tarayıcısı aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. 

©AirportHaber

THY'den adaylara kamera şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

teknik sınavı ~ 20 gün önce
Teknik için yapılan sınavda aynı formatta olmuştu. Sınava başlarken kameram gözükmedi, site görevlisine sorduğumda sınavınız başladıysa sorun olmaz cevabını aldım. İngilizce sınavım baya iyi geçmesine rağmen olumsuz aldım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hllsprdvm ~ 20 gün önce
Umarım dediğiniz gibidir, fakat İngilizce seviyesi gerçekten çok kötü olan kabin memurlarını da sürekli görüyoruz. Bu kişiler bahsettiğiniz süreçlerden elenmemeyi nasıl başarıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki girenler? ~ 24 gün önce
Milleti egitime cekeceklerine random sinav gondersinler,bu sistemle cok rahat eleme yaparlar milletin onu acilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha ~ 24 gün önce
Bi halihazırda çalışan kabin ekibini randomly sınava tabi tutun bakalım. Töhmet altında bırakmayalım kimseyi de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memuru ~ 24 gün önce
Önceki sene başkasını sınava sokup, kabin memuru olmayı başaranlar için bazı arkadaşlar kızmış, haksızlık var demişler. Haklısınız ama şöyle düşünün; ikinci aşamaya geçip İngilizce konuşma mülakatından geçebildi mi bu kişiler? Hadi diyelim bu kısmı da atlattılar, uçuşa başladılar, amirler yolcu iletişim konusunu şirkete raporlamıyorlar mı? Hadi diyelim kimse kimseyi ing bilmiyor diye raporlamadı, şirket bir yılı doldurmadan her personeline dla sınavı döküyor, bu sınavda belli barajı aşamayanlara belli yaptırımlar yapılıyor. Yani diyeceğim o ki, hile ile hurda İLE kimse haketmediği yere gelemiyor, gelmiş gibi görünse de kalıcı olamıyor. İçiniz rahat olsun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
it didn't eat??? ~ 24 gün önce
gülmekten öldüm, çok yaşa kardeşim. adam nasıl güzel ironi yapmış, burada hala saydırıyorsunuz cahil takımı. THY'nin sloganı ne? En çok ülkeye uçan havayolu. E bu durumda tüm yurtdışı ve kabin personelinin çok iyi seviyede ingilizce bilmesi ŞARTTIR. Bilse de olur değil, ŞARTTIR! Benim anlamadığım, arkadaş 6 ay iyi bir ingilizce kursuna gitmek bu kadar mı zor? Bu işinize yapacağınız bir yatırımdır yahu? Bu ne tembellik? Yok öyle artık, bilmeyen girmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
word ~ 24 gün önce
yor ingilzz piliz iz pirfict

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nacizane ~ 24 gün önce
Ne soku allah askina. Gecen sinavda 4 kisi benim sayemde girdi sadece. Binlerce insan baskalarini sinava sokup ise alindi. Zaten basli basina komediydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Britanyali ~ 24 gün önce
Hi thy seni cok seviyorum, cok iyi bir havayolu. avrupaya guzel orneksin! Ingilizceyi biraz pratik etsen ogrenirsin, zor degil. Motivation lazim, kabin memurun karakteri ve mentality onemli! durust, agir basli, guler yuzlu ve sense of humour olmali ve duruma gore ayak uydurmak. sinav adaylarina basarilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haksızlık ~ 24 gün önce
Bu sınav geçen yıl girenlerede yapılmalı. İçerde tek kelime bilmeyen insanlar uçuyor. Acil çıkış kartlarının arasına acil çıkış brifingini ingilizce okunuşunu kağıda yazıp kağıttan okuyorlar yolculara. Eyvieşın'a aviatiyon diyorlar. Onlarda bir sınava sokulmalı, geçemeyenin uçuşları alınmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senpai ~ 19 gün önce
eyvieşın he mi :D

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000