02 Mart 2018, Cuma 10:47:51

THY'den 30. yıl jesti

Türk Hava Yolları (THY), Tunus seferlerinin başlangıcının 30. yılında bu ülkeden İstanbul'a uçan transit yolcular için ücretsiz konaklama hizmeti sağlamaya başladı.
  • 40 yıllık müdürüm bir şöyle poz veremedim
  • Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmemiş. 30. Yıla özel geçici bir jest yapılmış, millet kardan bahsediyor, kimin parasıyla diye tribe giriyor. E tabi refleks hale geldi bazı insanlarda bu anlamsız tepkiler, durdurulamıyor :)
  • Kar marjı ne ki otel parasından sonra hala kar edebiliyor? Kar etmiyorsa hayır mı işliyor? Eğer kar yoksa Borsaya açık bayrak taşıyıcı havayolunun böyle bir iş yapma yetkisi nereden geliyor? Dostlar alışverişte görsün hacim olsun yaklaşımı arap havayollarında bile yok.
  • Bu hizmet zaten THY'nin standart hizmeti degil mi?
  • Kimin parasıyla.....lütfen ya...
  • 301 nokta ne demek, 301 noktadan 250'si yurt dışı olsa herhangi birinde çalışmak vardı. Euro euro maaş alırdık.

Türk Hava Yolları (THY), Tunus seferlerinin başlangıcının 30. yılında bu ülkeden İstanbul'a uçan transit yolcular için ücretsiz konaklama hizmeti sağlamaya başladı.

THY Tunus Müdürü Okan Uluocak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün 121 ülke ve 301 noktaya uçuş gerçekleştiren THY'nin Tunus seferlerinin 1988'de başladığını söyledi.

THY'nin Tunus'a günde iki sefer düzenlediğini belirten Uluocak, "Geçen yıl yaklaşık 200 bin yolcu sayısına ulaştık. Tunus'a seferlerimizin başlangıcının 30. yılını kutluyoruz. Tunusluların on yıllardır THY'ye gösterdikleri nazik ev sahipliğine, onları İstanbul'da bir gece otelde ücretsiz misafir ederek teşekkür etmek istiyoruz." dedi.

İstanbul'da 20 saatten fazla kalacaklara ücretsiz konaklama

Tunus yolcularına aktarmalı uçuşlarında İstanbul'da 20 saatten fazla kalmaları halinde tarihi yarım ada çevresindeki dört veya beş yıldızlı otellerde bir gece ücretsiz konaklama imkanı sağladıklarını aktaran Uluocak, yolcular daha fazla kalmak isterse de THY'nin anlaşmalı olduğu "düşük fiyat" üzerinden konaklamalarını uzatabileceklerini ifade etti.

Tunus uçuşlarında söz konusu kampanyaya şubat ayında başladıklarını aktaran Uluocak, şunları kaydetti:

"THY olarak Tunus seferlerindeki yolcu sayısını bu yıl yüzde 10 artırmayı hedefliyoruz. Bunu rakamsal bir artış olarak değil, iki ülke arasındaki mevcut gönül bağlarını kuvvetlendirmek için de istiyoruz. Sadece Türkiye'ye değil Tunus'a gelen yolcu sayısını da artırarak Tunus'un turizmine, karşılıklı kültür alışverişine katkı sağlamayı amaçlıyoruz."

- Bilet sınıfına göre dört veya beş yıldızlı otellerde ağarlama

Tunus'tan Avrupa, Asya, Amerika ve Uzak Doğu'ya THY ile gidiş-geliş seferlerinde İstanbul üzerinden ekonomi sınıfı ile yolculuk yapanların bir gece, daha üst sınıflarda yolculuk yapanların ise iki gece ücretsiz konaklama hakkı elde edeceğini aktaran Uluocak, yolcuların kampanyaya elektronik posta yoluyla başvurabileceğini kaydetti.

Uluocak, başlattıkları "misafirperverlik" uygulamasını Tunus basının davetli olduğu bir organizasyon ile bu ülkedeki partner kuruluşlarla paylaştıklarını ve Tunusluların ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi.

Dünya genelinde geçen yıl yüzde 9 artışla yolcu sayısını 68 milyona çıkaran THY, Skytrax değerlendirmesine göre 9. kez "güney Avrupa'nın en iyi havayolu" ödülüne layık görüldü.

THY'den 30. yıl jesti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Hey gidiiii ~ 5 yıl önce
40 yıllık müdürüm bir şöyle poz veremedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yusuf ~ 5 yıl önce
Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmemiş. 30. Yıla özel geçici bir jest yapılmış, millet kardan bahsediyor, kimin parasıyla diye tribe giriyor. E tabi refleks hale geldi bazı insanlarda bu anlamsız tepkiler, durdurulamıyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 5 yıl önce
Kar marjı ne ki otel parasından sonra hala kar edebiliyor? Kar etmiyorsa hayır mı işliyor? Eğer kar yoksa Borsaya açık bayrak taşıyıcı havayolunun böyle bir iş yapma yetkisi nereden geliyor? Dostlar alışverişte görsün hacim olsun yaklaşımı arap havayollarında bile yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Otel hizmeti ~ 5 yıl önce
Bu hizmet zaten THY'nin standart hizmeti degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
123 ~ 5 yıl önce
Kimin parasıyla.....lütfen ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay be ~ 5 yıl önce
301 nokta ne demek, 301 noktadan 250'si yurt dışı olsa herhangi birinde çalışmak vardı. Euro euro maaş alırdık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000