27 Ekim 2021, Çarşamba 13:39:33

THY'de uçuş ekiplerinin yüzde 98'i aşılandı

Türk Hava Yolları (THY) uçuş ekiplerinin yeni tip koranavirüs (Kovid-19) aşısı olma oranı ekim ayı itibarıyla yüzde 98 olarak gerçekleşti.
  • Fena aşılandık müdür.
  • Çok seviyorsa ülkesini gidip airindia da çalışsın kardeşim bu ne ya Hintli ne arıyor bu şirkette biz emirates miyiz allah aşkına emirates e özenip her milletten adam toplamaya calısıyonuz ama birleşik Arap emirlikleri ile Türkiye’yi bir mi tutuyorsunuz siz adamların çalıştıracak nüfusu yok diye dışarıdan personel getiriyor şaka mısınız siz?
  • Haftada bir gün test tercihimdir. Emin olun asılılardan daha güvenliyim yolcu ve diğer ekip arkadaşlarım için. Çünkü testim elimde negatif. Aşılılar ne olduğu belli değil. Aşıdan dolayı belirtisiz atlatan kim bilir kaç kişi var ekiplerde.... Süper bulaştırıcılar....
  • Ol olalım ama supitnik olsa iyi olur

Türk Hava Yolları (THY) uçuş ekiplerinin yeni tip koranavirüs (Kovid-19) aşısı olma oranı ekim ayı itibarıyla yüzde 98 olarak gerçekleşti.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, salgın döneminde de kıtaları, kültürleri ve insanları buluşturmaya devam eden, en çok ülkeye uçan havayolu olma unvanını koruyan THY'nin tüm ekipleri ile seyahat sağlığını korumaya öncelik veriyor. Her gün 200 bine yakın yolcuyu gökyüzünde güler yüzle ağırlayan uçuş ekiplerinin Kovid-19 aşısı olma oranı ekim ayı itibarıyla yüzde 98 oldu.

Uçuşlarda aktif görevli olan 16 bin 522 kişilik THY ekibinin 4 bin 743'ü kokpit, 11 bin 779'u ise kabin görevlilerinden oluşuyor. Pilotların 4 bin 624'ü, kabin memurlarının ise 11 bin 505'i en az 1 doz aşısını (ortalama yüzde 98) oldu. En az 2 doz aşı olan pilotların sayısı 4 bin 335 (toplam içerisinde yüzde 91), kabin görevlilerin de ise bu sayı 10 bin 654 (yüzde 90) oldu.

Sağlık sorunları, yüksek antikor oranı ve alerji nedenleriyle aşı olmayan çalışanlar ise haftalık yapılan PCR testlerinin sonuçlarına göre uçuşlarda görev alıyor.

Aşı olan ekiplerin toplam doz sayısı 31 bin 863 olarak ortaya çıkıyor. İki dozu tamamlayan çalışan oranı yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşirken çalışanlar arasında 4 doz aşı yaptıran 78 kişi bulunuyor. Çalışanların aşı üreticisi tercihinde ise BioNTech öne çıkıyor.

Hint aşısı olan bile var

THY, yeryüzünde olduğu gibi bulutların üzerinde de çok uluslu bir şirket olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelenler Türk bayrağının kanatları altında hizmet veriyor. Durum böyle olunca çalışanların aşı tercihi de değişkenlik gösteriyor. Bu aşılar arasında Türkiye'de neredeyse adı hiç duyulmayan, etkinlik oranı yüzde 78'in üzerinde olduğu açıklanan Hint aşısı Covaxin-Bharat ile Rus aşısı Sputnik de yer alıyor.

Tercih edilen diğer aşı üreticileri ise Sinovac, Moderna, Johnson and Johnson, Biontech ve AstraZeneca olarak sıralanıyor.

THY'de uçuş ekiplerinin yüzde 98'i aşılandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Çıtır ~ 7 ay önce
Fena aşılandık müdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hint aşısı? ~ 7 ay önce
Çok seviyorsa ülkesini gidip airindia da çalışsın kardeşim bu ne ya Hintli ne arıyor bu şirkette biz emirates miyiz allah aşkına emirates e özenip her milletten adam toplamaya calısıyonuz ama birleşik Arap emirlikleri ile Türkiye’yi bir mi tutuyorsunuz siz adamların çalıştıracak nüfusu yok diye dışarıdan personel getiriyor şaka mısınız siz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben aşısızım ~ 7 ay önce
Haftada bir gün test tercihimdir. Emin olun asılılardan daha güvenliyim yolcu ve diğer ekip arkadaşlarım için. Çünkü testim elimde negatif. Aşılılar ne olduğu belli değil. Aşıdan dolayı belirtisiz atlatan kim bilir kaç kişi var ekiplerde.... Süper bulaştırıcılar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 7 ay önce
Her hafta test mi olacaksin cidden ne bu inat gercekten her hafta gisada gidip test mi olacaksin alemsiniz
yüzde50 ~ 7 ay önce
yüzde 50 oranında doğruluğu olan pcr testine bu kadar da güvenmek çok mantıklı değil,avusturya meclisinde bir milletvekili vakti zamanında bardağın içindeki kolaya test yapmıştı ve pozitif çıkmıştı :)
Aşı ~ 7 ay önce
Ol olalım ama supitnik olsa iyi olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000