30 Mayıs 2020, Cumartesi 22:03:00

THY'de uçak içi ikramda çok önemi değişiklikler yapıldı

COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti.
  • Yeni kurulacak hijyen müdürlüğüne adaylığımı koymak istiyorum. Lazcam var, imam hatipliyim, acil müdür olmam lazım.
  • yani thynin fiyat politikasını eleştirince, tren veya otobüs öneren insanlar harbi ilgincsiniz. aynı hizmeti veren thyden daha uygun fiyata havacılık firmaları var, onları tercih ederim. sanki koca ülkede tek thy var,hani öyle bir yorum yapıyorsunuz ki sanki ya thy ile gideceksin ya da kara yoluyla. kusura bakmayın thy nasıl kendi çıkarına bakıyorsa, müşteri de kendi çıkarına bakar. kimse aynı hizmeti gereksiz pahalı fiyata almak istemez.
  • Bunca yıl ikramla övün, milyonları reklama harca ve pandemiyi bahane edip kesekağıdında kek ver. Fırsatçılıktn başka bişi değildir bu. 1 sene sonra tekrar ikramı anlatabilmen için milyon dolarları reklama göm. bu mudur tasarruf, bu mudur yöneticilik!
  • Docco battı ozaman eee nolcak şimdi
  • Ne oldum demeyeceksin,Ne olacagim diyeceksin,okadar gencin insanin hayali ve gelecegile oynadinizki,Allah da sizi iflah etmesin,nu daha iyi gununuz.Eeyyy yandaslar Eeyyyy akrabalar Eeyyyy tarikatcilar,az kaldi,hainligimizin sonu gozukdu.
  • Süper haber,şef olayı saçmaydı tüm işi zaten kabin yapıyordu ve çok yoğun servis oluyordu. Şimdi yata yata uçarız paramızı alırız.çay yok kahve yok yemek al sana kutu. Ka2 ye az kalan bizler keyifli
  • Flying chefleri ekip halinde yakın zamanda quatarda veya emirates de görürseniz şaşırmayın.... atilla doğudan akıllıdır... bu kadar yetişmiş takımı dağıtmaZ... hatta üstünden para kazanır... thy için bc bitmiştir... sen ikramdan kısmaya devam et ilker !!!!
  • yahu madem ikram yok bu kadar yüksek bilet fiyatlarına gerek yok diyorum, bu mu yanlıs? sen de yürüyerek gidersin diyenlere sunu diyebilirim kazık yiyeceğime aynı hizmeti veren daha uygun fiyatta bir firmayla giderim. herkes bunu yapar arkadaş, kimse para basmıyor, kimse boşuna fazla para vermek istemez.
  • uzun lafın kısası THY elindeki bütün varlıkları satsa 4 yıl kendıne gelemez. Batar. kontrolsuz buyumenin sonu. budur. en cok ımam hatıp kadrolarından işe girenlere üzülüyorum.
  • Eskiden sıcağı soğuğu çayı kahvesi welcome uğraşıyoruz diye pegasustan Tabi farklı alacağız diyordun, şimdi Pegasus gibi iş yapmayacaksan maaş da Pegasus seviyesine insin orda kalsın. Yolcu İle uğraştığın için öyle çok para alıyordun bak o yazdıklarına al maaşı 5000 otur yerine. Yolcu yemek içmek için uçağa da geliyor olabilir sen o maaşı o yolcuyu memnun etmek için alıyordun, adam Pegasus gibi thy ye binecekse sen de Pegasus maaşını almalısın.

COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti.

Durdurduğu uçuşlarına Pazartesi itibariyle yeniden başlayacak olan THY, uçak ikramda yeni kurallar belirledi.

Buna göre;

- İkramlar tek kullanımlık kutular ile yapılacak

- Çay/kahve servisi yapılmayacak

- YC alkol servisi yapılmayacak

- BC welcome drink servisi yapılmayacak

- BC hot towel kaldırılacak

- BC cam bardak, porselen bardak kullanılmayacak

- Menü kartları kullanılmayacak

- Soft içeceklerde ve alkol yüklemelerinde tekli paketli ürünlere geçilecek

- ER BC kuver uygulaması kaldırılacak

- ER BC movie bar uygulaması kaldırılacak

- Kabin Amiri dışında farklı yolcu sınıflarında (BC-YC) görev alan kabin ekipleri servis esnasında diğer sınıflara geçiş yapmayacak ve servis hizmet sunumunda bulunmayacak.

- KM3 hijyen uzmanı kabin ekibi olacak ve servisin hiçbir aşamasına dahil olmayacak

- Kabin amiri dışında farklı yolcu sınıflarında (BC-YC) görev alan kabin ekipleri servis esnasında diğer sınıflara geçiş yapmayacak ve servis hizmet sunumunda bulunmayacak.

- KM4 ve KM6 hijyen uzmanı kabin ekibi olacak, servisin hiçbir aşamasına dahil olmayacak. Tüm uçuş boyunca ve yerde tuvaletleri kontrol ederek temizlik ve hijyenini sağlayacak.

- Menü içerikleri yemek ve kahvaltı servisine göre farklılık gösterecekt. 5 -8 saat arası seferlerde ilave olarak kraker verilecek.

TÜM DETAYLARIN YER ALDIĞI DOSYA;

 

THY'de uçak içi ikramda çok önemi değişiklikler yapıldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (168)

Hijyen Müdürü ~ 4 yıl önce
Yeni kurulacak hijyen müdürlüğüne adaylığımı koymak istiyorum. Lazcam var, imam hatipliyim, acil müdür olmam lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantık lazım ~ 4 yıl önce
yani thynin fiyat politikasını eleştirince, tren veya otobüs öneren insanlar harbi ilgincsiniz. aynı hizmeti veren thyden daha uygun fiyata havacılık firmaları var, onları tercih ederim. sanki koca ülkede tek thy var,hani öyle bir yorum yapıyorsunuz ki sanki ya thy ile gideceksin ya da kara yoluyla. kusura bakmayın thy nasıl kendi çıkarına bakıyorsa, müşteri de kendi çıkarına bakar. kimse aynı hizmeti gereksiz pahalı fiyata almak istemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fırsatçılık... ~ 4 yıl önce
Bunca yıl ikramla övün, milyonları reklama harca ve pandemiyi bahane edip kesekağıdında kek ver. Fırsatçılıktn başka bişi değildir bu. 1 sene sonra tekrar ikramı anlatabilmen için milyon dolarları reklama göm. bu mudur tasarruf, bu mudur yöneticilik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ibrahim ~ 4 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum, bu biraz fırsatçılık gibi görünüyor, böyle tasarruf etmek istiyorlar, THY nin ikramları meşhur, THY için iyi bir durum değil, yabancı firmalar normal yemek hizmetine devam ediyor.
Adem ~ 4 yıl önce
Docco battı ozaman eee nolcak şimdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doco moko ~ 4 yıl önce
Bir mesajla ekmeğinden ettiği binlerce kişinin ahı tutacak yani
Haranli ~ 4 yıl önce
Ne oldum demeyeceksin,Ne olacagim diyeceksin,okadar gencin insanin hayali ve gelecegile oynadinizki,Allah da sizi iflah etmesin,nu daha iyi gununuz.Eeyyy yandaslar Eeyyyy akrabalar Eeyyyy tarikatcilar,az kaldi,hainligimizin sonu gozukdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 4 yıl önce
Süper haber,şef olayı saçmaydı tüm işi zaten kabin yapıyordu ve çok yoğun servis oluyordu. Şimdi yata yata uçarız paramızı alırız.çay yok kahve yok yemek al sana kutu. Ka2 ye az kalan bizler keyifli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 4 yıl önce
Aynen maşanın yerini bile bilmeyen memurlar yapıyordu şefin işini :)
Deniz ~ 4 yıl önce
Sizin kesinlikle Kabin ekibi olduğunuza inanmıyorum ben. Hiçbir Kabin ekibi üyesi bu tarz bir düşünceye sahip olamaz aynı zamandad uslubada. FSC ler her zaman uçuşun her safhasında en çok emek ve çaba gösteren kişilerden olmuşlardır aynı Kabin Ekipleri gibi.
Kmcik ~ 4 yıl önce
Sende yolcusun merak etme.Yıllarca uçup limonun nerde olduğunu bilemeyen kmcik . Bu işi haketmeyenlerden birisin.
Bc yolcu ~ 4 yıl önce
Flying chefleri ekip halinde yakın zamanda quatarda veya emirates de görürseniz şaşırmayın.... atilla doğudan akıllıdır... bu kadar yetişmiş takımı dağıtmaZ... hatta üstünden para kazanır... thy için bc bitmiştir... sen ikramdan kısmaya devam et ilker !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noldu ~ 4 yıl önce
yahu madem ikram yok bu kadar yüksek bilet fiyatlarına gerek yok diyorum, bu mu yanlıs? sen de yürüyerek gidersin diyenlere sunu diyebilirim kazık yiyeceğime aynı hizmeti veren daha uygun fiyatta bir firmayla giderim. herkes bunu yapar arkadaş, kimse para basmıyor, kimse boşuna fazla para vermek istemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ikram mis ~ 4 yıl önce
Ne yapcan ikramı uç yeter
Abdullah ~ 4 yıl önce
10 liralık sandviç için mi 100 lira fazla para veriyordunuz bilete
Taner ~ 4 yıl önce
uzun lafın kısası THY elindeki bütün varlıkları satsa 4 yıl kendıne gelemez. Batar. kontrolsuz buyumenin sonu. budur. en cok ımam hatıp kadrolarından işe girenlere üzülüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahatsın artık ~ 4 yıl önce
Eskiden sıcağı soğuğu çayı kahvesi welcome uğraşıyoruz diye pegasustan Tabi farklı alacağız diyordun, şimdi Pegasus gibi iş yapmayacaksan maaş da Pegasus seviyesine insin orda kalsın. Yolcu İle uğraştığın için öyle çok para alıyordun bak o yazdıklarına al maaşı 5000 otur yerine. Yolcu yemek içmek için uçağa da geliyor olabilir sen o maaşı o yolcuyu memnun etmek için alıyordun, adam Pegasus gibi thy ye binecekse sen de Pegasus maaşını almalısın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 4 yıl önce
Bir bitin artık, maaş kıskançları. Bu iş riskli hayati tehlikesi yüksek bir meslek, ne alıyorlarsa hakediyorlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000