15 Nisan 2019, Pazartesi 12:30:21

THY'de lego krizi! 5 Milyon dolarlık fatura İcra Kurulu'na takıldı

Türk Hava Yolları için hazırlanan ve dünyaca ünlü LEGO figürlerinin rol aldığı yeni uçak içi emniyet filminde ödeme krizi çıktı. İkinci film için fatura edilen yaklaşık 5 milyon dolarlık tutar icra kurulundan geçmedi.
  • İlk gördüğüm andan beri THY'nin kalitesine yakışmayan bir film olduğunu düşünüyorum. Kulak tırmalıyor, göz yoruyor.
  • Yalnız seriye bağlamış şekilde "ya reklam çok iyi be dostum", "thy bir dünya markası 5 milyon dolar nedirki" gibilerinden yorum dizenlerin hanımefendinin yalaka takımı olduğu o kadar belliki. Ara sıra gelip kontrol ediyorlardır inş bu sayfayı.
  • Kanıtları yaz herkes kimin ne olduğunu bilsin.
  • YAZIK OLMUŞ O PARAYA! LEGO DEMO ÇOK GÜRÜLTÜLÜ VE GEREKSİZ. THY YE DAHA CİDDİ BİR DEMO YAKIŞIR.
  • 28,500,000 TL ! eyvah eyvah Ne kadar kolay değil mi senin olmayan bir parayı saçma sapan bir güvenlik videosuna harcamak.
  • adamlar yapsa bi dert yapmada bi dert. bu uçağa sadece sen binmiyorsun kardeşim. sadece ülke içinde uçmuyor bu uçak ve bu marka yerel bir marka değil global bir marka. hem gelişmek adımızı bazı alanlarda duyurmak istiyoruz hem de böyle işleri hemen baltalıyoruz.
  • şöyle kolpaçino ekibiyle bir emniyet videosu çekip yurtiçi uçuşlarda oynatsalar uçuşlar 2ye katlar :D 50bine hallolur :D
  • Kadın torpille gelmiş! Kim ne yapabilir ki...boş yorumlar hep. :))
  • kardeş ajanslar trol timleriyle bastırmışlar. bize yine kadro yok. ekmek ise ajanslara...
  • getiri derken bilimsel olarak ele alalım isterim. return of investment - yatırımın getirisi (ROI) neye göre hesaplanır bir yazıverseydiniz. ne getirisinden bahsediyorsunuz ki? ajansların avcuna düşmüşsünüz, kimin eli kimin cebinde belli değil, 5 milyon produksiyona, 1 milyon aktivasyonu, 1 milyon bilmem neye... ömrünüzde üst üste göremeyeceğiniz paraları harcamak kolay tabi. kendinizin cebinden mi çıkıyor acaba? ne kadar rahat harcamak. hayır, bana bir Lego mağazasında o filmde görünen bir tanecik THY'yi temsil eden bir oyuncak gösterin... var mı? yok. ee nerede kaldı 360 derece "kamınıkeyşın". afiyet olsun. mfö'den gelsin. geçiniz.

Türk Hava Yolları için hazırlanan ve  dünyaca ünlü LEGO figürlerinin rol aldığı yeni uçak içi emniyet filminde ödeme krizi çıktı. İkinci film için fatura edilen yaklaşık 5 milyon dolarlık tutar icra kurulundan geçmedi.

Türk Hava Yolları’nın Warner Bross ve Lego imzalı uçak içi emniyet filminde ödeme krizi çıktı. THY Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından hazırlatılan ve yüksek maliyeti ile dikkat çeken emniyet filmi için fatura edilen tutar, THY İcra Kurulu tarafından onaylanmadı.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre bizzat Kurumsal İletişim Başkanlığı’nın başındaki Seda Kalyoncu tarafından yürütülen proje, 5 milyon dolara mal oldu. Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da yaklaşık 4 ayda çekilen LEGO Movie 2 emniyet filminde 400'den fazla kişi kreatif süreçlerde görev alırken, filmin sonundaki gerçek görüntülerde ise 6 oyuncu görev aldı. Gerçek görüntülerin çekiminde görev alan 80 kişilik ekibe ek olarak, animasyonun oluşturulma aşamasında da 70 kişi çalıştı. Türk Hava Yolları'nın yeni emniyet filminde 24 bin adet LEGO mini figürü, videoda yer alan destinasyonların yapımında ise ilk videodan 10 kat daha fazla olan tam 20,330,795 LEGO parçası kullanıldı. İngilizce ve Türkçe olarak, bayrak taşıyıcı havayolunun filosundaki 28 farklı uçak tipi için hazırlanmış olan ve 11 versiyonu bulunuyor.

Uzun uğraşlar sonucu çekilen ve Şubat ayından itibaren gösterilmeye başlanan ikinci Lego içerikli emniyet filmi için ABD’li yapımcı tarafından THY’ye gönderilen astronomik tutar itirazları da beraberinde getirdi.  Bir önceki seri için çıkarılan 3 milyon dolarlık faturayı tek seferlik ödemeyi kabul eden THY icra Kurulu, ikinci film için ödenmesi gereken 5 milyon dolarlık tutarı ödememek için direniyor.  THY İcra Kurulu’nun bu konuda geri adım atmaması üzerine Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu’nun zor durumda kaldığı ve ödemenin gerçekleşmesi için çeşitli kanallardan baskı oluşturma çabalarına girdiği de kaydedildi.

©AirportHaber

THY'de lego krizi! 5 Milyon dolarlık fatura İcra Kurulu'na takıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (158)

Mehmet ~ 4 gün önce
İlk gördüğüm andan beri THY'nin kalitesine yakışmayan bir film olduğunu düşünüyorum. Kulak tırmalıyor, göz yoruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
troller klavyeye ~ 4 gün önce
Yalnız seriye bağlamış şekilde "ya reklam çok iyi be dostum", "thy bir dünya markası 5 milyon dolar nedirki" gibilerinden yorum dizenlerin hanımefendinin yalaka takımı olduğu o kadar belliki. Ara sıra gelip kontrol ediyorlardır inş bu sayfayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yakışır'a ~ 6 gün önce
Kanıtları yaz herkes kimin ne olduğunu bilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEMO ÇOK KÖTÜ!! ~ 7 gün önce
YAZIK OLMUŞ O PARAYA! LEGO DEMO ÇOK GÜRÜLTÜLÜ VE GEREKSİZ. THY YE DAHA CİDDİ BİR DEMO YAKIŞIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 M DOLAR ~ 7 gün önce
28,500,000 TL ! eyvah eyvah Ne kadar kolay değil mi senin olmayan bir parayı saçma sapan bir güvenlik videosuna harcamak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açıksöz ~ 7 gün önce
adamlar yapsa bi dert yapmada bi dert. bu uçağa sadece sen binmiyorsun kardeşim. sadece ülke içinde uçmuyor bu uçak ve bu marka yerel bir marka değil global bir marka. hem gelişmek adımızı bazı alanlarda duyurmak istiyoruz hem de böyle işleri hemen baltalıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kolpaçino ~ 8 gün önce
şöyle kolpaçino ekibiyle bir emniyet videosu çekip yurtiçi uçuşlarda oynatsalar uçuşlar 2ye katlar :D 50bine hallolur :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahabe ~ 8 gün önce
Kadın torpille gelmiş! Kim ne yapabilir ki...boş yorumlar hep. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kardeş ~ 8 gün önce
kardeş ajanslar trol timleriyle bastırmışlar. bize yine kadro yok. ekmek ise ajanslara...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ROI ~ 8 gün önce
getiri derken bilimsel olarak ele alalım isterim. return of investment - yatırımın getirisi (ROI) neye göre hesaplanır bir yazıverseydiniz. ne getirisinden bahsediyorsunuz ki? ajansların avcuna düşmüşsünüz, kimin eli kimin cebinde belli değil, 5 milyon produksiyona, 1 milyon aktivasyonu, 1 milyon bilmem neye... ömrünüzde üst üste göremeyeceğiniz paraları harcamak kolay tabi. kendinizin cebinden mi çıkıyor acaba? ne kadar rahat harcamak. hayır, bana bir Lego mağazasında o filmde görünen bir tanecik THY'yi temsil eden bir oyuncak gösterin... var mı? yok. ee nerede kaldı 360 derece "kamınıkeyşın". afiyet olsun. mfö'den gelsin. geçiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000