07 Kasım 2023, Salı 13:34:20

THY'de hedef 2 milyon Çinli turist

Türkiye tanıtım etkinleri kapsamında Çin'de bir etkinlik düzenleyen Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, "Bu sene ülkemize gelen Çinli turist sayısı geçen yıla nazaran iki katına çıktı. Önümüzdeki dönemde hedefimiz 2 milyon turisti Türkiye'ye getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
  • Arkadaşlar araplardan iyidir boşgeçin. Gelsinler
  • Çin,Allahsız,kitapsız,komünist bir ülke,Varyag olayında da bize kazık atmıştı ve Uygur Türklerine de yıllardır zulüm yapıyor bunların hangisi yerli ve milliciliğe,dine, imana sığıyor? Para için sayenizde ne hallere düştük Allah helak etsin cümlenizi !
  • CInce calismaya baslardik; Nihaa
  • Uygurlara yapilanlari unutmayin lutfen.
  • Transit hariç ise çok zor 
  • Maaşlar yetmiyor. Geçinemiyoruz. Geçinemiyoruz!
  • Eee hani dini bütün,alnı secdeye değen,sofu,softaydın,kızına peruk arıyordun niye Allah kavramının olmadığı,komünist bir ülkeden turist gelsin diye yırtınıyorsun? Para için her kılığa girersiniz hamdolsun. Büyümüş,gelişmiş,kalkınmıştık güya ama akapenin ülkeyi kötü yönetip,parayı lükse gösterişe, havaya,yandaşa saçıp,sülale boyu afiyetle yemesi yüzünden elin adamına ucuza tatil cenneti olduk. Ve de masalı bırak çok ah aldın,hakkını yediğin,sömürdüğün işsizlikle tehdit ettiğin insanlara haklarını ver helallik iste yoksa acısı enyakınlarından çıkar...
  • Siyasal islamcilar islam olmayan yokculari tasimayin bence

Türkiye tanıtım etkinleri kapsamında Çin'de bir etkinlik düzenleyen Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, "Bu sene ülkemize gelen Çinli turist sayısı geçen yıla nazaran iki katına çıktı. Önümüzdeki dönemde hedefimiz 2 milyon turisti Türkiye'ye getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Dünyanın dört bir yanında Türkiye Tanıtım etkinlikleri düzenleyen THY'nin bu sefer ki durağı Çin oldu. Pekin'de düzenlenen toplantılara TGA, İstanbul Havalimanı İşletmeci İGA ve Taş Tepeler Bilim Kurulu temsilcileri Çin Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Rao Quan ile fikir alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmeler ile ilgili olarak Prof. Dr. Ahmet Bolat sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

'ÇİNLİ TURİST SAYISI GEÇEN YILA ORANLA İKİ KATINA ÇIKTI'

Bolat, " 24 yıldır uçtuğumuz Çin hem marka olarak büyümek istediğimiz hem de ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişime açık olduğu bir ülke. Özellikle yılda 150 milyondan fazla Çinli turistin dünyayı gezdiğini, 2019 yılında da Çin'den ülkemize 437 bin turistin geldiğini bilerek, iş birliği ortaklarımız TGA, IGA ve Taş Tepeler Bilim Kurulu heyet temsilcileriyle küçük bir çıkarma yaptık.  Programımızın ilk durağı Pekin’de iki ülke arasında turizm ilişkilerinin geliştirilmesi için yapılabilecekleri Çin Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Rao Quan ile konuştuk. Bu sene ülkemize gelen Çinli turist sayısı geçen yıla nazaran iki katın üzerine çıkarak 170 bini geçti ve bu sayı önümüzdeki dönemde hızla artacak. Sayın bakana önümüzdeki dönemde Çin'den ülkemize 2 milyon turist getirmeyi hedeflediğimizi ve bu hususta üzerimize düşen görevleri bildiğimizi söyledik, kendisinin tecrübe, görüş ve önerilerini dinledik" dedi.

'TAŞ TEPELERİ ANLATTIM, ŞANLIURFA'YA DAVET ETTİM'

Çin Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Rao Quan'un daha önce Türkiye'ye ziyaret ettiğini hatırlatan Bolat, "Sayın bakan ülkemizi eskiden ziyaret etmiş olsa da eşleri yakın zamanda gelmiş. Uçaktaki servisimizin kalitesinden bahsetti. Ben de Taş Tepeler'i anlattım ve kendisini Şanlıurfa’ya davet ettim. Ayrıca 9 ülkeden arkeologların bu projede çalıştığını, Çin Üniversitelerinin de bu projede olması gerektiğini söyledim. Sayın bakan konuyla ilgili bir yetkiliyi görevlendirdi. Pekin Büyükelçimiz İsmail Hakkı Musa Bey konuyu yakından takip edecek, Taş Tepeler dünya mirasının bir parçası. 2018'den beri UNESCO miras listesindeki Göbekli Tepe’den sonra Karahan Tepe de kısa sürede bu listeye girecek. Kazılarda görev yapan tüm bilim insanlarına ve Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

'UÇUŞ DESTİNASYONLARI VE ÇİNLİ HAVAYOLLARI SAYISI ARTACAK'

Çin Turizm Grubu Başkanı Zheng Lijuan, Çin Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdür Vekili Bing Ma ve Chengdu Havalimanı yöneticileriyle de değerlendirmelerde bulunduklarını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Bolat açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yoğun katılımlı gala tanıtım etkinliğimizde de ülkemizin zenginliklerini aktararak Çin halkını Türkiye’ye davet ettik. Çinli misafirlerimizin sayısının artmasıyla beraber ülkemize uçan Çinli havayollarının sayısı, uçulan destinasyonlar ve frekanslar da artacak. Bu bizim 2033 Büyüme Planlarımız içindeki Doğu Aksını güçlendirme hedefiyle bire bir örtüşüyor.  Görevler sırasında yorulsak da tüm çalışma arkadaşlarımın motivasyonu sayesinde hep birlikte toparlanıyoruz. Geçende yayınladığımız üçüncü çeyrek sayıları ne demek istediğimi çok güzel anlatıyor. Tüm ailemiz, ülkemiz için daha ne yapabiliriz azmi ve gayreti içinde, başarı da ortada. " (Milliyet)

THY'de hedef 2 milyon Çinli turist

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Çin ~ 4 ay önce
Arkadaşlar araplardan iyidir boşgeçin. Gelsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh be ~ 4 ay önce
Çin,Allahsız,kitapsız,komünist bir ülke,Varyag olayında da bize kazık atmıştı ve Uygur Türklerine de yıllardır zulüm yapıyor bunların hangisi yerli ve milliciliğe,dine, imana sığıyor? Para için sayenizde ne hallere düştük Allah helak etsin cümlenizi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bileydik ~ 4 ay önce
CInce calismaya baslardik; Nihaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 ay önce
Uygurlara yapilanlari unutmayin lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 ay önce
Transit hariç ise çok zor 

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 4 ay önce
Maaşlar yetmiyor. Geçinemiyoruz. Geçinemiyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs'ye ~ 4 ay önce
Siz de birlik olup hakkınızı yiyen işverene ciddi tepkiler verin yok yapamayız derseniz de kaderinize razı olun. Burada yorum yazmakla kimse sorunlarınızı çözmez, sorunları onları yaratanlarla çözemezsiniz...
Sen geçinen ki köle ol ~ 3 ay önce
Düz mantık.. muhtaç olduğun anlaşılsın ki kalıcı eleman ol.. sen THY nin taseronu sun.... Senin işini THY verseler 2 katı maaş vermek zorunda kalacak... O yüzden o kadar kar elde ediyorlar.. sana da Faizdeki paradan kar payı pardon sus payı bir parmak bal çalıyorlar.. Ama merak etme senin alın terini sana layık görmeyip diğerlerine layık gorenlerin de ne mutlulukları ne huzurları vardır.. sen ay başını getiremezsin onlar da rahat bir nefes alamaz.
Tgs sahibi kim ~ 3 ay önce
Hakkını işverenden ara diyorsun Bu işin başı THY.. Onlar sana maaş vermek için gözünüzü doyurmak sesinizi kesmek için tgs sirtindan maaş veriyor.. çünkü tgs adam akıllı maaş alsa siz aç gezersiniz!
Tgs sahibi kim ~ 3 ay önce
Hakkını işverenden ara diyorsun Bu işin başı THY.. Onlar sana maaş vermek için gözünüzü doyurmak sesinizi kesmek için tgs sirtindan maaş veriyor.. çünkü tgs adam akıllı maaş alsa siz aç gezersiniz!
Eyyy bay bolattt ~ 4 ay önce
Eee hani dini bütün,alnı secdeye değen,sofu,softaydın,kızına peruk arıyordun niye Allah kavramının olmadığı,komünist bir ülkeden turist gelsin diye yırtınıyorsun? Para için her kılığa girersiniz hamdolsun. Büyümüş,gelişmiş,kalkınmıştık güya ama akapenin ülkeyi kötü yönetip,parayı lükse gösterişe, havaya,yandaşa saçıp,sülale boyu afiyetle yemesi yüzünden elin adamına ucuza tatil cenneti olduk. Ve de masalı bırak çok ah aldın,hakkını yediğin,sömürdüğün işsizlikle tehdit ettiğin insanlara haklarını ver helallik iste yoksa acısı enyakınlarından çıkar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ortalama ömür 75 yıl ~ 3 ay önce
Çokta vakitleri yok ahirette görüşeceğiz. En alttan en üste.. senin asgarî ücretle gecinmenle dalga geçen en alt kademede ki çalışandan bile hakkını alacaksın
Heh he ~ 4 ay önce
Siyasal islamcilar islam olmayan yokculari tasimayin bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Net ~ 4 ay önce
Sana da bu beyni taşımak olmaz beyin nakli lazım
Net yazana ~ 4 ay önce
Beyin nakli asıl senin gibi kafasının içi boş olanlara lazım!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000