22 Şubat 2019, Cuma 11:43:08

THY'de 2023 hedefi; 500 uçak!

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin filosundaki uçak sayısının 2023 yılında 500'e yakın olacağını bildirdi.
  • Uyumayan ve uyutmayan.
  • Para ile lisans almaya devam. Kim bakacak bu ucaklara. Değil mi yönetim?
  • Ne zaman tecrübeli kabin memuru alicak haber varmi MR balil ( iş lazam hapsi kabin memuru İş İstiyor)
  • 300 uçak ile 8 milyar zarar oluyorsa.. 500 uçak ile 12 milyar çok rahat..
  • 5000 olsa ne yazar?Dolduruyorsunuz kokpite ingiliz,hintli,belçikalı yeni yetmeleri,bide üstüne tiplerini veriyorsunuz birde kira yardımı!!!Ya Dünyanın hangi ülkesi tipi olmayan Türk pilotları kabul ediyorda siz yabancılara bu imkanı sunuyorsunuz???Bide karar çıkarmışlar "yabancı sayısı kokpit ekibinin toplamının yüzde 10 undan az olamaz"diye!!!Gelin boğazımıza ilmeği atında bitsin bu iş!!!
  • Uçakları THY için mi alıyorsunuz ? Hemşehrileriniz olan insanları istihdam etmek için mi?Ya yeter artık yeter Allah korkusu yok mu sizde.Alana bakıyorsun hep Rize veya Karadenizli ile dolmuş.Artık kendi haline bırakın bu şirketleri doğulu,batılı insanlarıda alsınlar işe.Yeter artıkkkkkkkk

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin filosundaki uçak sayısının 2023 yılında 500'e yakın olacağını bildirdi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin 2003 yılından sonra çok hızlı bir büyüme sürecine girdiğini söyledi.

Hükümetin "Hava yolu halkın yolu olacaktır" vizyonuyla sektördeki tüm kurumların yeniden şekillendiğini belirten Ekşi, THY'nin bilinirlik açısından dünyada 2'nci, filo büyüklüğü bakımından 10'uncu, yolcu gelirleri bakımından ise 13'üncü sıraya geldiğini ifade etti.

THY'nin 124 ülke ile "en fazla ülkeye uçan hava yolu şirketi" olduğunu dile getiren Ekşi, şöyle devam etti:

"Türk Hava Yolları Türk milletinin gururu haline geldi. 2018 yılını güzel rakamlarla tamamladık. Geçen yıl yüzde 80 doluluk oranımız vardı. İnşallah 2019 yılında da aynı başarıyı sürdüreceğiz. Biz uçuşlarımızın yüzde 50'sini Avrupa'ya gerçekleştiriyoruz. En fazla uçuş yaptığımız yerlerden birisi Amerika, daha sonra Orta Doğu bölgelerinde uçuşlarımızı gerçekleştiriyoruz. Kargo konusunda dünyada 10. sıradayız. İnşallah hedefimiz ilk 5'e girmek. 20 kargo uçağımız var. İstanbul Yeni Havalimanımızda bölgenin en büyük kargo aktarma merkezini yapıyoruz. İlk faz 2,5 milyon ton kapasitede olacak. İnşallah ikinci fazda 5 milyon tonu bulacağız. Dolayısıyla Türkiye yolcuda olduğu gibi kargoda da dünyanın aktarma merkezlerinden biri haline gelmiş olacak."

"UYUMAYAN BİR HAVA YOLUYUZ"

"Uyumayan bir hava yoluyuz." ifadesini kullanan Ekşi, "Biz 24 saat çalışan bir şirketiz. Her an bir uçağımız dünyanın herhangi bir noktasında sefer halinde. Türkiye'yi dünyaya, dünyayı Türkiye'ye bağlıyoruz. Bin 300, bin 400 sefer yaptığımız günler oluyor. Günde 250 bin yolcu taşıdığımız günler oluyor. Türk Hava Yolları global bir hava yolu." diye konuştu.

Ekşi, THY'ye ait uçakların dünyanın etrafını günde 60 defa dolaştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Türk kültürünü, Türk bayrağını dünyanın dört bir noktasına taşıyoruz. Hem yolcu hem de kültür taşıyoruz. 2019 yılında bizim açımızdan en önemli şey İstanbul Havalimanına taşınmak. İstanbul Havalimanı dünyanın göz bebeği, zafer anıtı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi çok kısa süre içinde bu kadar devasa bir proje Türk milletine kazandırıldı. İstanbul Havalimanı hem Türk Hava Yollarının hem de Türk sivil havacılığının önünü açacak muazzam bir proje. Biz orayla beraber daha da yükseklerden uçacağız. 2019 aslında bu demek. Dünyada uçak sayısı anlamında 333 uçakla 10. sıradayız. Avrupa'nın en genç filosuna sahip hava yoluyuz. 2019 yılında yeni uçaklarımız gelecek, ilk defa filomuza 787 Dreamliner dediğimiz yeni nesil, geniş gövde uçaklarımız gelecek. 200'ün üzerinde yeni siparişimiz var. 2019 yılında uçak sayımız 30 civarında artacak. 2023 yılında ise 500'e yakın bir uçağa sahip olacağız." 

THY'de 2023 hedefi; 500 uçak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

By ~ 4 ay önce
Uyumayan ve uyutmayan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetkili Personel ~ 4 ay önce
Para ile lisans almaya devam. Kim bakacak bu ucaklara. Değil mi yönetim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübeli ~ 4 ay önce
Ne zaman tecrübeli kabin memuru alicak haber varmi MR balil ( iş lazam hapsi kabin memuru İş İstiyor)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 ay önce
300 uçak ile 8 milyar zarar oluyorsa.. 500 uçak ile 12 milyar çok rahat..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 4 ay önce
5000 olsa ne yazar?Dolduruyorsunuz kokpite ingiliz,hintli,belçikalı yeni yetmeleri,bide üstüne tiplerini veriyorsunuz birde kira yardımı!!!Ya Dünyanın hangi ülkesi tipi olmayan Türk pilotları kabul ediyorda siz yabancılara bu imkanı sunuyorsunuz???Bide karar çıkarmışlar "yabancı sayısı kokpit ekibinin toplamının yüzde 10 undan az olamaz"diye!!!Gelin boğazımıza ilmeği atında bitsin bu iş!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sigortacı ~ 4 ay önce
Sigortacılar öyle istiyor, çünkü Türk pilotlar güvenilir değil. İmajı bu hale getirenler utansın
Parajumppilot ~ 4 ay önce
Eklemek istedigim bisey var (gercekleri guzel anlatmisiniz eliize saglik) ege uzerinde Turk savas ucaklarila itdalasi yapmis yunaninlilar su an THY de kaptanlar bunu ulkesini seven Turk insani bilse acaba birdaha THY ile seyehat yaparmi,yoksa hainler sizi diye haykirirmi.Allah THY yonetimini bildigi gibi yapsin ahini aldigi ve hakkini yedigi gencelrinde Allah yardimcisi Olson. Turk halki uyan uyan.
Torpil ~ 4 ay önce
Uçakları THY için mi alıyorsunuz ? Hemşehrileriniz olan insanları istihdam etmek için mi?Ya yeter artık yeter Allah korkusu yok mu sizde.Alana bakıyorsun hep Rize veya Karadenizli ile dolmuş.Artık kendi haline bırakın bu şirketleri doğulu,batılı insanlarıda alsınlar işe.Yeter artıkkkkkkkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Referans ~ 4 ay önce
Patron her zaman bildiği adama öncelik tanır. Sistem böyle ama, en azından işi bilen adamlarınız gelsin. İşi bilmeyen adam şirketi zarara sokar, başın beladan bi türlü çıkmaz.
Taşeron ~ 3 ay önce
Taşeron işçiler kadro isteyince hemen yok diyor ama kendi akrabalarının isteklerini kıramıyor herteraf ekşi oldu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000