25 Nisan 2021, Pazar 08:30:44

THY zirveyi çok sevdi

Türk Hava Yolları, 711 uçuşla 22 Nisan Perşembe günü Avrupa'da en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi oldu.
  • Kesilen maaslariniz Feto ya gidio hahahahaha.
  • Zirveyi sever tabi sevmez mi. Personelin anasını ağlattılar, seneye de çıkıp şov yaparlar, şu kadar uçuş artırdık, bu kadar istihdamı koruduk diye. Avrupa da işten çıkarılan pilotların aldığı tazminattan daha kötü şartlarda geçen seneki kadar uçuş yaptırılıyor insanlara. Hakkın korunmadığı, sendikanın olmadığı ülkede patron istediği gibi çalıp oynuyor, yoksa Avrupalılar beceriksizliğinden bu kadar uçuş azaltmadı, adamlar her yere uçmuyorlar, insana “insan” muamelesi yapıyorlar, yazık size !..
  • Masallah diyelim, personel nasılsa emrinde, her hakkı istediğiniz gibi eğip büktünüz, Avrupa da insan hakları sendika olduğu icin bu kadar yüklenemediler personele, siz biçtiniz insanları zaten
  • Hangi zirveden bahsediyorsun,Rüşvet,torpil,adam kayırma hatta bazı ofisler kanalıyla isadamlarana çöpçatanlık yapma ve pazarlama faaliyetleri.Şirket asli misyonundan bu dönem olduğu kadar hic uzaklasmamisti!!!
  • Thye Maşallah havada parliyor. Hizina yetişmek zor. Bravo devam
  • aylardır zirvede ama tgs'ye çift maaş yok. ne kadar ekmek o kadar köfte
  • Bence bedavaya pilot çalıştırmayı daha çok sevdi :)
  • Madem bu kadar çok uçuş yapıyoruz, boy boy reklamlar yapıyoruz. O zaman yavaştan şu maaş durumunu da konuşsak mı acaba?
  • Neden maaslarimizi kesiyorsun TK?Su qn Pandemi oncesinden fazla bizi ucuruyorsun Tk? Alnimin teri ucretimden uzak dur Tk!!! Yaptigin ayip degilmi TK!!!

Türk Hava Yolları, 711 uçuşla 22 Nisan Perşembe günü Avrupa'da en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi oldu.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, küresel havacılık tarihinin en zorlu dönemi olan koronavirüs salgının yol açtığı krizi geçen yıl güçlü şekilde yöneten THY, bu sene de başarı tablolarının zirvesinde yer almaya devam ediyor.

Bir günde 711 sefer

Bayrak taşıyıcı havayolu, EUROCONTROL'un paylaştığı verilere göre, 22 Nisan'da icra ettiği 711 sefer ile Avrupa'da en çok uçuş gerçekleştiren havayolu oldu.

Şirket, ortaya koyduğu başarılı performansla listenin 2. sırasında yer alan havayolu şirketinin 2 katından daha fazla sayıda uçuş yaptı.

Dünyanın önde gelen havacılık veri ve analiz sağlayıcısı Official Aviation Guide (OAG) tarafından 19 Nisan'da yayınlanan verilere göre ise THY, kapasite olarak dünyada ilk 10 havayolu arasında yer aldı, Avrupa'da ise ilk sırada bulundu.

Arz edilen koltuk-kilometre olarak da THY, dünya çapında 5. sıraya yerleşirken Avrupa'da lider konumda yer aldı.

THY, geçen yıl da zirvedeydi

THY, açıklanan verilere göre, 2020 yılını Avrupa'da en çok uçan (44 iç hat, 165 dış hat noktaya) network taşıyıcı olarak geride bırakmıştı. Pandemi nedeniyle geçen yıl, 2019'un yüzde 40'ı kadar kapasite arz edebilen şirket, yolcu sayısında en az düşüş yaşayan (- yüzde 62), network taşıyıcılar arasında doluluk oranı en yüksek (yüzde 71) şirket olmayı başarmıştı.

"Bayrağımızı daha güçlü şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, taşıdıkları bayrağın odaklandıkları hedefe ulaşmak için kendilerine büyük motivasyon sağladığını belirtti.

Aycı, gökyüzü güneşli ya da fırtınalı olsun, orada hep en güçlü ve lider olmak için çalıştıklarını kaydederek, "Şartlar zorlayıcı olduğunda işimize daha sıkı sarılıyoruz. Veriler de THY ailesi olarak emeklerimizin karşılığı olduğunu gösteriyor. İnanıyorum ki 2021 yılını da 2020 yılında olduğu gibi dünyanın pandemiyi en başarılı şekilde yöneten havayolu şirketi olarak tamamlayacağız. Pandemi geride kaldığında bu unvanla hatırlanacak, bayrağımızı daha güçlü şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz." dedi.

Turkish Cargo'nun yıldızı pandemi döneminde daha da parladı

Ülkelerin kapılarını dış dünyaya kapattığı geçen yıl önemli bir misyon üstlenen Turkish Cargo, küresel gıda ve medikal ürün zincirinin devamlılığı için operasyonlarına aralıksız devam etti.

Dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği uçuşlar ile ülkelere ihtiyacı olan ürünleri temin eden şirket, bu operasyonları sayesinde 2020'de pazar payını yüzde 4.7’ye çıkardı. Kargo markasının küresel hava kargo taşıyıcıları arasındaki sıralamada ise 8'den 6’ya yükseldi. Turkish Cargo, 2011'de 33, 2016'da ise 22. sıradaydı.

Turkish Cargo, bu yılın ilk çeyreğini de sektörün en başarılı markaları arasında tamamladı. Geçen yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.6 olan pazar payını 4.8'e yükselten hava kargo markası, sektör ortalamasının yüzde 63.4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82.2'ye ulaştı.

Şirket, kargo uçağı filosuna ek olarak THY'nin 18 yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullanarak, operasyonlarına devam ediyor. 

THY zirveyi çok sevdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

...... ~ 5 ay önce
Kesilen maaslariniz Feto ya gidio hahahahaha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flight crew ~ 5 ay önce
Zirveyi sever tabi sevmez mi. Personelin anasını ağlattılar, seneye de çıkıp şov yaparlar, şu kadar uçuş artırdık, bu kadar istihdamı koruduk diye. Avrupa da işten çıkarılan pilotların aldığı tazminattan daha kötü şartlarda geçen seneki kadar uçuş yaptırılıyor insanlara. Hakkın korunmadığı, sendikanın olmadığı ülkede patron istediği gibi çalıp oynuyor, yoksa Avrupalılar beceriksizliğinden bu kadar uçuş azaltmadı, adamlar her yere uçmuyorlar, insana “insan” muamelesi yapıyorlar, yazık size !..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekip ~ 5 ay önce
Masallah diyelim, personel nasılsa emrinde, her hakkı istediğiniz gibi eğip büktünüz, Avrupa da insan hakları sendika olduğu icin bu kadar yüklenemediler personele, siz biçtiniz insanları zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalanın batsın emi ~ 5 ay önce
Hangi zirveden bahsediyorsun,Rüşvet,torpil,adam kayırma hatta bazı ofisler kanalıyla isadamlarana çöpçatanlık yapma ve pazarlama faaliyetleri.Şirket asli misyonundan bu dönem olduğu kadar hic uzaklasmamisti!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 5 ay önce
Thye Maşallah havada parliyor. Hizina yetişmek zor. Bravo devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 ay önce
aylardır zirvede ama tgs'ye çift maaş yok. ne kadar ekmek o kadar köfte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 FO ~ 5 ay önce
Bence bedavaya pilot çalıştırmayı daha çok sevdi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madem ~ 5 ay önce
Madem bu kadar çok uçuş yapıyoruz, boy boy reklamlar yapıyoruz. O zaman yavaştan şu maaş durumunu da konuşsak mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozzman ~ 5 ay önce
Neden maaslarimizi kesiyorsun TK?Su qn Pandemi oncesinden fazla bizi ucuruyorsun Tk? Alnimin teri ucretimden uzak dur Tk!!! Yaptigin ayip degilmi TK!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000