26 Ağustos 2009, Çarşamba 07:52:36

THY yüksekten uçtu

THY, 30 Avrupalı havayolu şirketi arasında yolcu sayısını artıran 3 kuruluştan biri oldu. Air France-KLM, Lufthansa, Iberia, İngiliz Havayolları büyük kan kaybetti. THY Genel Müdürü Kotil, “Krizde 5 milyar dolarlık satış geliri hedefine ulaşacağız” dedi.
  • THY Dünyadaki tek Gururumuz. Basarilarin devamini dilerim.
  • senden cekiyolar heralde ucak paralarini??
  • krizin thy ye etkisi sadece kar dan zarar olmuş, air france, klm, british zarar açıklarken biz 100 milyon da olsa kar etmişiz. Zarar da değiliz. En azından elemanlara bir ay maaş ödemicez demiyoruz.
  • ALDIKLARI UCAKLARIN PARASINI NEYLE ODUYORLAR. OPUCUKLE MI?
  • THY'de ilk 6 ayın finansal verilerine göre yakıt giderleri yaklaşık 400 milyon düşmesine rağmen net kar yaklaşık 100 milyon mertebesinde kalmıştır. Geçen yılın ilk altı ayındaki kar rakamı ile mukayese edildiğinde % 58 lik bir azalma var. Özetle her ne kadar işler iyi gidiyor dense de şirketin karlılığında ciddi bir düşme var. Saygılarımla
  • Nazar etmesinler,nazar değmesin bu güzel şirkete...

Türk Hava Yolları (THY), küresel krize rağmen yılsonu hedeflerini tutturacak. Dev havayolu şirketlerinin sıkıntılı günler geçirdiği ve sürekli zarar açıkladığı 2009 yılında THY, yolcu sayısını yüzde 18, satış gelirlerini de yüzde 11 oranında artıracak. Bloomberg TV’ye konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, bu yıl hedefledikleri gibi 5 milyar dolarlık satış gelirine ulaşacaklarını söyledi. Kotil, 2008’de 22.5 milyon olan taşınan yolcu sayısını da 26.5 milyona yükselteceklerini kaydetti. THY’nin 2003’te 1.6 milyar dolarlık satış geliri, 120’ye ulaşılan yurtdışı uçuş noktası, 132 adede çıkan uçak filosu ile bu yıl 7’ye katlanmış olacak. THY, 2013 yılı için 40 milyon yolcu ile 10 milyar dolar satış geliri hedefliyor.

Avrupalı sıkıntıda

İlk 6 ayda yolcu sayısını yüzde 10 artışla 10.3 milyondan 11.3 milyon çıkaran THY’nin aksine, Avrupa’daki hemen hemen bütün şirketler büyük kan kaybı yaşıyor. 30 kuruluşun üye olduğu Avrupa Havayolu Birliği’nde (AEA) THY ile birlikte sadece 3 şirketin yolcu sayısı arttı. Yılın ilk 6 ayında İsviçre Hayolları satış gelirlerini yüzde 9.7, Macar Havayolları yüzde 3.6 artırdı. Air France-KLM, Lufthansa, Olympic Airlines, Avusturya Havayolları, Iberia, İngiliz Havayolları gibi devlerin yolcu sayıları yüzde 19’a varan oranda düşüş gösterdi.

(Vatan)

THY yüksekten uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
THY Dünyadaki tek Gururumuz. Basarilarin devamini dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
senden cekiyolar heralde ucak paralarini??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
krizin thy ye etkisi sadece kar dan zarar olmuş, air france, klm, british zarar açıklarken biz 100 milyon da olsa kar etmişiz. Zarar da değiliz. En azından elemanlara bir ay maaş ödemicez demiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ALDIKLARI UCAKLARIN PARASINI NEYLE ODUYORLAR. OPUCUKLE MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'de ilk 6 ayın finansal verilerine göre yakıt giderleri yaklaşık 400 milyon düşmesine rağmen net kar yaklaşık 100 milyon mertebesinde kalmıştır. Geçen yılın ilk altı ayındaki kar rakamı ile mukayese edildiğinde % 58 lik bir azalma var. Özetle her ne kadar işler iyi gidiyor dense de şirketin karlılığında ciddi bir düşme var. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Nazar etmesinler,nazar değmesin bu güzel şirkete...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000