12 Mart 2009, Perşembe 11:36:48

THY yolcu sayısını artırdı

Türk Hava Yolları’nın (THY) Ocak-Şubat aylarındaki yolcu sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artışla 3,1 milyona çıktı.
  • ahh be kardeşim bide istatistik istiyosun ya..bare bide yıllara göre genel bi anket yapsınlar sana özel...her firmanın özel bilgileri kendine aittir..sana sadece genel bi sayı verebilirler en fazla..onuda zaten aradığında herhangi bi sitede bulabilirsin..önemli olan bu kriz ortamında thy'den böyle güzel haberler duyabilmek...umarım bundan sonrada thy ile ilgili duyduklarım bu tür iyi haberler olur....
  • Kim kime verir hat bazında L/F oranlarını.. Biraz ironik bir soru oldu inan.. Özel bilgi diye birşey var..
  • Acikcasi ve hat ve frekans bazinda doluluk oranlarini ogrenmek istiyorum. THY ye e-mail attim 2008 istatikleri icin ama cevap gelmedi. Bu istatiklere nereden ulasabilirim?
  • burda önemli olan yolcu artisi oraninin, kapasite artis oranina göre gelisimidir. arttirilan kapasite kadar yolcu arttiysa, yaptiginiz yatirim ölcüsünde gelisme saglamissiniz demektir; eger arttirilan kapasitenin üzerinde bir yolcu artisi varsa, yaptiginiz yatirimin üzerinde bir gelisme saglamissiniz demektir ki hedeflenen büyüme sekli de bütün sirketler icin budur.
  • Bence dikkatli bakıldığı zaman çok iyi rakamlar değil. Zira yolcu artışı uçak sayısının ve dolayısıyla sefer sayısının artmasıyla böyle yüksek çıkıyor. THY yetkililerinin esas üzerinde düşünmesi gereken nokta 1,7 puanlık yolcu doluluk oranı düşüşü.
  • MART SONUNDA GEÇEN SENENİN MART AYINA GÖRE OLAN DURUMUDA BİLDİRİRLERSE BİLGİLENMEK ADINA SEVİNİRİZ.NEDE OLSA BORSA YATIRIMI VAR İNSANLARIN.
  • e iyi hadi, sevindirici haber..
  • sizi seviyoruz ancak en son yayınlanan sorun cevaplasının videosunu yayınlamaz iseniz bir daha sevmeyeceğiz sizi. Burak & Mete & Sezer ....Technicians
  • ya airport sizi seviyoruz ama bu kadar da küçülmeyin lütfen. anladık show habere çıkacaksınız (sarp ergin)

Türk Hava Yolları A.O. tarafından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderilen açıklamada, şirketin 2009 yılının ilk iki aylık dönemine ilişkin trafik sonuçlarına yer verildi.

THY A.O. tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

''Yolcu sayısı Ocak/Şubat 2008 döneminde 2,9 milyon iken, 2009 yılının aynı döneminde yüzde 9 artışla 3,1 milyona ulaşmış olup, dış hatlarda business class ve dıştan dışa transit yolcu sayılarında da Ocak/Şubat 2008 dönemine kıyasla sırasıyla yüzde 7,8 ve yüzde 51 artış sağlanmıştır.

Yolcu doluluk oranı 1,7 puan azalışla yüzde 66,2 olarak gerçekleşmiştir.

Arzedilen koltuk bedeli KM (AKK) Ocak/Şubat 2008 döneminde 6,5 milyar iken, 2009 yılının aynı döneminde yüzde 11,6 artarak 7,2 milyara, ücretli yolcu KM (ÜYK) Ocak/Şubat 2008 döneminde 4,4 milyar iken, 2009 yılının aynı döneminde yüzde 8,8 artarak 4,8 milyara, konma sayısı Ocak/Şubat 2008 döneminde 26 bin 492 iken, 2009 yılının aynı döneminde yüzde 8 artışla 28 bin 606'ya, kargo-posta Ocak/Şubat 2008 döneminde 27 bin 885 ton iken 2009 yılının aynı döneminde yüzde 3,4 artışla 28 bin 839 tona yükselmiştir.''

THY yolcu sayısını artırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
ahh be kardeşim bide istatistik istiyosun ya..bare bide yıllara göre genel bi anket yapsınlar sana özel...her firmanın özel bilgileri kendine aittir..sana sadece genel bi sayı verebilirler en fazla..onuda zaten aradığında herhangi bi sitede bulabilirsin..önemli olan bu kriz ortamında thy'den böyle güzel haberler duyabilmek...umarım bundan sonrada thy ile ilgili duyduklarım bu tür iyi haberler olur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kim kime verir hat bazında L/F oranlarını.. Biraz ironik bir soru oldu inan.. Özel bilgi diye birşey var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Acikcasi ve hat ve frekans bazinda doluluk oranlarini ogrenmek istiyorum. THY ye e-mail attim 2008 istatikleri icin ama cevap gelmedi. Bu istatiklere nereden ulasabilirim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
burda önemli olan yolcu artisi oraninin, kapasite artis oranina göre gelisimidir. arttirilan kapasite kadar yolcu arttiysa, yaptiginiz yatirim ölcüsünde gelisme saglamissiniz demektir; eger arttirilan kapasitenin üzerinde bir yolcu artisi varsa, yaptiginiz yatirimin üzerinde bir gelisme saglamissiniz demektir ki hedeflenen büyüme sekli de bütün sirketler icin budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bence dikkatli bakıldığı zaman çok iyi rakamlar değil. Zira yolcu artışı uçak sayısının ve dolayısıyla sefer sayısının artmasıyla böyle yüksek çıkıyor. THY yetkililerinin esas üzerinde düşünmesi gereken nokta 1,7 puanlık yolcu doluluk oranı düşüşü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
MART SONUNDA GEÇEN SENENİN MART AYINA GÖRE OLAN DURUMUDA BİLDİRİRLERSE BİLGİLENMEK ADINA SEVİNİRİZ.NEDE OLSA BORSA YATIRIMI VAR İNSANLARIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
e iyi hadi, sevindirici haber..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sizi seviyoruz ancak en son yayınlanan sorun cevaplasının videosunu yayınlamaz iseniz bir daha sevmeyeceğiz sizi. Burak & Mete & Sezer ....Technicians

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ya airport sizi seviyoruz ama bu kadar da küçülmeyin lütfen. anladık show habere çıkacaksınız (sarp ergin)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000