01 Eylül 2015, Salı 09:48:01

THY yolcu sadakatini artıracak

Türk Hava Yolları (THY), yolcu sadakatini Comarch Loyalty Management’ın (CLM) desteğiyle birlikte önümüzdeki süreçte daha da artırmayı hedefliyor.
  • Odul bilet icin yeterli miliniz olsa dahi yer bulunmuyor.THY Miles & Smiles'in bir cazibesi kalmadi.
  • Gecen sene "calisan memnuniyeti anketi" yapilmisti. En az 5 milyon ABD silinine mal olmustur. Sonuc hic aciklanmadi. Ne oldu? Calisan memnun degil mi?
  • Bireleri için pozisyon açıldı. e adamda liyakat da yok. Ne yapacak, hemen bul bir firma, proje olarak paketle sun. Sonrada iş yaptım diye kasıl. Yerli projelerle ilerlemek için kafanında yerli olması lazım. Bunlar yerli imam hatiplilerin kiralık kafaları. Bunlardan bir cacık olmaz
  • yabancı hastalığı var bizde yerli mala değer verilmez. Böyle gelmiş böyle gider
  • Artık uçuşan millerin sadece yarısı verildiğinden bu programın anlamı kalmadı. Genelde de yer bulunamıyor. Devalüasyon Garanti mil kartı için de geçerli. Diğer alliance'lar çok daha cazip. Yolcuyu ahmak saymamak lazım.
  • THY, 2000 yılından beri kendi yazılımını CRANE FF kullanırken ve ustelikte 20 ye yakın havayolunun kullandıgı (Etihad, Qatar gibi onemli havayollarınında guvendıgı) bir yazılımı neden cope atıp sadece dusuk maliyetli 4 havayolu musterisi olan Polonya menseli COMARCH ın yazılımına gecer anlamıs degilim.... Fark ve getirisi nedir?
  • o nasıl olacakmış ? öyle kuru kuruya sadakat artmaz. rötar yapmayacaksın, güvenli olacaksın, hostların hosteslerin gülecek. yer hizmetlerin iyi olacak. hadi bunları yap da benim memnuniyetimi arttır; sadakatli olayım. rezalete bak yaaa. yine sabah sabah sinirlendim ben.

Türk Hava Yolları (THY), yolcu sadakatini Comarch Loyalty Management’ın (CLM) desteğiyle birlikte önümüzdeki süreçte daha da artırmayı hedefliyor.

THY, Miles&Smiles markası altında yürüttüğü “Sık Uçan Yolcu Programı” için Comarch Loyalty Management platformunu seçti. Uçtuğu uluslararası varış noktaları ve ülke sayıları açısından en geniş uçuş ağını yöneten THY, yolcularına 260’dan fazla uçuş noktası imkanı tanıyor. THY, 2014 senesinde uçaklarında 54,7 milyon yolcusuna hizmet verirken, prestijli “Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri” çerçevesinde 4 kategoride en iyi havayolu seçildi. “Mevcut sadakat sistemimizi daha da iyiye götürmek ve günümüz yolcularının değişen ihtiyaçlarına seslenmek istediğimiz için Comarch ile çalışmaya karar verdik” diyen THY Pazarlama Başkanı Ziya Öztürk, bu seçimden beklentilerini ise şöyle açıkladı:

“Ana hedefimiz, yolcularımızın tamamını kendilerine geniş imkânlar sunan sadakat programımız Miles&Smiles ile buluşturarak, üyelerimizin ayak bastığı her ülkede programın zengin avantajlarından yararlanabilecekleri büyük bir partner dünyası kurmak. Yenilikçi çözüm sayesinde amacımıza ulaşacağımıza ve küresel sadakat teklifimizi geliştireceğimize eminim.”

Comarch ve THY'nin yürüteceği proje kapsamında Miles&Smiles Programı’nın 5,5 milyon üyesi mevcut platformdan CLM’e aktarılacak. Modernize edilip, geliştirilecek olan Miles&Smiles, CLM üzerinden Star Alliance üyesi 27 havayolunun Sık Uçan Yolcu Programları ile de entegre çalışmaya devam edecek. Bu grup içinde ortak mil toplama ve harcama imkanını sunmayı da sürdürecek. “Yolcularına yeni bir sadakat önerisi sunabilmesi için Comarch Loyalty Management’ın hayata geçirilmesinde Türk Hava Yolları ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” diyen Comarch Türkiye Ülke Müdürü Joanna Tomczyk, yenilikçi fikirleri ve esnek yaklaşımları ile olgunlaşmış CLM sayesinde yeni ürünün sadakat programı faydalarını artıracak ve yeni iş ortakları ile çalışılmasına olanak verecek birçok yeni ve etkileyici fonksiyonaliteyi beraberinde sunacağını belirtti.

Danışmanlık Direktörü Piotr Kozlowski ise, “Comarch Loyalty Management projesi, Türk Hava Yolları’nın yapısal değişime giden müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yaklaşımının bir parçası olan Miles&Smiles Programı’nın yeniden yapılanmasına odaklanmıştır. Bu proje, Türk Hava Yolları’nın Türkiye pazarına daha derin nüfuz edebilmesinin ötesinde, küresel boyutta dinamik büyümesine en önemli desteği ve katkıyı sağlayacak çalışmalardan biri olarak konumlandırılmıştır. Comarch, böylesine bir sürecin parçası olmaktan gurur duymaktadır” diye konuştu.

Comarch Loyalty Management, Comarch CRM&Marketing platformunun bir parçası olarak müşterileri ile ilişkilerini geliştirmek ve pazarlama çalışmalarını desteklemek için kapsamlı bir sadakat programı yönetmek isteyen firmalara benzersiz bir teknoloji çözümü sunuyor. Comarch Loyalty Management ile çalışmayı seçen havayolları arasında JetBlue Hava Yolları, Azul Hava Yolları, S7, Brüksel Hava Yolları ve CEBU Pacific yer alıyor.

1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi THY, bugün 289 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 228 uluslararası, 48 yurtiçi olmak üzere dünyada 276 noktaya uçan 4 yıldızlı bir havayolu şirketi. 2015 yılı Skytrax değerlendirmesine göre THY, art arda olmak üzere 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 7. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi.

THY yolcu sadakatini artıracak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Fuel Tank ~ 6 yıl önce
Odul bilet icin yeterli miliniz olsa dahi yer bulunmuyor.THY Miles & Smiles'in bir cazibesi kalmadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Gecen sene "calisan memnuniyeti anketi" yapilmisti. En az 5 milyon ABD silinine mal olmustur. Sonuc hic aciklanmadi. Ne oldu? Calisan memnun degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taklitci ~ 6 yıl önce
Bireleri için pozisyon açıldı. e adamda liyakat da yok. Ne yapacak, hemen bul bir firma, proje olarak paketle sun. Sonrada iş yaptım diye kasıl. Yerli projelerle ilerlemek için kafanında yerli olması lazım. Bunlar yerli imam hatiplilerin kiralık kafaları. Bunlardan bir cacık olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taklitci ~ 6 yıl önce
yabancı hastalığı var bizde yerli mala değer verilmez. Böyle gelmiş böyle gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devalüasyon ~ 6 yıl önce
Artık uçuşan millerin sadece yarısı verildiğinden bu programın anlamı kalmadı. Genelde de yer bulunamıyor. Devalüasyon Garanti mil kartı için de geçerli. Diğer alliance'lar çok daha cazip. Yolcuyu ahmak saymamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 6 yıl önce
THY, 2000 yılından beri kendi yazılımını CRANE FF kullanırken ve ustelikte 20 ye yakın havayolunun kullandıgı (Etihad, Qatar gibi onemli havayollarınında guvendıgı) bir yazılımı neden cope atıp sadece dusuk maliyetli 4 havayolu musterisi olan Polonya menseli COMARCH ın yazılımına gecer anlamıs degilim.... Fark ve getirisi nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 6 yıl önce
o nasıl olacakmış ? öyle kuru kuruya sadakat artmaz. rötar yapmayacaksın, güvenli olacaksın, hostların hosteslerin gülecek. yer hizmetlerin iyi olacak. hadi bunları yap da benim memnuniyetimi arttır; sadakatli olayım. rezalete bak yaaa. yine sabah sabah sinirlendim ben.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000