05 Ekim 2022, Çarşamba 11:45:45

THY yetiştirilmek üzere pilot aday adayı arıyor

Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı aradığını duyurdu.
  • Yaş aralığını tam tersi en az 85 doğum falan diye koymalılar. Çoluk çocuk, hayat ve iş tecrübesi olmayan adayları seçmiş olmanız o kadar belli oluyor ki… bir yolcu olarak eski saygın pilotları göremiyorum. Sonradan görme çoğu.. kasım kasım kasılıyorlar.
  • Basarili olup imza atıldıktan sonra, eğitimin bitiminde iş garantisi ne durumda? Şu an alım yok siz bir 2 sene bekleyin diyebilirler mi? 2-Eğitim için belirlenen ücret bu ilanda ne kadar?
  • Merhaba, Basvuru sirasinda IELTS sonucumuz yoksa, en yakin tarihte sinava girsek ve sertifikayi paylassak yine de Istanbulda kendi bünyelerinde yapacaklari sinava girmek gerekiyor mu? Bilen var mi acaba?
  • Şu ana kadar en sönük kalmış ilan herhalde. Hem şartlardan hem de bu kurdan sonra 160.000 Euro'ya gözü kapalı imza atacak adam sayısı sınırlı olacaktır.
  • cebinizden ödediğiniz eğitimde bile yaş sınırına takılıyosanız size müstehak. size karşılıksız mı eğitim veriyolar da yaş sınırını kabul ediyosunuz. azcık sorgulamayı öğrenin ben 40 yaşında değilim herkesin hakkı için konuşuyorum ama anlayana.
  • lütfen herkes mail atsın. 83 en azından 85'e çeksinler ilanları.
  • ARKADAŞLAR EĞİTİMİ KENDİ CEBİNİZDEN ÖDÜYORSUNUZ FARKINDASINIZ DEĞİL Mİ? DIŞARIDAN DA BU ÜCRETLERE EĞİTİM ALSANIZ THY İLANLARINA GENELDE EĞİTİMİ OLANLARDA YAŞ SINIRINI ESNEK TUTUYOR. EE ZATEN BEN ÖDİCEM KENDİ CEBİMDEN SÜRECİ DE TAMAMLAYABİLECEK YETENEKTEYSEM 92 YAŞ SINIRI SAÇMA.
  • Hahahaha 92 ne yok liseden mezun olur olmaz. Yav kardeşim bu saçma yaş sınırları bi Türkiye'de var ha. Zaten herkes başarıp da geçemiyo. Esnetin bileğinini hakkıyla kazanan ilerlesin.
  • Abicim 92 nedir ya? Kundaktaki bebe. Yapsanıza şunu 85 falan eskisi gibi. Hangi 92'linin toefl ielts'i var? Koştur koştur eğitim esnasında ingilizceden yeterli puan almaya çalışacaklar. Onun yerine şöyle daha ingilizcesi oturmuş, yaşı olgun, önceden çalışma deneyimi olanları alsanız daha iyi olmaz mı? havacılık bu bebek oyuncağı değil. kabinde de ben yurtdışında hep yaşı büyük insan görüyorum kokpitte de.
  • Ne çok bilmiş var yorumlara bakıyorum da. 40 yaşında bu iş yapılmazmışmış. Kabin için de aynı şekilde ağlıyodunuz teyzeleri işe almayın diye. Biraz vizyonunuzu geliştirin. Açın united airlinestan diğerlerine kadar cadet eğitimç verenlerdeki yaş sınırına bakın. Kimse sizin gibi dar düşünmüyodur. 65'ine kadar uçuyosa, süreçleri geçiyosa, baraşıyla eğitimi tamamlıyosa siz niye ağlıyosunuz ki? yaş zorbalığı türkiye'de çok vaf yazık. yaşlı ve spor tatil yapanlara da otur evinde diyosunuzdur allah bilir. Bu arada 40 yaşında da değilim genel konuşuyorum.

Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı aradığını duyurdu.

Resmi sitesi üzerinden ilanı yayınlayan THY, şartlar ve kriterleri de burada açıkladı.

İşte o duyuru:

Genel Koşullar

•  T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

•  En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak,
*Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK denklik belgesi istenmektedir.

•  01.01.1992 tarihinden sonra doğmuş olmak,

•  Boy uzunluğunun 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

•  Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

•  Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

•  Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

•  Daha önce THY AO ve THY AO‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Yabancı Dil (İngilizce) Koşulu

•  Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek, 

       TOEFL (IBT)          : 60 (speaking : min.18)

                IELTS                     : 6 (speaking : min.6)

                PTE                        : 46 (speaking : min.46)

İlana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, THY AO tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır.

Sağlık Koşulları

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların, işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından kendi imkanları ile sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve alınan raporu THY AO İş Sağlığı Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. SHGM yetkili kurumdan alınmış olumlu rapor olsa bile, THY A.O kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol:

•  Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

•  Hâlihazırda dil belgesi bulunan adaylar DLR-1 sınavına davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan adaylar THY AO tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

•  Lisans derecesinde mezun olabilecek adaylar mezuniyetlerine 3 ay kala üniversitelerinden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecektir. Adayların diplomalarını mülakat aşamasına kadar ibraz etmeleri gerekecektir.

•  Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde işe alım süreci tamamlanacaktır.

Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı Değerlendirme Süreçleri:

•  İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen adaylar katılacaktır.)

Aday, ilana başvuru gerçekleştirdiği tarihten itibaren yaklaşık 15 gün sonra sınava davet edilir.

•  DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi)

İngilizce sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 2 hafta içerisinde DLR-1 testine planlanır.

•  CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi)

DLR-1sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 2 hafta içerisinde CRM değerlendirmesine planlanır.

•  Kurul Mülakatı, Evrak Kontrolü ve Boy-Kilo ölçümü

CRM değerlendirmesini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 2 hafta içerisinde kurul mülakatına planlanır.

•  Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

Başvuru ve özgeçmiş oluşturma kılavuzuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adaylarının Dikkatine;

Daha önce yayınlanan Yetiştirilmek Üzere II. Pilot ilanı kapsamında yapılmış olan işe alım sürecimize Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmiş ve web sitemizde duyurusu yapılmıştı.

Daha önce başvuru yapmış tüm adaylarımızın güncel ilan süreçlerine katılabilmeleri için ilgili ilan kriterlerini karşılamak koşuluyla tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylarımız, değerlendirme süreçlerinin tümüne alınacaktır.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.
 

THY yetiştirilmek üzere pilot aday adayı arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Anonim ~ 1 ay önce
Yaş aralığını tam tersi en az 85 doğum falan diye koymalılar. Çoluk çocuk, hayat ve iş tecrübesi olmayan adayları seçmiş olmanız o kadar belli oluyor ki… bir yolcu olarak eski saygın pilotları göremiyorum. Sonradan görme çoğu.. kasım kasım kasılıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 ay önce
Basarili olup imza atıldıktan sonra, eğitimin bitiminde iş garantisi ne durumda? Şu an alım yok siz bir 2 sene bekleyin diyebilirler mi? 2-Eğitim için belirlenen ücret bu ilanda ne kadar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hello ~ 2 ay önce
Merhaba, Basvuru sirasinda IELTS sonucumuz yoksa, en yakin tarihte sinava girsek ve sertifikayi paylassak yine de Istanbulda kendi bünyelerinde yapacaklari sinava girmek gerekiyor mu? Bilen var mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlanda yazıyo ~ 24 gün önce
İlanda yazıyo ya iyi okuyun
Görüldüğü gibi ~ 2 ay önce
Şu ana kadar en sönük kalmış ilan herhalde. Hem şartlardan hem de bu kurdan sonra 160.000 Euro'ya gözü kapalı imza atacak adam sayısı sınırlı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 ay önce
160 bin Euro ücret bilgisini nereden öğrendiniz?
dislike atanlar ~ 2 ay önce
cebinizden ödediğiniz eğitimde bile yaş sınırına takılıyosanız size müstehak. size karşılıksız mı eğitim veriyolar da yaş sınırını kabul ediyosunuz. azcık sorgulamayı öğrenin ben 40 yaşında değilim herkesin hakkı için konuşuyorum ama anlayana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskisi gibi olsun ~ 2 ay önce
lütfen herkes mail atsın. 83 en azından 85'e çeksinler ilanları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAŞ SINIRI ~ 2 ay önce
ARKADAŞLAR EĞİTİMİ KENDİ CEBİNİZDEN ÖDÜYORSUNUZ FARKINDASINIZ DEĞİL Mİ? DIŞARIDAN DA BU ÜCRETLERE EĞİTİM ALSANIZ THY İLANLARINA GENELDE EĞİTİMİ OLANLARDA YAŞ SINIRINI ESNEK TUTUYOR. EE ZATEN BEN ÖDİCEM KENDİ CEBİMDEN SÜRECİ DE TAMAMLAYABİLECEK YETENEKTEYSEM 92 YAŞ SINIRI SAÇMA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
92 mi??? ~ 2 ay önce
Hahahaha 92 ne yok liseden mezun olur olmaz. Yav kardeşim bu saçma yaş sınırları bi Türkiye'de var ha. Zaten herkes başarıp da geçemiyo. Esnetin bileğinini hakkıyla kazanan ilerlesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaş sınırı çok saçma ~ 2 ay önce
Abicim 92 nedir ya? Kundaktaki bebe. Yapsanıza şunu 85 falan eskisi gibi. Hangi 92'linin toefl ielts'i var? Koştur koştur eğitim esnasında ingilizceden yeterli puan almaya çalışacaklar. Onun yerine şöyle daha ingilizcesi oturmuş, yaşı olgun, önceden çalışma deneyimi olanları alsanız daha iyi olmaz mı? havacılık bu bebek oyuncağı değil. kabinde de ben yurtdışında hep yaşı büyük insan görüyorum kokpitte de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Size ne? ~ 2 ay önce
Ne çok bilmiş var yorumlara bakıyorum da. 40 yaşında bu iş yapılmazmışmış. Kabin için de aynı şekilde ağlıyodunuz teyzeleri işe almayın diye. Biraz vizyonunuzu geliştirin. Açın united airlinestan diğerlerine kadar cadet eğitimç verenlerdeki yaş sınırına bakın. Kimse sizin gibi dar düşünmüyodur. 65'ine kadar uçuyosa, süreçleri geçiyosa, baraşıyla eğitimi tamamlıyosa siz niye ağlıyosunuz ki? yaş zorbalığı türkiye'de çok vaf yazık. yaşlı ve spor tatil yapanlara da otur evinde diyosunuzdur allah bilir. Bu arada 40 yaşında da değilim genel konuşuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000