02 Nisan 2014, Çarşamba 15:25:17

THY YENİ UÇAĞINI TÜRKİYE’YE GETİRDİ

Türk Hava Yolları, Brezilyalı TAM Havayolları’ndan 4 adet Airbus 330 kiraladı. Uçağın uçuş ekibi Atatürk Havalimanı’nda lokumla karşılandı.
  • ne Boeing 787 ne de Airbus 380 henüz kanıtlanmış değil daha zamanı var.. Airbus 330 kanıtlanmış bir uçak modeli. 380 ve 787 henüz kanıtlanmamış ve ciddi problemleri var en az 3-4 yıl daha havada uçmaları lazım.. 787 de hafif olması ve buna bağlı olarak elektriksel problemleri var.. Airbus 380 de bazı motor arızaları oldu olacaktır bunlar 4-5 yıla kadar sona erer, üretimsel hatalar ancak uçağın uçarak ortaya çıkmasını sağlar..
  • Uçucak mı abi bu uçak? Kim uçurucak abi? Ne zaman uçucak? Nereye uçucak? Ne güzel uçak abi bende bir kez uçabilirmiyim abi?
  • Arkadaş LOT bile 787-8 aliyor biz hala a330-200 denen rezaletlere biniyoruz.,,
  • Pilotları da alın, 10000 euro para verin, birde ek pazar mesaileri ve kira yardımı verip Türklere hoca yaparsınız, yakışır
  • Philadelphia,Atlanta,Miami,SFO ne zaman açılacak bu hatlar.
  • Atlasjet de fabrika çıkışlı uçaklar kullanmıyor ama uçaklar filosuna dahil olunca kabini elden geçirip filodaki diğer uçaklarla büyük ölçüde benzer hale getiriyor. Ama maalesef THY ve Anadolujet böyle bir çaba içerisinde değiller. Kısa süreli kiralamalar için söylemiyorum ama en azından TC tesciline geçen yıllardır TK olarak uçan (JM serisi JL (A 320) serisi, JU (A 320) serisi, JNF, JNG, AJ de SBF, SAF, SAG, SAI, SAJ, SAK) uçaklar deyim yerindeyse kabin olarak her biri ayrı telden çalıyor.
  • Tayyip caldigi paralarla 20 tane 747 10 tane de a380 alir :))
  • THY AO. Yönetim kurulu başkanı sayın Hamdi Topcu, Başbakanımızın seçimlerde söylediği paralel devlet iması karşılığı, Devlet kurumlarında temizleme anlamı taşımakdadır. Thy AO. Ve özellikle THY TEKNİK AŞ'de belirgin olarak gündeme gelerek Şalvar ve.......giysiler ile (FG) ci olduklarını yöneticilerin desdeği ile hat safaya gelmişti. Bunlar hakkında yaptırım nezaman yapılacak. Bunlara göz yuman yöneticilerin PARTİNİN ilgili kurumuna ihbar edileceği söylemleri gittikce artmakdadır.
  • bir havayolunun tek amacı standartlaşmak olmalıdır. hizmette, üründe, konforda vs dahasında. bunların başında uçaklar geliyor. aynı tip uçağın onlarca farklı konfigi var. dolayıaıyla baştan konforda zaafiyet veriyor. eğer daha fazla business yolcu çekmek istiyorsanız yapmanız gereken iyi bir kabin ortamı sunmaktır. yeni uçak kiralamaları, thy yönetiminin ileriyi göremediğini gösteriyor. yoksa zamanında sipariş verirken 5-777 yerine 20, 5-330 yerine 20-30 uçak sipariş ederdiler. 3-5 siparişten sonra ortalıkta kiralık uçak aramaya düştüler. hindistandan, polonyadan, italyadan. şimdi de brezilyadan.. bu işler böyle yürümemeli. bana sorarsanız yapılması gereken ilk iş eski 737lerin gönderilmesi ve yeni siparişlerle standart 16/135 konfigirasyonlu uçaklara geçilmelidir. 321lerde 16/164 olduğu gibi, aynı şekilde 739lar gibi. thy 5 yıldızlı havayolu olup dünyanın zirvesine çıkmak istiyorsa yapması gereken budur. yoksa o eski döküntü 737 ve 320lerle olduğu yerde saymaya devam eder
  • Gelen tayyarenin registration PT-MVO. Daha 5 yasinda. PW4168A motorlari mevcut.

Türk Hava Yolları, filosuna 4 geniş gövdeli uçak takviyesi yaptı. Brezilyalı TAM Havayolları’ndan kiralanan uçaklardan biri, 13 saatlik uçuş sonrası bugün saat 11.30’da Atatürk Havalimanı’na indi.

Türkiye temsilciliğini Fly Service’in yürüttüğü Brezilyalı TAM Havayolları’ndan kiralanan uçağı İstanbul’a getiren ekibe havalimanında Türk lokumu ikram edildi.

Türk Hava Yolları, bu yıl toplam 17 geniş gövdeli uçağı filosuna katmayı planlıyor.THY YENİ UÇAĞINI TÜRKİYE’YE GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

amaroth ~ 9 yıl önce
ne Boeing 787 ne de Airbus 380 henüz kanıtlanmış değil daha zamanı var.. Airbus 330 kanıtlanmış bir uçak modeli. 380 ve 787 henüz kanıtlanmamış ve ciddi problemleri var en az 3-4 yıl daha havada uçmaları lazım.. 787 de hafif olması ve buna bağlı olarak elektriksel problemleri var.. Airbus 380 de bazı motor arızaları oldu olacaktır bunlar 4-5 yıla kadar sona erer, üretimsel hatalar ancak uçağın uçarak ortaya çıkmasını sağlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abi ~ 9 yıl önce
Uçucak mı abi bu uçak? Kim uçurucak abi? Ne zaman uçucak? Nereye uçucak? Ne güzel uçak abi bende bir kez uçabilirmiyim abi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arkadaş LOT bile 787-8 aliyor biz hala a330-200 denen rezaletlere biniyoruz.,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 9 yıl önce
787-8 gibi henüz kendini kanıtlamamış arızaları ile ünlü bir uçak A330 gibi kalitesini güvenini kanıtlamış bir uçakla karşılaştırılamaz. Artı uçak almakla bitmiyor herşey o uçak tipinde eğitimli ve yetkili teknisyen yeni toollar yeni yedek parçalar vb. birçok ekstra külfeti var yani araba almaya benzemez bu...
Gelmişken ~ 9 yıl önce
Pilotları da alın, 10000 euro para verin, birde ek pazar mesaileri ve kira yardımı verip Türklere hoca yaparsınız, yakışır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ACY ~ 9 yıl önce
Philadelphia,Atlanta,Miami,SFO ne zaman açılacak bu hatlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 9 yıl önce
Atlasjet de fabrika çıkışlı uçaklar kullanmıyor ama uçaklar filosuna dahil olunca kabini elden geçirip filodaki diğer uçaklarla büyük ölçüde benzer hale getiriyor. Ama maalesef THY ve Anadolujet böyle bir çaba içerisinde değiller. Kısa süreli kiralamalar için söylemiyorum ama en azından TC tesciline geçen yıllardır TK olarak uçan (JM serisi JL (A 320) serisi, JU (A 320) serisi, JNF, JNG, AJ de SBF, SAF, SAG, SAI, SAJ, SAK) uçaklar deyim yerindeyse kabin olarak her biri ayrı telden çalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tayyip caldigi paralarla 20 tane 747 10 tane de a380 alir :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ŞC ~ 9 yıl önce
THY AO. Yönetim kurulu başkanı sayın Hamdi Topcu, Başbakanımızın seçimlerde söylediği paralel devlet iması karşılığı, Devlet kurumlarında temizleme anlamı taşımakdadır. Thy AO. Ve özellikle THY TEKNİK AŞ'de belirgin olarak gündeme gelerek Şalvar ve.......giysiler ile (FG) ci olduklarını yöneticilerin desdeği ile hat safaya gelmişti. Bunlar hakkında yaptırım nezaman yapılacak. Bunlara göz yuman yöneticilerin PARTİNİN ilgili kurumuna ihbar edileceği söylemleri gittikce artmakdadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
standartlaşma ~ 9 yıl önce
bir havayolunun tek amacı standartlaşmak olmalıdır. hizmette, üründe, konforda vs dahasında. bunların başında uçaklar geliyor. aynı tip uçağın onlarca farklı konfigi var. dolayıaıyla baştan konforda zaafiyet veriyor. eğer daha fazla business yolcu çekmek istiyorsanız yapmanız gereken iyi bir kabin ortamı sunmaktır. yeni uçak kiralamaları, thy yönetiminin ileriyi göremediğini gösteriyor. yoksa zamanında sipariş verirken 5-777 yerine 20, 5-330 yerine 20-30 uçak sipariş ederdiler. 3-5 siparişten sonra ortalıkta kiralık uçak aramaya düştüler. hindistandan, polonyadan, italyadan. şimdi de brezilyadan.. bu işler böyle yürümemeli. bana sorarsanız yapılması gereken ilk iş eski 737lerin gönderilmesi ve yeni siparişlerle standart 16/135 konfigirasyonlu uçaklara geçilmelidir. 321lerde 16/164 olduğu gibi, aynı şekilde 739lar gibi. thy 5 yıldızlı havayolu olup dünyanın zirvesine çıkmak istiyorsa yapması gereken budur. yoksa o eski döküntü 737 ve 320lerle olduğu yerde saymaya devam eder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 9 yıl önce
Gelen tayyarenin registration PT-MVO. Daha 5 yasinda. PW4168A motorlari mevcut.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000