15 Nisan 2019, Pazartesi 11:15:50

THY ve Hava İş imzaları atıyor

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında anlaşması sağlanan Toplu İş Sözleşmesi'nde (TİS) imzalar bugün atılıyor.
  • Tis imzalanınca farklar maaş günü mü yatar yoksa bu ay içerisinde mi ?
  • Kres yardimi krese degil bizzat personelin maasina mi yatacak yani anlayan var mi? Ve de basvuru mu yapmak gerekiyor yoksa belirli yas icindeki her cocuk icin ayrica belirtmeden odeniyor mu
  • Allahtan korkun ucaklarida satin kendinize harclik yapin.Be yaho 14 milyon bunu yarisindan fazlasi universiteli issiz sokaklarda bos dolasiyorlar, buna istinaden size verilen zami begenmiyorsunuz. Size iyi maas veren yerlere gecin .THY de calismayin.
  • Sayın cb olsun devlet bey olsun Taşören meselesini gündeme getirmişti ama lafta kaldı sadece 5m de uzattida uzattı gitmedi bir türlü vermediler tazminatı. Tazminat verince bir çok işçi bırakıp gidecek üst üste mecburi mesailer hadi hadi hadi diyen diller susmaz sen bı kaza gecirirsin lakkk savunma imzalion allahiniz yokmu sizin hem işçinin iliğine kadar yorun maaşlara adam akıllı zam yapmayın Taşören ler güzelce sevsin bizi sonra zam mevzusunda sus pus etsinler her taraf yandaş yiye yiye bitiremezsiniz yöneticiler
  • Part-Time Statüden sözleşmeye geçen personelin kıdem kayıpları ile ilgili düzenleme bu ay içerisinde toplu sözleşme taraflarının yapacağı görüşme ile sonuçlandırılacaktır. Olumu mu sonuçlanır acaba kaç aydır sonuçlanmamış şimdi nasıl sonuçlanacak dalgamı geçiyorsunuz insanlarla.
  • Yine kreş yardımı erkeklere yokmuş,Şirketi aradım ve protokole baktım :(
  • Biz THY cargo marabalari sendikalı olacakmiyiz :)ses sus pis fakir ne veriyorlarsa he de sus yoksa işten artırım ha
  • Yaw kardesim eger yapamiycaksaniz neden aciklama yapiyorsunuz?yok neymis babalara kres yardimi ha ha ha Sagol havais mikemmel bi performans!!!
  • Kadro geliyor herkese zaten.
  • Hangi konuda anlaşamamışlar-da arabulucuya kalmış süreç? Ortada bir kazanım yok çünkü.. thy yönetimine buyrun ne isterseniz yazın deseniz bundan başka bir anlaşma çıkmaz. Yersen .. yemessen gargara.

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında anlaşması sağlanan Toplu İş Sözleşmesi'nde (TİS) imzalar bugün atılıyor.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasındaki imza töreninin 14:00'te başlayacağı ve THY ve Hava İş Sendikası'nın tam kadro yer alacağı öğrenildi. Anlaşması sağlanan TİS'te 2019'un birinci 6 ayı için enflasyon+%2, ikinci 6 ay için enflasyon+%1,5, 2020'nin ilk 6 ayı için enflasyon+%2, ikinci 6 ayı için enflasyon+%1,5, 2021'in ilk ve ikinci dönemler için enflasyon+%1 oranlarında zam yapılması kararı alınmıştı.

İlk kez AirportHaber'in duyurduğu anlaşmanın detayları için TIKLAYINIZ...

THY ve Hava İş imzaları atıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

Yaban kazı ~ 5 ay önce
Tis imzalanınca farklar maaş günü mü yatar yoksa bu ay içerisinde mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kres yardimi ~ 5 ay önce
Kres yardimi krese degil bizzat personelin maasina mi yatacak yani anlayan var mi? Ve de basvuru mu yapmak gerekiyor yoksa belirli yas icindeki her cocuk icin ayrica belirtmeden odeniyor mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yes ~ 5 ay önce
Yes, bi talep etmenize gerek kalmadan kac cocuk var ise maasa yatacak
Fanfani ~ 5 ay önce
Allahtan korkun ucaklarida satin kendinize harclik yapin.Be yaho 14 milyon bunu yarisindan fazlasi universiteli issiz sokaklarda bos dolasiyorlar, buna istinaden size verilen zami begenmiyorsunuz. Size iyi maas veren yerlere gecin .THY de calismayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 5 ay önce
Sayın cb olsun devlet bey olsun Taşören meselesini gündeme getirmişti ama lafta kaldı sadece 5m de uzattida uzattı gitmedi bir türlü vermediler tazminatı. Tazminat verince bir çok işçi bırakıp gidecek üst üste mecburi mesailer hadi hadi hadi diyen diller susmaz sen bı kaza gecirirsin lakkk savunma imzalion allahiniz yokmu sizin hem işçinin iliğine kadar yorun maaşlara adam akıllı zam yapmayın Taşören ler güzelce sevsin bizi sonra zam mevzusunda sus pus etsinler her taraf yandaş yiye yiye bitiremezsiniz yöneticiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Part Time ~ 5 ay önce
Part-Time Statüden sözleşmeye geçen personelin kıdem kayıpları ile ilgili düzenleme bu ay içerisinde toplu sözleşme taraflarının yapacağı görüşme ile sonuçlandırılacaktır. Olumu mu sonuçlanır acaba kaç aydır sonuçlanmamış şimdi nasıl sonuçlanacak dalgamı geçiyorsunuz insanlarla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şakir (son) ~ 5 ay önce
Yeniler için yüzde 55 fazla .Yüzde 35 maaşla başlatılmalı
Erkek pwrsonel ~ 5 ay önce
Yine kreş yardımı erkeklere yokmuş,Şirketi aradım ve protokole baktım :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
frtna ~ 5 ay önce
Biz THY cargo marabalari sendikalı olacakmiyiz :)ses sus pis fakir ne veriyorlarsa he de sus yoksa işten artırım ha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyuz oldum ~ 5 ay önce
Yaw kardesim eger yapamiycaksaniz neden aciklama yapiyorsunuz?yok neymis babalara kres yardimi ha ha ha Sagol havais mikemmel bi performans!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ayan ~ 5 ay önce
Kadro geliyor herkese zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendikal enfeksiyon ~ 5 ay önce
Hangi konuda anlaşamamışlar-da arabulucuya kalmış süreç? Ortada bir kazanım yok çünkü.. thy yönetimine buyrun ne isterseniz yazın deseniz bundan başka bir anlaşma çıkmaz. Yersen .. yemessen gargara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000