22 Ekim 2014, Çarşamba 12:42:35

THY VE AA İMZAYI ATTI

Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı işbirliği ile geniş gövde uçaklarında yer alan Global Communication Suite Sistemi aracılığıyla, yolcularına yüksek hızda kablosuz internet ve canlı televizyon hizmeti sunuyor.
  • topcu turk havacılgının mılatıdır.
  • Ve imzanin şerefine, Sayın Topçu, kamu görevlisine 220.000 dolarlık saat hediye etmedi mi? Yoksa o sadece başbakanlık müşavirine miydi?
  • Biriside bbc güvenilir demiş. Bu topraklardaki kardeş kavgasının mimarı bbc dir. Hainmisin cahilmi
  • 19:20 yorumcusu; BBC gibi güvenilir kaynak derken.. :) şakasın değil mi? Gezi'ye canlı 1 saat bağlanıp Hamburg'a, Kahire'ye, Gazze'ye kör kalan, siyonizmin en büyük medya kuruluşlarından ve silahlarından biri olan BBC den bahsettiğinin farkında değilsin.. Yazık.
  • TOPÇU HAVA YOLLARI
  • Miye BBC gibi güvenilir bir kaynaktan haber almak varken THY Anadolu Ajansı gibi devlet kurumunu ( hükumetin düşünceleri göz önüne alınırsa ) tercih etmişler ki ? Ama şirketin 49 % u devlete ait olunca çok bekleriz bi şeffaflığı ve tarafsızlığı THY den ,
  • Bu ne ya thy genel muduru yok mu? Niye hep bu adam cikiyor ki
  • AA okuyunca American Airlines sanip, güzel bir haber okuyacagimi sanmistim :(

Türk Hava Yolları artık internet sistemine sahip olan bu uçaklarında, uçuş esnasında yolcularımızın dünyadaki gelişmeleri de takip edebilmeleri adına “Live Text News”, yani canlı haber akışı hizmeti verecek.

Daha önce tüm dünyadaki uçaklara tek bir kaynaktan, ortak olarak verilen “Live Text News” haberleri, bundan sonra Türk Hava Yolları tarafından imzalanan anlaşmayla Anadolu Ajansı’ndan alınacak. Türk Hava Yolları ve Anadolu Ajansı arasında imzalanan sözleşme, imzalandığı tarihten itibaren yürürlüğe girecek. Bu sözleşme Türk Hava Yolları’nın hizmeti kullanma süresi boyunca geçerli olacak.

Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucu projenin sonuçlanması ile Türk Hava Yolları’nın yenilenen uçak içi ekranlarında yolcuların anlık haber almaları sağlanacak. Anadolu Ajansı haberleri yayınlandıktan hemen sonra uydu üzerinden uçak içi ekranlara online olarak ulaştırılacak. Yolcuların ücretsiz olarak faydalanabileceği bu hizmet sayesinde, özellikle uzun uçuşlarda Türk Hava Yolları’nın internet sistemine sahip olan uçaklarında uçuş esnasında güncel haberleri okuma fırsatı kazanacak. Böylece yolcular havada bile dünyadaki gelişmelerden haberdar olacaklar.

Türk Hava Yolları’na ait uçaklarda yayınlanacak olan haberler 7 farklı kategoride olacak. Bunlar; Genel Haberler, Politika, Ekonomi, Spor, Sağlık, Kültür-Sanat ve Bilim-Teknoloji kategorisinde yer alıyor. Bunun yanısıra destinasyona göre 45 haber olmak üzere günde en az 150 haberin uçak içinde yayınlanması planlanıyor.

8 AYRI DİLDE SUNULACAK
İmzalanan anlaşmaya göre haberler iki farklı dilde yayınlanacak. Ancak Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, 8 ayrı dilde yayın yaptıklarını ve Türk Hava Yolları'ndan talep gelmesi halinde uçaklarda yayınlanacak haberleri 8 ayrı dilde de verebileceklerini belirtti. Öte yandan Öztürk, uçak kaçırma gibi vakaların yolcu psikolojisini düşünerek uçaklardaki sisteme aktarılmayacağını ifade etti. 

Sistem, Anadolu Ajansı’ndan gelecek haber akışı üzerinden çalışacak. Devamında haberler Panasonic portallarına gönderilecek. Panasonic de bu haberleri uçağın o anda altında uçtuğu uydu üzerinden, mevcut internet sistemli uçaklar için kullanılan Ku-Band teknolojisini kullanarak, uçağa iletimi gerçekleştirilecek.

Bu hizmet bugün internet sistemine sahip 15 adet Türk Hava Yolları uçağında verilmeye başlanacak. İnternet hizmetine sahip olan tüm uçaklarda bu hizmet verilecek ve 2015 yılı sonunda 29 uçakla bu hizmetin genişletilmesi amaçlanıyor.THY VE AA İMZAYI ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

ltbastgs ~ 8 yıl önce
topcu turk havacılgının mılatıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ve imzanin şerefine, Sayın Topçu, kamu görevlisine 220.000 dolarlık saat hediye etmedi mi? Yoksa o sadece başbakanlık müşavirine miydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY UZMAN ~ 8 yıl önce
Arkasında Başbakan Tayyip var Sevgili kardeşim tayyip gidince bu adamda gider. Sabret. Yatacak yeri olmayacak bu kesin.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Biriside bbc güvenilir demiş. Bu topraklardaki kardeş kavgasının mimarı bbc dir. Hainmisin cahilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
19:20 yorumcusu; BBC gibi güvenilir kaynak derken.. :) şakasın değil mi? Gezi'ye canlı 1 saat bağlanıp Hamburg'a, Kahire'ye, Gazze'ye kör kalan, siyonizmin en büyük medya kuruluşlarından ve silahlarından biri olan BBC den bahsettiğinin farkında değilsin.. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY UZMAN ~ 8 yıl önce
TOPÇU HAVA YOLLARI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 8 yıl önce
Miye BBC gibi güvenilir bir kaynaktan haber almak varken THY Anadolu Ajansı gibi devlet kurumunu ( hükumetin düşünceleri göz önüne alınırsa ) tercih etmişler ki ? Ama şirketin 49 % u devlete ait olunca çok bekleriz bi şeffaflığı ve tarafsızlığı THY den ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bu ne ya thy genel muduru yok mu? Niye hep bu adam cikiyor ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can ~ 8 yıl önce
AA okuyunca American Airlines sanip, güzel bir haber okuyacagimi sanmistim :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 8 yıl önce
Aynen ben de Amerika hatlarında codeshare zannetmiştim yanılmışım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000