23 Ağustos 2023, Çarşamba 12:02:21

THY uçuş ekibi ABD'de soyuldu

Türk Hava Yolları'nın İstanbul’dan New York'a giden ekibi kaldıkları otelde soyuldu. Ekibin odalarına giren meçhul kişi ya da kişiler pasaportlarını çaldı.
  • Yalan
  • Odadaki tuş takımlı kasalara güvenilmez çünkü tüm kasaları açan bir master şifre vardır personel tarafından bilinen. Siz kasayı açamadığınızda gelir hemen açarlar o şifreyle. Ne kadar güvenli siz düşünün.
  • dönmeseymiş
  • Amerikan polisi bile Tk kabin ekiplerinin ne olduğunu anlamış :))
  • Her otelde safe yani kasa var . Neden koymamis ? Calina. Tum ekibin degil sadece bir kisinin isin aslinda ve onada calinti denemez cunki belki baska yerde dusurdu veya kaptirdi ve sucu en basit yer olan otele atiyorsa . Aralarinda macera ariyan insan cok ki bunun ornekleri var ben calindigina inanmiyorum kesinlikle
  • Turk passport Kim calar
  • Ne kaptan ne kabin memuru hiç biri yatida yanına pasaportunu almaz. Alan THY ID sini alır. Pasaport taşımak ile uğraşmaz. Pasaport ufak bir şey değil koca defter. Onu sürekli taşımak daha büyük sıkıntı. Ayda iki üç kere yatı yapıyor kabin memurları ve kaptanlar ortalama. Pasaportu bir ekip çantasında bir cepte veya şahsi el çantasında kısacası bir orada bir burada taşımak daha riskli.
  • İltica edin!!!!!!!! THY'nin kabin memuru olmak size hiç bir saygınlık katmaz! Lakin ABD'de Uber yapmak hayat kalitenizi arttırır belli bir zaman sonrada Dünya'nın en saygın vatandaşı olma yolunu açar! hele ki siz evli arkadaşlar! Kendinizi ve çocuğunuzu düşünün.Karşılığını fazlasıyla aldığınız bir işte yardırmak insana koymaz. Benim işim rahat deyip bu fırsatı tepmeyin derim. Sonuçta Ha Türkiye ha Pakistan. Ha THY ha PIA. :)
  • Otelin bizleri istemediğini zaten biliyorduk onca uyarıya uymayan sigarayı inatla kapı önünde içen ekiplerden kurtulma yolu bulmuşlar kendilerince şaşırmanıza gerek yok
  • Pasaportu aldı diyelim tüm uçuş evraklarını da mı alsın istersen yatı valiziyle dolaşsın herkes

TürkHava Yolları'nın İstanbul’dan New York'a giden ekibi kaldıkları otelde soyuldu. Ekibin odalarına giren meçhul kişi ya da kişiler pasaportlarını çaldı.

İki hafta önce meydana gelen olayda hırsızların sadece pasaport ve uçuş belgelerini çalmaları dikkat çekti.

İstanbul-New York seferini yapan ekip şehre indikten sonra anlaşmalı otele yerleşti. Bir süre dinlenen ekipteki pilotlar ve kabin memurları daha sonra dışarı çıktılar.

Döndüklerinde ise odalarına girildiğini ve pasaport, uçuş lisansları ile ilgili belgelerin çalındığını gördüler. Hemen otel yönetimi haberdar edildi. Otele gelen polis şefinin "Hepiniz iltica başvurusu için mi pasaportlarınızı yok ettiniz?" şeklindeki ilginç sorusu ekip üyelerini şaşkınlığa uğrattı.

Odalarda yapılan incelemede para ya da başka bir kıymetli eşyanın çalınmadığı görüldü. Oda
kapılarında da ciddi bir zorlama olmadığı belirlendi. Hırsızlıkla ilgili olarak otel içinde geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Pasaportları çalınan ekibin yurda dönüşü için Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu gerekli belgeleri düzenledi. (patranlar dünyası)

THY uçuş ekibi ABD'de soyuldu

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Külahım nerde ~ 4 ay önce
Yalan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NotSafe ~ 4 ay önce
Odadaki tuş takımlı kasalara güvenilmez çünkü tüm kasaları açan bir master şifre vardır personel tarafından bilinen. Siz kasayı açamadığınızda gelir hemen açarlar o şifreyle. Ne kadar güvenli siz düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
donmeseymiş ~ 4 ay önce
dönmeseymiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahaha ~ 4 ay önce
Amerikan polisi bile Tk kabin ekiplerinin ne olduğunu anlamış :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Safe ~ 4 ay önce
Her otelde safe yani kasa var . Neden koymamis ? Calina. Tum ekibin degil sadece bir kisinin isin aslinda ve onada calinti denemez cunki belki baska yerde dusurdu veya kaptirdi ve sucu en basit yer olan otele atiyorsa . Aralarinda macera ariyan insan cok ki bunun ornekleri var ben calindigina inanmiyorum kesinlikle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok bilir kişi ~ 4 ay önce
Amerika’da çoğu kaldığımız otelde yok kasalardan,boş konuşmayın lütfen .
Cok bilir kisiden ~ 3 ay önce
Sen bence kullanmasini bilmiyorsundur yoksa o capli bi oteode var uzerinde Safe yazar :)))
Halkalitinder ~ 4 ay önce
Turk passport Kim calar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir şey var. ~ 4 ay önce
Ne kaptan ne kabin memuru hiç biri yatida yanına pasaportunu almaz. Alan THY ID sini alır. Pasaport taşımak ile uğraşmaz. Pasaport ufak bir şey değil koca defter. Onu sürekli taşımak daha büyük sıkıntı. Ayda iki üç kere yatı yapıyor kabin memurları ve kaptanlar ortalama. Pasaportu bir ekip çantasında bir cepte veya şahsi el çantasında kısacası bir orada bir burada taşımak daha riskli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amerikancı ~ 4 ay önce
İltica edin!!!!!!!! THY'nin kabin memuru olmak size hiç bir saygınlık katmaz! Lakin ABD'de Uber yapmak hayat kalitenizi arttırır belli bir zaman sonrada Dünya'nın en saygın vatandaşı olma yolunu açar! hele ki siz evli arkadaşlar! Kendinizi ve çocuğunuzu düşünün.Karşılığını fazlasıyla aldığınız bir işte yardırmak insana koymaz. Benim işim rahat deyip bu fırsatı tepmeyin derim. Sonuçta Ha Türkiye ha Pakistan. Ha THY ha PIA. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nyc ~ 4 ay önce
Otelin bizleri istemediğini zaten biliyorduk onca uyarıya uymayan sigarayı inatla kapı önünde içen ekiplerden kurtulma yolu bulmuşlar kendilerince şaşırmanıza gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allahin Fakiri ~ 4 ay önce
Otelin seninle ne derdi var ? Hele ise yaramaz pasaportu la asla . Icindeki tek degerli sey ulkesinden aldigin vize . Oda olmasa verdigin harirah kadar degeri var senin pasaportunun genc . Kaldiki kaldigin otel NY un en kaliteki otellerinden biri . Kendin cebinden versen parasi maasin 5 geceye ancak yeter emin ol . Onceden ER ucmak icin tecrube lazimdi ama malesef hem tecrube geitti hemde Edep .
Zeka ~ 4 ay önce
Pasaportu aldı diyelim tüm uçuş evraklarını da mı alsın istersen yatı valiziyle dolaşsın herkes

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000