19 Şubat 2014, Çarşamba 12:30:53

THY UÇAKLARINDA İNTERNET HİZMETİNİ TTNET SAĞLAYACAK

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET ile kapsamlı bir işbirliğine imza attı.
  • Büyük oynayan bir şirketin genel müdürü "A380 almak gibi bir planımız yok" dememeli bence. Bütün rakiplerinde var neredeyse... Sırf akıllarına korku düşürmek için bile "kesin karar vermedik, araştırıyoruz" cevabı bence daha mantıklı olurdu.
  • Habomda ttnet mi var?
  • Körler sağırlar, biribirini ağırlar. N'oldu TTNET özelleştikten ve yeşil sermayenin arpalığı haline geldikten sonra, sabit hat iptalleri, internette tercih edilememe ve müşteri kaybetmenin acısına THY ile mi merhem buluyor. Sarılıp birbirinize daha çok ağlar, bu milletinde anasını ağlatmanın yollarını aramaya daha çok devam edersiniz. Ne de olsa kalem sizin elinizde. Anladınız siz onu.
  • İnterneti yasaklı ülkenin havayolu bu hizmeti verse ne yazar vermese ne yazar. Bir de sansürlü internete 10$ para isteyecekler. Trajikomik!
  • Karada doğru düzgün internet hizmeti veremeyen ttnet havada nasıl verecek?
  • Yasaklı siteler uluslar arası uçuşlar dahil olmak üzere erişime kapalı olacakmış. Sadece internete bağlamak mıdır hizmet yoksa içeriği eksiksiz sunmak mı? Boş yemek kabı verip yemek vermemekten farklı mı hizmet anlayışı bakımında?
  • Gerçekten uçuş esnasında internet büyük keyif veriyor.Ancak bu hizmetin bütün geniş gövdeli uçaklara yayılması gereklidir .Sanırım A 330/340 uçaklarında bu hizmet yok.Global pazardan pay kapmaya çalışan THY çok hızlı bir şekilde bu uçaklara da interneti koymalıdır.Fiyat da çok uygun

Nisan ayı itibariyle, Türk Hava Yolları yolcularının gökyüzündeki internet erişimini TTNET WiFi Fly sağlayacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde bugün gerçekleşen törenle Türk Hava Yolları ve TTNET arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşma ile TTNET, Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın marka ortağı oldu.

Uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan WiFi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. Türk Hava Yolları’nın Boeing ve Airbus’tan teslim alacağı yeni geniş gövdeli uçaklarla birlikte, 2017 yılı sonunda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNET WiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor.  İnternet altyapısı olan uçaklarda sunulan WiFi hizmetinin bundan böyle TTNET tarafından sağlanmasının yanı sıra, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeren anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak.

İmza töreninde konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, “Küresel havacılık platformundaki etkin pozisyonunu faaliyete geçirdiği yenilikler ve bu bağlamda gerçekleştirdiği teşrikimesailerle pekiştiren Türk Hava Yolları, bugün, yine alanında etkin bir ortak ile yeni bir iş birliğine imza atıyor. İlk etapta, önümüzdeki Nisan ayı itibariyle, 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçağımızda hâlihazırda mevcut bulunan WiFi internet hizmeti, siparişini verdiğimiz ve yakın gelecekte filomuza katılacak geniş gövdeli uçaklarımızla birlikte TTNET tarafından sağlanacak. Bunun yanı sıra TTNET ile geniş kapsamlı bir marka ortaklığına da adım attığımız için ayrıca mutluyuz” dedi.

"FİLOMUZA A380 TİPİ YOLCU UÇAĞI KATMA PLANIMIZ YOK"

Kotil, Panasonic tarafından geliştirilen bir sistem sayesinde dünyadaki rakiplerine nazaran 3 kat daha yüksek bir internet bağlantı kapasitesine eriştiklerine belirterek, "Bundan önce deneme amaçlı olarak ücretsiz verdiğimiz hizmeti artık TTNET ortaklığıyla kalitemizi de artırarak yolcularımıza sunmaya devam edeceğiz. Fiyatlarımız da diğer havayollarında Euro bazında verilirken biz bu hizmeti Dolar bazında satacağız" şeklinde konuştu. THY Genel Müdürü Temek Kotil, THY uçaklarında kullanılacak internet hizmetinin uçuş güvenliği açısından herhangi bir tehdit oluşturmayacağını da sözlerine ekledi.

Bazı basın organlarında THY'nin filosuna A380 tipi yolcu uçakları katacağına dair iddiaları da yanıtlayan Temel Kotil, "Şirket olarak filomuza A380 tipi yolcu uçağı katma planımız yok. Teklifler geliyor ancak her teklif edilen uçağı alacağımız anlamına gelmiyor. THY büyük bir marka, bu tür tekliflerin gelmesini de gayet doğal karşılıyoruz" dedi.
TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ise yaptığı konuşmada, 2013 yılının kısa bir değerlendirmesini yaparak, 2013’te belirledikleri tüm hedeflere ulaştıklarını, ilkler dolu bir yılı, 4-4’lük bir performans ile zirvede kapattıklarını paylaştı. Wifi servisinin katma değerli servisler içinde ayrı ve önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kaya, “Türkiye’nin lider internet şirketi olarak internet erişimine her yerden ulaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz.  TTNET’lilere 6 bine yakın WiFi noktasından internet erişim hizmeti sunuyoruz. 132 ülkede, 1,4 milyonun üzerindeki noktadan abonelerimize WiFi erişimi sağlıyoruz. İDO’nun İstanbul seferli feribotlarında, İETT otobüslerinde TTNET WiFi hizmeti veriyoruz. Türkiye’deki 37 havaalanında yolcular TTNET WiFi servisimizle internete bağlanıyor “dedi.

WiFi internet hizmetini yeni işbirlikleri ve yeni prestij noktaları ile her geçen gün daha da zenginleştirdiklerini belirten Abdullah Orkun Kaya, "Bugün, sektörlerinin lideri iki şirket olarak yaptığımız anlaşmayla, tarihi bir adım attık.  Türk Hava Yolları uçaklarının hem internet servis sağlayıcısı hem de marka ortağı olduk. İşbirliği yaptığımız kurumlara ülkemizin göz bebeği, gurur kaynağımız Türk Hava Yolları’nın da eklenmesiyle; artık karada, denizde ve havada internet erişim hizmeti sunuyoruz” şeklinde konuştu. Kaya, internet erişim hizmetinin iki farklı paket olarak sunulacağını ifade ederek, "Yolculara iki farklı paket sunacağız. Bu paketler 1 saatlik ve 24 saatlik paketler olacak. 1 saatlik paket için yolcular 9 Dolar 99 Cent, 24 saatlik paket için de 14 Dolar 99 cent ödeceyecek" dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Tayfun Acarer, imza töreninde yaptığı konuşmada, “İnternet artık günlük yaşamımızın her alanında vazgeçilmez bir şekilde yer almakta ve son yıllarda geniş bant erişim abone sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Yalnızca abone sayısı değil, internet kullanım süresi, yaygınlığı ve yoğunluğunda da bariz bir artış görülmekte. Bu da sektörümüzde yeni yatırımlara ne kadar ihtiyacımız olduğunun önemli bir göstergesi. Bu konuda yapılan tüm girişimleri takdirle karşılıyoruz. Bugün burada olmamızın gerekçesi olan TTNET ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.THY UÇAKLARINDA İNTERNET HİZMETİNİ TTNET SAĞLAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Kemal ~ 9 yıl önce
Büyük oynayan bir şirketin genel müdürü "A380 almak gibi bir planımız yok" dememeli bence. Bütün rakiplerinde var neredeyse... Sırf akıllarına korku düşürmek için bile "kesin karar vermedik, araştırıyoruz" cevabı bence daha mantıklı olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Habomda ttnet mi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koy-al-isyon ~ 9 yıl önce
Körler sağırlar, biribirini ağırlar. N'oldu TTNET özelleştikten ve yeşil sermayenin arpalığı haline geldikten sonra, sabit hat iptalleri, internette tercih edilememe ve müşteri kaybetmenin acısına THY ile mi merhem buluyor. Sarılıp birbirinize daha çok ağlar, bu milletinde anasını ağlatmanın yollarını aramaya daha çok devam edersiniz. Ne de olsa kalem sizin elinizde. Anladınız siz onu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hpm900 ~ 9 yıl önce
İnterneti yasaklı ülkenin havayolu bu hizmeti verse ne yazar vermese ne yazar. Bir de sansürlü internete 10$ para isteyecekler. Trajikomik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serdarselim ~ 9 yıl önce
Karada doğru düzgün internet hizmeti veremeyen ttnet havada nasıl verecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vermeyecek ~ 9 yıl önce
Yasaklı siteler uluslar arası uçuşlar dahil olmak üzere erişime kapalı olacakmış. Sadece internete bağlamak mıdır hizmet yoksa içeriği eksiksiz sunmak mı? Boş yemek kabı verip yemek vermemekten farklı mı hizmet anlayışı bakımında?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel hizmet ~ 9 yıl önce
Gerçekten uçuş esnasında internet büyük keyif veriyor.Ancak bu hizmetin bütün geniş gövdeli uçaklara yayılması gereklidir .Sanırım A 330/340 uçaklarında bu hizmet yok.Global pazardan pay kapmaya çalışan THY çok hızlı bir şekilde bu uçaklara da interneti koymalıdır.Fiyat da çok uygun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000