06 Ağustos 2010, Cuma 08:29:32

THY uçaklarında cep telefonu yasağı kalkıyor mu?

Turkcell, Türk Hava Yolları ile uçakta cep telefonu kullanımını sağlamak için çalışma yapıyor.
  • telefonla konuşulabilecek yerleri listeleyin de bilelelim! pisuvar olmaz, uçak teknik olarak mümkün olsa bile olmaz, arabada yasak, otobüs olmaz. Evde konuşabilir miyiz sayın çok bilmişler?
  • ŞİMDİYE KADAR CEP TLF NUNDAN BİR UÇAĞIN ZOR DURUMDA KALMASI OLMAMIŞTIR.OLDU DİYE YAYGARA YAPAN BASIN İSE SADECE PALAVRA HABER YAPMIŞTIR.ÇÜNKÜ;UÇAKLARDAKİ HİÇBİR ELEKTRONİK CİHAZ CEP TLF LARI İLE AYNI FREKANSTA ÇALIŞMIYOR Kİ BUNU BOEİNG FİRMASI ZATEN AÇIKLADI VE BUGÜN AMERİKA DA UÇARSANIZ YOLCULARIN UÇAK KALKIŞA BAŞLAYINCAYA KADAR TLF İLE GÖRÜŞEBİLDİKLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.KALKIŞTA KAPATIYORLAR NEDEN Mİ?TABİİ Kİ BİRAZ SONRA YAYIN KESİLECEK.YANİ BAZILARININ DEDİĞİ GİBİ SADECE KAPSAMA ALANINDA Kİ O DA YERLEŞİM MERKEZLERİNDE;İRTİFA OLARAK YERDEN YAKLAŞIK 1500 METREYE KADAR OLAN YÜKSEKLİKTE SİNYAL ALABİLİRSİNİZ.SONRASINI ALAMAZSINIZ.SADECE UÇAKTA KOKPİT TELSİZDEN BİRAZ PARAZİT ALABİLİR Kİ BİRİSİ CEP TLF NUNDAN BİR ARAMA YAPILIRSA..ARABALAR GİBİ
  • Millet alçalmada telefonunu açıp ''acaba çekiyor mu'' diye kontrol ediyor.Sonra mesajlaşmaya başlıyo gizliden.Bizim toplum 5 para etmez.WC de pisuvardayken bile tek eliyle telefonda konuşan bir milletiz.Bırakın da uçakta huzur bulalım!!Biz görgüsüz,kaba,cahil,magandalığın tavan yaptığı bir toplumuz!!
  • bir havada rahattik gerci otobus yolcusu olup da ucaga binmis olanlar piste teker koyar koymaz aciyorlardi ama olsun yine de iyiydi havada telefon sesi ve geyik yapan magandalar istemiyoruz.
  • THY bu hizmet için yatırımlara başlamadan önce bence geniş katılımlı bi anket düzenlemeli... Çoğunluğun malum sebeplerden dolayı istemeyeceğini düşünüyorum.
  • Benca , yasak devam etsin.. bari havada , biraz özgür kalalim.. vatandas , ucagin kapisina kadar cep Tel ile geliyorsa , serbest biraksan.. Allah bilir ne olur !!
  • cep telefonnu kesinliklee kullanılmamalı, çok büyük sorunlar yaratır yolcular arasında..
  • yaparlar, turkcell v.b. şirketlerde para kazanma hırsı, içimizde de cahil tüketici bu kadar bol olduğu sürece yaparlar. maalesef görmemiş bir milletiz.benim huzurlu ve sessiz uçma hakkım ne olacak, allahın ayısı bağıra bağıra konusurken?? uçakta kavga gürültü artacak yine
  • bildiğim kadarıyla türkiyenin bir ucundan öbür ucuna maksimum iki buçuk saat genel ortalama bir buçuk saat dersek e be birader bir saat de telefonun kapalı olsun. bence çok yanlış bir uygulama kesinlikle konuşma yasağı uygulanmasına devam edilmeli çünkü görmemişin telefonu olmuş tutmuş konuşmaya başlamış hesabı'' şu an nerdeyim biliyomusuuunnnn boğaz köprüsünün üzerinden geçiyorum şekerim'' hesabı herkes telefonlara sarılacak gürültü kirliliğini düşünmek bile istemiyorum.mesajlaşma olsun ama onda sorun yok =))
  • Bence de cep telefonu yasak olmalı, uzun menzilli uçaklarda zaten telefon var acil durumlar için kullanılabilir, piste teker koyar koymaz telefona yapışanların bulunduğu bir memlekette yaşıyoruz havada hiç çekilmezler

Türk Hava Yolları ile uçakta cep telefonu kullanımını sağlamak için çalışma yaptıklarını belirten Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, “Sistem şu anda hazır. Ama THY Yönetim Kurulu, herkesin aynı anda telefon görüşmesi yapmasıyla uçak içinde oluşacak gürültüyü hesaba kattığı için henüz bu kullanıma izin vermiyor. Belki ilk aşamada sadece mesajlaşma ve internet kullanımı serbest hale getirilebilir. Daha sonra ise cep telefonuyla görüşmenin önü açılabilir” dedi.

THY uçaklarında cep telefonu yasağı kalkıyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 12 yıl önce
telefonla konuşulabilecek yerleri listeleyin de bilelelim! pisuvar olmaz, uçak teknik olarak mümkün olsa bile olmaz, arabada yasak, otobüs olmaz. Evde konuşabilir miyiz sayın çok bilmişler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ŞİMDİYE KADAR CEP TLF NUNDAN BİR UÇAĞIN ZOR DURUMDA KALMASI OLMAMIŞTIR.OLDU DİYE YAYGARA YAPAN BASIN İSE SADECE PALAVRA HABER YAPMIŞTIR.ÇÜNKÜ;UÇAKLARDAKİ HİÇBİR ELEKTRONİK CİHAZ CEP TLF LARI İLE AYNI FREKANSTA ÇALIŞMIYOR Kİ BUNU BOEİNG FİRMASI ZATEN AÇIKLADI VE BUGÜN AMERİKA DA UÇARSANIZ YOLCULARIN UÇAK KALKIŞA BAŞLAYINCAYA KADAR TLF İLE GÖRÜŞEBİLDİKLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.KALKIŞTA KAPATIYORLAR NEDEN Mİ?TABİİ Kİ BİRAZ SONRA YAYIN KESİLECEK.YANİ BAZILARININ DEDİĞİ GİBİ SADECE KAPSAMA ALANINDA Kİ O DA YERLEŞİM MERKEZLERİNDE;İRTİFA OLARAK YERDEN YAKLAŞIK 1500 METREYE KADAR OLAN YÜKSEKLİKTE SİNYAL ALABİLİRSİNİZ.SONRASINI ALAMAZSINIZ.SADECE UÇAKTA KOKPİT TELSİZDEN BİRAZ PARAZİT ALABİLİR Kİ BİRİSİ CEP TLF NUNDAN BİR ARAMA YAPILIRSA..ARABALAR GİBİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Millet alçalmada telefonunu açıp ''acaba çekiyor mu'' diye kontrol ediyor.Sonra mesajlaşmaya başlıyo gizliden.Bizim toplum 5 para etmez.WC de pisuvardayken bile tek eliyle telefonda konuşan bir milletiz.Bırakın da uçakta huzur bulalım!!Biz görgüsüz,kaba,cahil,magandalığın tavan yaptığı bir toplumuz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bir havada rahattik gerci otobus yolcusu olup da ucaga binmis olanlar piste teker koyar koymaz aciyorlardi ama olsun yine de iyiydi havada telefon sesi ve geyik yapan magandalar istemiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY bu hizmet için yatırımlara başlamadan önce bence geniş katılımlı bi anket düzenlemeli... Çoğunluğun malum sebeplerden dolayı istemeyeceğini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Benca , yasak devam etsin.. bari havada , biraz özgür kalalim.. vatandas , ucagin kapisina kadar cep Tel ile geliyorsa , serbest biraksan.. Allah bilir ne olur !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
cep telefonnu kesinliklee kullanılmamalı, çok büyük sorunlar yaratır yolcular arasında..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yaparlar, turkcell v.b. şirketlerde para kazanma hırsı, içimizde de cahil tüketici bu kadar bol olduğu sürece yaparlar. maalesef görmemiş bir milletiz.benim huzurlu ve sessiz uçma hakkım ne olacak, allahın ayısı bağıra bağıra konusurken?? uçakta kavga gürültü artacak yine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bildiğim kadarıyla türkiyenin bir ucundan öbür ucuna maksimum iki buçuk saat genel ortalama bir buçuk saat dersek e be birader bir saat de telefonun kapalı olsun. bence çok yanlış bir uygulama kesinlikle konuşma yasağı uygulanmasına devam edilmeli çünkü görmemişin telefonu olmuş tutmuş konuşmaya başlamış hesabı'' şu an nerdeyim biliyomusuuunnnn boğaz köprüsünün üzerinden geçiyorum şekerim'' hesabı herkes telefonlara sarılacak gürültü kirliliğini düşünmek bile istemiyorum.mesajlaşma olsun ama onda sorun yok =))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bence de cep telefonu yasak olmalı, uzun menzilli uçaklarda zaten telefon var acil durumlar için kullanılabilir, piste teker koyar koymaz telefona yapışanların bulunduğu bir memlekette yaşıyoruz havada hiç çekilmezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000