19 Eylül 2013, Perşembe 10:10:09

THY UÇAĞINDA SARHOŞ YOLCU KRİZİ

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul'dan Libya'nın başkenti Trablus'a gidecek olan uçağında iki sarhoş yolcu olay çıkardı.
  • 20 dakikalık gecikmeyi GATE de görevli SÖZDE yolcu hizmetleri görevlisine mi yazdılar acaba???? işlerini yapsalardı o yolcu uçaga gelemezdi zaten....
  • Benim YOBAZLIK veya KAFİRLİK ile kişisel bir görüşüm bulunmamaktadır. Ancak seyahatim sırasında İÇMESİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN BENİ RAHATSIZ EDEN cümle alem yolcu, hangi politik görüşe sahip ise de benim için, hem KAFİR......HEM yobaz....hem SAYGISIZ dır. Bu nedenle de ben bu konuda THY YÖNETİMİNİN gerekli önlemleri alacağına inanıyorum. SADECE RAHAT BİR SEYAHAT ETMEK İSTEYEN VE PARASINI VEREN BİR YOLCU....
  • Tripolide alkol yasak. Birakin adamlar icsin...
  • arkadaslar gazete demissiniz Gazeteyi ucaga binmeden once terminalden istediginiz kadar istediginiz gazeteyi alabilirsiniz. ickiye gelince baskalrini rahatsizlik verilmedigi surece ister 1 saat sursun ister 10 saat ayrim olmadan verilmeli ickiyi icince kafir icmiyince yobaz zihniyeti gitmeli.
  • Yolcular olay cikarmis diger yolculari rahatsız etmisler ucaktan indirilmesi gayet dogal.biri de kalkmis yobazlik icerlerse icsinler demis.mantiga bak
  • Sen gazete verdiklerine dua et, sanki gazete servisi yapmak zorundaymış gibi konuluyorsun, okumaya meraklıysan sabreder inşnce okursun 2 saat sonra ya da hiç yapamıyorsan uçmadan önce ipadine telefonuna atarsın, adama bak, bir de verileni beğenmiyor.
  • Sen o yönetime söyle uçakta gazete dağırken ayrım yapmasın önce.Yolcular yönetimin uygun gördüğü gazetelerimi okuyacaklar. Bu şirket kimsenin babasının malı değil. Her fikirden insan bu uçaklara biniyor. Neden uçaklarda az sayıda da olsa diğer gazeteler dağıtılmıyor.
  • Kontrollerde belimizdeki kemere kadar çıkartan kontrol ekipleri acaba bu yıkılan yolcuyu göremedi mi ? Diğer taraftan İÇKİ YASAĞI bulunan bir uçağa binmeye çalışan bir sarhoşa YASAL MÜDAHALE HAKKI OLUR. Aksi halde işte böyle YIKILA YIKILA BİNER ve kişi hakkı der.. Kimse içkiye düşman değil... fakat beni rahatsız edeni engellemek THY hakkıdır...
  • Artık yeter lütfen Okyanus uçuşları dışındaki tüm uçuşlarda BU GEREKSİZ İÇKİ SERVİSİ OLAYINA SON VERİN. Uçağa binen sakin bir seyahat etmek istiyor. İçki içmek istese idi MEYHANEYE giderdi... Bu işi YOBAZLIK olarak yorumlamak, veya kişi hakkı şeklinde saptırmak ise bence çok yanlış olur. Eğer sadece AYYAŞIN KİŞİLİK HAKKI var da SAKİN BİR SEYAHAT ETMEK isteyenin hakkı yok mu ? İŞTE BU HAKKIMIZI LÜTFEN THY YÖNETİMİ SİZLER KORUYUN.
  • trablus'a bende gitsem ayik gitmem abi

Türk Hava Yolları'nın dün TK 637 sefer sayılı İstanbul-Trablus seferini gerçekleştirecek TC-JPA tescilli Airbus 320 tipi yolcu uçağında iki sarhoş yolcu olay çıkarınca uçaktan indirildi.

Edinilen bilgilere göre saat 16.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Libya'nın başkenti Trablus'a hareket edecek TK 637 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı, 204 numaralı körükten yolcu alımına başladı. Yolcular uçaktaki yerlerini almaya başladığı sırada iki Libyalı yolcu diğer yolculara sataşmaya başladı.

Alkollü oldukları anlaşılan yolculardan biri yerinde durmakta güçlük çekip yolcuların üzerine düşerken diğer sarhoş arkadaşı ise yolcuları rahatsız etmeye devam etti.

Kabin ekipleri durumu hemen kaptan pilota bildirdi ve uçağa güvenlik ekipleri çağırıldı. Uçaktan inmemeye direten sarhoş yolcular emniyet güvenlik ekiplerine direnmeye başladı. 

Güvenlik ekiplerine uçaktan inmemek için oldukça direten sarhoş yolcular sonunda yere yatırılarak elleri ve ayaklarından tutularak uçaktan indirildi.

Yaşanan bu olayın ardından İstanbul-Trablus seferi yaklaşık 20 dakikalık rötarın ardından uçuşa devam etti. 

©AirportHaber ÖZEL

THY UÇAĞINDA SARHOŞ YOLCU KRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
20 dakikalık gecikmeyi GATE de görevli SÖZDE yolcu hizmetleri görevlisine mi yazdılar acaba???? işlerini yapsalardı o yolcu uçaga gelemezdi zaten....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YORUM ~ 9 yıl önce
Benim YOBAZLIK veya KAFİRLİK ile kişisel bir görüşüm bulunmamaktadır. Ancak seyahatim sırasında İÇMESİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN BENİ RAHATSIZ EDEN cümle alem yolcu, hangi politik görüşe sahip ise de benim için, hem KAFİR......HEM yobaz....hem SAYGISIZ dır. Bu nedenle de ben bu konuda THY YÖNETİMİNİN gerekli önlemleri alacağına inanıyorum. SADECE RAHAT BİR SEYAHAT ETMEK İSTEYEN VE PARASINI VEREN BİR YOLCU....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tripolide alkol yasak. Birakin adamlar icsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
arkadaslar gazete demissiniz Gazeteyi ucaga binmeden once terminalden istediginiz kadar istediginiz gazeteyi alabilirsiniz. ickiye gelince baskalrini rahatsizlik verilmedigi surece ister 1 saat sursun ister 10 saat ayrim olmadan verilmeli ickiyi icince kafir icmiyince yobaz zihniyeti gitmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yolcular olay cikarmis diger yolculari rahatsız etmisler ucaktan indirilmesi gayet dogal.biri de kalkmis yobazlik icerlerse icsinler demis.mantiga bak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gazete ~ 9 yıl önce
Sen gazete verdiklerine dua et, sanki gazete servisi yapmak zorundaymış gibi konuluyorsun, okumaya meraklıysan sabreder inşnce okursun 2 saat sonra ya da hiç yapamıyorsan uçmadan önce ipadine telefonuna atarsın, adama bak, bir de verileni beğenmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gazeteci ~ 9 yıl önce
Allah seni bildiği gibi yapsın.Sen kimsinde böyle yüksek perdeden konuşuyorsun.Bu şirket babanın malımı?
wolf ~ 9 yıl önce
Sen o yönetime söyle uçakta gazete dağırken ayrım yapmasın önce.Yolcular yönetimin uygun gördüğü gazetelerimi okuyacaklar. Bu şirket kimsenin babasının malı değil. Her fikirden insan bu uçaklara biniyor. Neden uçaklarda az sayıda da olsa diğer gazeteler dağıtılmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cp ynt ~ 9 yıl önce
Kontrollerde belimizdeki kemere kadar çıkartan kontrol ekipleri acaba bu yıkılan yolcuyu göremedi mi ? Diğer taraftan İÇKİ YASAĞI bulunan bir uçağa binmeye çalışan bir sarhoşa YASAL MÜDAHALE HAKKI OLUR. Aksi halde işte böyle YIKILA YIKILA BİNER ve kişi hakkı der.. Kimse içkiye düşman değil... fakat beni rahatsız edeni engellemek THY hakkıdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY YÖNETİMİ ~ 9 yıl önce
Artık yeter lütfen Okyanus uçuşları dışındaki tüm uçuşlarda BU GEREKSİZ İÇKİ SERVİSİ OLAYINA SON VERİN. Uçağa binen sakin bir seyahat etmek istiyor. İçki içmek istese idi MEYHANEYE giderdi... Bu işi YOBAZLIK olarak yorumlamak, veya kişi hakkı şeklinde saptırmak ise bence çok yanlış olur. Eğer sadece AYYAŞIN KİŞİLİK HAKKI var da SAKİN BİR SEYAHAT ETMEK isteyenin hakkı yok mu ? İŞTE BU HAKKIMIZI LÜTFEN THY YÖNETİMİ SİZLER KORUYUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cp ~ 9 yıl önce
Bahsedilen yolcular uçağa binmeden içki içmişler ve sarhoş olmuşlar, olayın uçakta içki içimesiyle bir alakası yok.
Dogrusu ~ 9 yıl önce
Sarhos olunacak kadar icki ikram edilmemesi demek istiyorsunuz herhalde. Ben de sizin gibi sakin seyahet etmek isterim ve bir iki kadeh sarap vb ile daha guzel oluyor. Kimseye de bir zararim olmuyor. ayrica bu yolcular sarhos olarak ucaga BINDIRILMISLER!!!
Trablus ~ 9 yıl önce
trablus'a bende gitsem ayik gitmem abi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000