11 Eylül 2023, Pazartesi 11:10:06

THY uçağında 'kemer' krizi

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Elazığ seferini yapan yolcu uçağında bulunan bir yolcu tüm ısrarlara rağmen emniyet kemeri takmak istemeyince uçak pist başından geri döndü.
  • Yolcularla iletisim kuramayan atarli steward olay yaratmis
  • Bunun versiyonlarını kokpite de almışlar bu yine yolcu indirebilirsin
  • Yorumlardan ekiplerin yolculara saygi ve sevgilerinin olmadigi hatta nefret duyduklarini bir kere daha frkettim
  • Genelde bu tip yolcular trabzon uçuşlarında çıkardı. Bu sefer elazığa denk gelmiş.
  • Gaziantep donusu yasli bir bayan takmadi ucak kalkisi gecikti haklari okundu diger yolcular israr edince yasli cılgin bayan takti fakat havalandiktan hrmen sonra hemen cikardikemeri salimen istanbula geldik ama herkes feci stres altinda kaldi kaprisli yasli kadin
  • Bir şirket kara listeye alınca diğeride almalı ki bak o zaman kurallar nasıl işliyor.(Kurallar önceden belirli ve biliniyor olmalı)
  • Kemer rahatsız ediyor deyip takmayanlara kibar bir şekilde uzatma kemeri önerin işe yarıyor
  • Klasik iç hat yolcusu .. bu ilk değil ama son olabilir .. umarım
  • Pilot yerden göğe haklı. Bu ortaçağın ilkel kafalılarına hadleri bildirilmeli. Uçakla yolculuk edeceksen kurallara eksiksiz uyulması gerektiğini bileceksin, yoksa sonuçlarına katlanacaksın. Uçağın geri dönmesiyle THY nin ve yolcuların uğradığı zarar bu yolcudan tazmin edilmeli. Ayrıca en az 5 yıl uçak yolculuğundan men edilmeli. Hava alanlarında afişlerle teşhir edilmeli.
  • Görmezden gelmeyen ekibe, duymazdan gelmeyen amire ve elbette kaptana kocaman alkış.

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Elazığ seferini yapan yolcu uçağında bulunan bir yolcu tüm ısrarlara rağmen emniyet kemeri takmak istemeyince uçak pist başından geri döndü. Uçağın pilotu yolcunun 'Uçuş güvenliğini tehlikeye soktuğu' gerekçesiyle uçaktan indirilmesini istedi. Yolcu polis eşliğinde uçaktan indirildi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde THY'nin saat 21.00'da yapılması planlanan TK-2644 sefer sayılı Airbus A321 tipi uçağı Elazığ seferi öncesi yolcu alımını tamamladı. Uçakta kalkış öncesi kemer takma anonsu yapılmasının ardından kabin ekibi yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını tek tek kontrol etti.

Bu sırada kabin memuru bir yolcunun kemer takmadığını fark etti ve kendisini uyardı. Kendisine uyaran kabin ekibine aldırış etmeyen yolcu 'Kemer beni rahatsız ediyor takmak istemiyorum' diyerek uyarıya aldırış etmedi. Bunun üzerine kabin memuru durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi.

UÇAK GERİ DÖNÜNCE KEMER TAKMAYI KABUL ETTİ

Elazığ seferi öncesi kalkış için İstanbul Havalimanı'nda pist başına ilerleyen uçağın kaptan pilotu emniyet kemeri takmayan yolcunun uçuş güvenliğini tehlikeye sokmasını gerekçe göstererek pist başından geri dönme kararı aldı.

Uçak park pozisyonuna geri dönerken yolcu bu sefer kemer takmayı kabul etti. Uçağın pilotu yolcunu uçaktan indirilmesini istedi. Bu sırada yolcu ile tartışma yaşandı ve uçağa polis ekipleri çağırılırken, uçakta sorun çıkaran yolcu polis eşliğinde indirildi.

Olay nedeniyle THY'nin İstanbul-Elazığ seferi gecikmeli olarak gerçekleşti

THY uçağında 'kemer' krizi

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Atarki setward ~ 3 ay önce
Yolcularla iletisim kuramayan atarli steward olay yaratmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK pilotları ~ 3 ay önce
Bunun versiyonlarını kokpite de almışlar bu yine yolcu indirebilirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 3 ay önce
Yorumlardan ekiplerin yolculara saygi ve sevgilerinin olmadigi hatta nefret duyduklarini bir kere daha frkettim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemer ~ 3 ay önce
Genelde bu tip yolcular trabzon uçuşlarında çıkardı. Bu sefer elazığa denk gelmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesude ~ 3 ay önce
Gaziantep donusu yasli bir bayan takmadi ucak kalkisi gecikti haklari okundu diger yolcular israr edince yasli cılgin bayan takti fakat havalandiktan hrmen sonra hemen cikardikemeri salimen istanbula geldik ama herkes feci stres altinda kaldi kaprisli yasli kadin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARA LİSTE ~ 3 ay önce
Bir şirket kara listeye alınca diğeride almalı ki bak o zaman kurallar nasıl işliyor.(Kurallar önceden belirli ve biliniyor olmalı)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km1 ~ 3 ay önce
Kemer rahatsız ediyor deyip takmayanlara kibar bir şekilde uzatma kemeri önerin işe yarıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km007 ~ 3 ay önce
Klasik iç hat yolcusu .. bu ilk değil ama son olabilir .. umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kel Ali ~ 3 ay önce
Pilot yerden göğe haklı. Bu ortaçağın ilkel kafalılarına hadleri bildirilmeli. Uçakla yolculuk edeceksen kurallara eksiksiz uyulması gerektiğini bileceksin, yoksa sonuçlarına katlanacaksın. Uçağın geri dönmesiyle THY nin ve yolcuların uğradığı zarar bu yolcudan tazmin edilmeli. Ayrıca en az 5 yıl uçak yolculuğundan men edilmeli. Hava alanlarında afişlerle teşhir edilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 3 ay önce
Görmezden gelmeyen ekibe, duymazdan gelmeyen amire ve elbette kaptana kocaman alkış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ergül ~ 3 ay önce
Elazığa uçak seferi koyarsanız olacağı bu. Çayda çıra turizm ile karayoluna devam etsinler

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000