05 Kasım 2023, Pazar 09:22:08

THY uçağında kavga!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Köln seferini yapan uçağında şiddetli bir kavga yaşandı.
  • Caydırıcı ama gerçekten maddi manevi can atıcı ceza şart. Cezasız olmaz. Nasıl bu kadar empati yoksunu bir millet olduk? Belli ki özel durumlu birisi var uçakta. - Bu olayı çıkartıp yumruklar sallayarak ne başarıldı? Daha çok gürültü olmadı mı? Daha çok rahatsızlık olmadı mı? Tabii kime söylüyoruz...
  • Bakıyorum da kendi meslektaşım bile özel durumlu yolculara laf etmiş gerçekten şu an sizden utanıyorum! Adı üstünde özel durumlu yolcu herkes bu yolculara anlayış göstermek zorunda, sizler o insanların neler yaşadığını biliyor musunuz hangi psikolojide olduğumu, onlar sizin yaşamış olduğunuzu her gün yaşıyorlar ve onlar için yakınlarının davranışları normal geliyor çünkü bu durumla her gün karşılaşıyorlar ama siz ilk kez karşılaştığımız için bunu yadırgıyorsunuz, lütfen biraz empati yapın. ayrıca bu çocuklar olan biten her şeyin farkındalar, ağlayan bir beğeğe susturun artık şunu demek, engelli bir yolcunun engelinden dolayı rahatsızlık duymak, yaşlı bir yolcuya öff pöff etmek, ahlak ve aile terbiyesi almış,asil bir insanın davranışı olamaz.Bir gün siz ya da en sevdiğiniz,o durumda kalabilir,Sağlıklı bir insanın yüzüme bile bakmadan ettiği teşekkürü duymaktansa,bu insanların gözlerindeki gülümsemeyi ,onların gösterdiği sevgiyi ya da tepkiyi almayı yeğlerim. Keşke yaşayacaklarını seçebilmek kendilerine sunulabilseydi ,ama olsun ,İyi ki varlar,başımızın tacılar.
  • Dikkat ettiyseniz kadın kabin memuru müdahale ediyor ve yolcuyu alıyor. Başka ne yapılabilir ki.
  • Bir kabin memuru olarak rica ediyorum, uçakta başkalarından, bebeklerden, tekerlekli sandalyeli yolculardan, yaşlı yolculardan, çocuklardan vs rahatsız olan gitsin özel jetle seyahat etsin bıktık sizden, bu bir toplu taşıma aracıdır ve yanında önünde arkanda oturan yolcuyu seçme hakkınız yok, A noktasından B noktasına güvenli seyahat edin yeter, bıktık triplerinizden beğenmeyen ya özel jet kiralasın ya da taksın kulaklığını otursun.
  • Ekip maşallah kaçacak delik arıyor
  • Avrupa'ya artık Mercedes le gidip gelirler
  • Oraya girersek cıkamayız canım, bkz: festival katliamı
  • Seçimin sonucunu bunlar belirliyor işte,down sendromlu çocuğa laf at,sonra filistinde çocuklar ölmesin diye slogan at.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Köln seferini yapan uçağında şiddetli bir kavga yaşandı.

Gazete Avrupa'nın haberine göre, iddiaya göre down sendromlu çoğuyla seyahat eden bir yolcuya, uçaktaki başka bir yolcu “Çoçuğuna sahip çık” demesi üzerine tartışma başladı.

Tartışma kısa süre sonra kavgaya dönüştü. Bunun üzerine kule ile irtibata geçen kokpit ekibi dönüş kararı aldı.

Uçak İstanbul’a emniyetli bir şekilde iniş yaptı. Uçağa çağrılan polis şüphelileri gözaltına aldı. Uçaktaki kavga anları ise bir yolcunun telefon kamerasına böyle yansıdı.

 

THY uçağında kavga!

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Can Ceylanoğlu ~ 4 ay önce
Caydırıcı ama gerçekten maddi manevi can atıcı ceza şart. Cezasız olmaz. Nasıl bu kadar empati yoksunu bir millet olduk? Belli ki özel durumlu birisi var uçakta. - Bu olayı çıkartıp yumruklar sallayarak ne başarıldı? Daha çok gürültü olmadı mı? Daha çok rahatsızlık olmadı mı? Tabii kime söylüyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnsan mısınız? ~ 4 ay önce
Bakıyorum da kendi meslektaşım bile özel durumlu yolculara laf etmiş gerçekten şu an sizden utanıyorum! Adı üstünde özel durumlu yolcu herkes bu yolculara anlayış göstermek zorunda, sizler o insanların neler yaşadığını biliyor musunuz hangi psikolojide olduğumu, onlar sizin yaşamış olduğunuzu her gün yaşıyorlar ve onlar için yakınlarının davranışları normal geliyor çünkü bu durumla her gün karşılaşıyorlar ama siz ilk kez karşılaştığımız için bunu yadırgıyorsunuz, lütfen biraz empati yapın. ayrıca bu çocuklar olan biten her şeyin farkındalar, ağlayan bir beğeğe susturun artık şunu demek, engelli bir yolcunun engelinden dolayı rahatsızlık duymak, yaşlı bir yolcuya öff pöff etmek, ahlak ve aile terbiyesi almış,asil bir insanın davranışı olamaz.Bir gün siz ya da en sevdiğiniz,o durumda kalabilir,Sağlıklı bir insanın yüzüme bile bakmadan ettiği teşekkürü duymaktansa,bu insanların gözlerindeki gülümsemeyi ,onların gösterdiği sevgiyi ya da tepkiyi almayı yeğlerim. Keşke yaşayacaklarını seçebilmek kendilerine sunulabilseydi ,ama olsun ,İyi ki varlar,başımızın tacılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memuru ~ 4 ay önce
Saçmalamayın, bizim de hastamız var. Her hastanın bakim durumu var. Buna göre önlem alınır, yemegi ayarlanır, ilaçları vardır. Oluşabilecek şeyleri de önceden ekibe bildirirsin. Kitaplarda da bunlarla ilgili kısıtlamalar, kurallar boşa değil. Bunlara uymakla yükümlü herkes. Özel durum diyip, sorumsuzluga bahane bulmayın. Ajitasyon her daim bu topraklarda sorunları gölgeliyor.
Misafir ~ 4 ay önce
Dikkat ettiyseniz kadın kabin memuru müdahale ediyor ve yolcuyu alıyor. Başka ne yapılabilir ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayır ~ 4 ay önce
Hayır yolcuyu almıyor kabin amiri kabin memurunu alıyor
Kabinden Sesler Korosu ~ 4 ay önce
Bir kabin memuru olarak rica ediyorum, uçakta başkalarından, bebeklerden, tekerlekli sandalyeli yolculardan, yaşlı yolculardan, çocuklardan vs rahatsız olan gitsin özel jetle seyahat etsin bıktık sizden, bu bir toplu taşıma aracıdır ve yanında önünde arkanda oturan yolcuyu seçme hakkınız yok, A noktasından B noktasına güvenli seyahat edin yeter, bıktık triplerinizden beğenmeyen ya özel jet kiralasın ya da taksın kulaklığını otursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehdi ~ 4 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
7 ~ 4 ay önce
Beğenmeyen 7 kişinin özel jette anıları sanırım
Kabin memuru. ~ 4 ay önce
Bir kabin memuru olarak özel durumlu yolcunuza sahip çıkın lütfen, ama hasta diyip, laf anlamaz diyip kabine salmayın, ona göre önleminizi alip, çocuğunuzu oyalacak şeyleri ayarlayın. Ajitasyona her fırsatta siginmayin.
Hülya ~ 3 ay önce
Kabin memuru arkadaş senin gibi hödük görmemişleri de kabin memuru yapmasınlar.1 dakika beynine oksijen gitmese sende o istemediğin özel yolcu durumuna düşersin.yani sende heran özel yolcu olabileceğini bil de insan gibi görevini yap
CEYSIN ~ 4 ay önce
Ekip maşallah kaçacak delik arıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jeysin a ~ 4 ay önce
Ne yapsın istiyorsun?
XxxX ~ 4 ay önce
Napsın kavganın arasına mı girsin ,napsın isterdiniz ?saçma saçma insanlar yüzünden darbe mi alsın?boş yapmayın lütfen.
Ceysın konuşuyor ~ 4 ay önce
Ben olsam ikisini de tutar fırlatırım
Mercedes ~ 4 ay önce
Avrupa'ya artık Mercedes le gidip gelirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahah ~ 4 ay önce
Oraya girersek cıkamayız canım, bkz: festival katliamı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canım evropada yaşayan yolcum ~ 4 ay önce
Seçimin sonucunu bunlar belirliyor işte,down sendromlu çocuğa laf at,sonra filistinde çocuklar ölmesin diye slogan at.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müneccim ~ 4 ay önce
Müneccim bir arkadaşımız hemen saldırganın kime oy verdiğini anlamış. Alkışlıyorum ve neden medeni bir ülke olmakta zorlandığımızı anlıyorum.
Sen de belirliyorsun seçimin sonucunu ~ 4 ay önce
Herhangi bir parti üyesi ya da oy verdiği parti belirtilmedikçe biz left taraftan çok gördük yobazları İzmir uçağına bin anlarsın hepsi böyle
Laf atan senin gibi ~ 4 ay önce
Tr den aplanyay giden bir nankör müş. Algıcı
Yazık .. ~ 4 ay önce
siyasi hırsın insanlığının önüne geçmiş. Saldıran kim, mağdur olan kim? bu insanların kavga etmesiyle seçimin ne alakası var. Hele hele Filistin'deki soykırımla ne alakası. Lütfen beş dakikada olsa siyasetten ayrı VİCDANLI insanlar olalım. Öyle güzel işlenmiş ki, Alevi sunni, Kürt Türk, Sağcı Solcu vb .. aynı topraklarda yaşayan aynı bayrak altında serinleyen bizler anlayışsız, merhametsiz insalar olduk. Özel ihtiyacı olan insanları geçelim, küçük bebeklerde çok fazla ağlıyor, ne yapacağız küçük bebeği olan aileler uçağa binmesin mi? diyeceğiz. Zaten zor bir süreçten geçen ailelere mi dalacağız? Merhameti olmayan insanın anlayışı da olmuyor. Yarın senin ailende özel ihtiyaç sahibi biri olmayacağına garantin var mı? senin sakat kalmayacağına garantin var mı? hiç kimsenin yok.. Hepimiz ölümlü insanlarız.. Ne diyelim..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000