05 Ekim 2015, Pazartesi 08:30:35

THY uçağında kalp krizi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Rotterdam seferini yapan uçağında kalp krizi geçiren 65 yaşındaki yolcu hayatını kaybetti.
  • Zannedersiniz ki haberi yapan havacılıkla hiç alakası yok burda thy nin gerekli ilkyardım malzemeleri donanımlarından bahsetmeyeceğim çünkü bu thy de bütün uçaklarda standarttır. Lütfen haber yaparken biraz vicdanlı olun bizler işin içinde olduğumuz için yalanı yanlışı ayırt edebiliyoruz dışardan olanlar için yanlış bilgi aktarıyorsunuz. Geçen haftalarda da aynı şeyi yaptınız haberi okurken şok geçirdim bizzat olaya şahit olmuştum. Bizler zor koşullarda yoğun çalışan insanlarız. Her mesleğe saygımız sonsuz. Lütfen gerçek haber
  • Uçakta otomatik defibrilatör mutlaka vardır. Ama o cihazı kullanacak hekim olmayınca hastada kullanılamamış olabilir. Belki uçakta hekim de vardır, ama bazı hekimler kardiyolog veya dahiliye uzmanı değilse bu tip hastalarda yanlış yapma korkusuyla müdahil olmuyor. Bazıları da hasta ölürse bürokratik işlerle taciz olacağını bilerek sessiz kalıyor. Hekimleri uçakta daha aktif olmaya teşvik edecek tedbirlere ihtiyaç var. Smiling Doctors kampanyası gözden geçirilmelidir.
  • Mekanı cennet olsun. Rotterdamın fos müdürü boş adam burnu kaf dağında şahsiyet inşallah organize olmuşturda cenaze yakınları zorluk çekmemiştir.
  • ucakta aed'te her turlu ilacta vardir.ekibin yapabilecegi temel yasam destegi ile sinirlidir.adrenalin vb verme yetkisi yoktur,doktor olmus olsaydi ucaktaki her turlu ilaci bulabilecegi lkyardim cantasini kullanarak hayata baglayabilirdi.
  • Bu haberi yapan kişi o uçağın içinde AED olduğunu ve AED olmadan uçulmadığını biliyor olması lazım. Futbol muhabiri bu haberi yazıyorsa ayrı. Haber yapılırken biraz maksadından sapılmış gibi.
  • Aslinda sadece Cerrahpasadan gelmiyor ameliyathane ekibi, Capa ve Alman hastaneside uzman gonderiyor, en onde bir bolum var orasi poliklinik yandaki bolum ise ameliyathane, ama bu ucakta belediye kontrolunde yapilan denetleme zamani gectigi icin bu bolum denetlenene kadar kullanim disi kalmis, bu ucakta aslinda en arkada ise genel hemsire doktor dinlenme yeri var, bu yolcu keske burayada baksa imis belki orada o an yan ucaktaki ekiplerden biri dinlenme icin gelmistir
  • Acı haber. Mekanı cennet olsun inşallah
  • Amerika dönüşü bütün cerrahpaşa doktorları uçaktaydı.Uçak içindeki ekipmanla orayı ameliyathaneye çevirdiler ama yolcu kurtulmadı.Gereksiz yorum yapmayalım
  • Ucakta sok aletide yokmus., ba ba ba ba, olsa sende basacan soku hasta da kurtulacak hemi?Toplumun seviyesi nerede, dip yapmisiz
  • Herseyden önce ölen yolcuya allah rahmet eylesin.Hemen kabine,ucak ta ilk yardım aleti vardı yoktu yüklenmeyin,cogu zaman ucak ta doktor da cıkıyor be müdahale sonucu kurtaramıyor.65 yasında yolcu cogu zaman genc yolcu bile olsa en az 5 kere kalp ameliyatı gecirip öyle geliyor ucaga.Herkes bildigi konular da yazsın.Bilmeden ahkam kesmek kolay!!!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Rotterdam seferini yapan uçağında kalp krizi geçiren 65 yaşındaki yolcu hayatını kaybetti.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan dün saat 19.30'da Hollanda'nın Rotterdam Havaalanı'na gitmek üzere kalkan uçakta, kimliği açıklanmayan 65 yaşındaki vatandaş, Rotterdam'a inişe bir buçak saat kala rahatsızlandı.

Şahıs, inişten önce yaşamını yitirdi.

Bir Türk yolcu, "Yolcu kalp krizi geçiriyordu. Uçakta  doktor var mı diye anons yapıldı. Adama kimse yardım edemedi. Bu arada 15 dakika geçti. Uçakta kalp masajı verecek şok aleti yoktu. En sonunda biri yarım saat uğraşarak kalp masajı yaptı" dedi. 
Ölen yolcunun Rotterdam Hastanesi'ne kaldırıldığı, yapılacak otopsinin ardından cenazenin Türkiye'ye gönderileceği öğrenildi. (ntv)

THY uçağında kalp krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Km ~ 5 yıl önce
Zannedersiniz ki haberi yapan havacılıkla hiç alakası yok burda thy nin gerekli ilkyardım malzemeleri donanımlarından bahsetmeyeceğim çünkü bu thy de bütün uçaklarda standarttır. Lütfen haber yaparken biraz vicdanlı olun bizler işin içinde olduğumuz için yalanı yanlışı ayırt edebiliyoruz dışardan olanlar için yanlış bilgi aktarıyorsunuz. Geçen haftalarda da aynı şeyi yaptınız haberi okurken şok geçirdim bizzat olaya şahit olmuştum. Bizler zor koşullarda yoğun çalışan insanlarız. Her mesleğe saygımız sonsuz. Lütfen gerçek haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dr. M. Çetingüç ~ 5 yıl önce
Uçakta otomatik defibrilatör mutlaka vardır. Ama o cihazı kullanacak hekim olmayınca hastada kullanılamamış olabilir. Belki uçakta hekim de vardır, ama bazı hekimler kardiyolog veya dahiliye uzmanı değilse bu tip hastalarda yanlış yapma korkusuyla müdahil olmuyor. Bazıları da hasta ölürse bürokratik işlerle taciz olacağını bilerek sessiz kalıyor. Hekimleri uçakta daha aktif olmaya teşvik edecek tedbirlere ihtiyaç var. Smiling Doctors kampanyası gözden geçirilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 5 yıl önce
Dünyanın neresinde olursa olsun otomatik defibilatörü tüm kabin ekibi kullanabiliyor. Kabin ekibinin gerekli ulusual ve uluslararası eğitimleri ve sertifikaları mevcuttur.
Esnaf ~ 5 yıl önce
Mekanı cennet olsun. Rotterdamın fos müdürü boş adam burnu kaf dağında şahsiyet inşallah organize olmuşturda cenaze yakınları zorluk çekmemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HOLLANDA ~ 5 yıl önce
Kesinlikle katiliyorum size. bu adam hakkinda boyle dusunen cok kisi var ve sirf bu adami sevmedikleri icin Amsterdamdan seyahat eden vatandaslar oldugunu biliyorum.
vatandas ~ 5 yıl önce
zaten suyu kaynadi merak etmeyin.. birisinin elinde kalmadan geri gelecek
ilkyardim ~ 5 yıl önce
ucakta aed'te her turlu ilacta vardir.ekibin yapabilecegi temel yasam destegi ile sinirlidir.adrenalin vb verme yetkisi yoktur,doktor olmus olsaydi ucaktaki her turlu ilaci bulabilecegi lkyardim cantasini kullanarak hayata baglayabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 5 yıl önce
Bu haberi yapan kişi o uçağın içinde AED olduğunu ve AED olmadan uçulmadığını biliyor olması lazım. Futbol muhabiri bu haberi yazıyorsa ayrı. Haber yapılırken biraz maksadından sapılmış gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pk ~ 5 yıl önce
Aed mel item dir
Haaa ~ 5 yıl önce
Aslinda sadece Cerrahpasadan gelmiyor ameliyathane ekibi, Capa ve Alman hastaneside uzman gonderiyor, en onde bir bolum var orasi poliklinik yandaki bolum ise ameliyathane, ama bu ucakta belediye kontrolunde yapilan denetleme zamani gectigi icin bu bolum denetlenene kadar kullanim disi kalmis, bu ucakta aslinda en arkada ise genel hemsire doktor dinlenme yeri var, bu yolcu keske burayada baksa imis belki orada o an yan ucaktaki ekiplerden biri dinlenme icin gelmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Acı haber. Mekanı cennet olsun inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ömer ipek ~ 5 yıl önce
Amerika dönüşü bütün cerrahpaşa doktorları uçaktaydı.Uçak içindeki ekipmanla orayı ameliyathaneye çevirdiler ama yolcu kurtulmadı.Gereksiz yorum yapmayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sok ~ 5 yıl önce
Ucakta sok aletide yokmus., ba ba ba ba, olsa sende basacan soku hasta da kurtulacak hemi?Toplumun seviyesi nerede, dip yapmisiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bo bo ~ 5 yıl önce
Adi herneyse o alet olsa, kabin ekibi mudahale ederdi.
C ~ 5 yıl önce
Herseyden önce ölen yolcuya allah rahmet eylesin.Hemen kabine,ucak ta ilk yardım aleti vardı yoktu yüklenmeyin,cogu zaman ucak ta doktor da cıkıyor be müdahale sonucu kurtaramıyor.65 yasında yolcu cogu zaman genc yolcu bile olsa en az 5 kere kalp ameliyatı gecirip öyle geliyor ucaga.Herkes bildigi konular da yazsın.Bilmeden ahkam kesmek kolay!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000