17 Nisan 2013, Çarşamba 09:02:47

THY UÇAĞINDA BULUNAN NOT PANİĞE NEDEN OLDU!

İstanbul Diyarbakır seferini yapmaya hazırlanan Türk Hava Yolları’na ait uçağa, yolcu alındıktan sonra kabin ekibi koltuk üzerinde ‘Bu uçakta bomba var’ yazılı not bomba paniğine neden oldu.
  • Not ingilizce yazılmiş diyor haber o notu çevirebilecek ingilizceye sahip K/M ya da pilot var mı thy de bravo :))))
  • Agzi olan konusuyor resmen. Madem bilmiyorsunuz isin icinde degilsiniz, bilmediginiz konular hakkinda art niyetli yorumlar yapmayiniz... Gidip kemdi sektorunuzle ilgili komplo teorileri olusturun. Yada eger sizde kalemşör ekibindeyseniz biraz daha calisin kotulemek istediginiz kisilerin donanim ve gorevleriyle ilgili
  • Yine havacilikla uzaktan yakindan bi alakasi olmayan bir arkadas kabin ekibinin son seferi olup olmadigini vurgulamis. Ne yazikki o kabin ekipleri mesailerinin son saniyesine kadar calistiriliyor hatta bu seferin oncesinde muhtemelen izmir veya ankara vardir ve cok agir bi 4 bacak degildir ki daha kotu mesai sartlarinda calismaya alismislardir ki hicbirinin aklindan kendi ucaklarina bomba ihbari yapmak hic bir zaman gecmez. Allah tan siz o ekiplerin icinde degilsiniz yorulunca hemen bi bomba patlatmaya hazir gordum.
  • Son zamanlarda ülkenin her yerinde yaşanan olayları takip edin. Sesini duyurmak isteyen gruplar olabilir. Bırakın artık şu securıty check i. Asscl sadece bir şeylere sorumlu bulmak için çıkan bir şey, yoksa herkes bilir bu konuda eğitim almamış yeterli ekipmana sahip olmayan kişilerin bu kadar kısa zamanda bu işi tam olarak yapamayacağını. Bu olayların sıklaşması bir şeylerin yaklaşıyor olduğuna işaret olabilir. Lütfen daha fazla dikkat.
  • sinirlenmeye başladım. Elli tane bomba ihbarı yapıyolar, bir tane bomba çıkmıyor. Taksak bi dert, takmasak bi dert. Yok arkadaş. İlla uçağa bineni didik didik arayacaklar.
  • eger security check düzgün yapıldıysa ve o yazı oraya boarding basladiktan sonra geldiyse, tayyarede bulunan bütün yolcuların ve kabin ekibinin el yazı örneği alınmalıydı. merak ettiğim konu kabin ekibinin son seferi miydi? bu rötar ile saat sınırları dolup evlerine mi gittiler? dünyada benzer örneklerinde bu tarz olayların faili genelde evlerine dönmek isteyen kabin memurları olduğu anlaşılmıştır. yolcu tarafından bakacak olursak kimse bir yere giderken rötar yemek istemez, o yazıyı yazarsa kendisinin de sıkıntı yaşayacağını bilir. ancak bir önceki seferden inen yolculardan biri bırakmış olabilir, bununda SC sırasında farkedilmesi gerektiğini düşünüyorum.

İstanbul-Diyarbakır seferini yapacak olan Türk Hava Yolları’nın (THY) TK2612 sefer sayılı TC-JLT kuyruk tescilli Airbus 319 tipi uçak 117 yolcusuyla saat 01.10’da yolcu alımını tamamladı.

Kabin görevlisinin koltuk üzerinde İngilizce olarak “bu uçakta bomba var” notu bulması üzerine uçağa polis ekibi çağırıldı. Daha sonra yolcular uçaktan indirilerek terminale alınırken uçak park alanına çekildi. Polis, uçak çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Uçağa bomba imha uzmanı ekipleri yönlendirilerek polis ekipleri, uçağın kabin ve kargo bölümünde arama yaptı. Uçak altına getirilen mobil X-Ray cihazıyla valizler didik didik arandı.

Uçağın seferden çekilmesinin ardından yolcular başka bir uçakla Diyarbakır’a gönderildi. Uçakta ise aramalar sonucunda bomba bulgusuna rastlanılmadı.

THY UÇAĞINDA BULUNAN NOT PANİĞE NEDEN OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Yorumcu ~ 9 yıl önce
Not ingilizce yazılmiş diyor haber o notu çevirebilecek ingilizceye sahip K/M ya da pilot var mı thy de bravo :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Threegreen ~ 9 yıl önce
Agzi olan konusuyor resmen. Madem bilmiyorsunuz isin icinde degilsiniz, bilmediginiz konular hakkinda art niyetli yorumlar yapmayiniz... Gidip kemdi sektorunuzle ilgili komplo teorileri olusturun. Yada eger sizde kalemşör ekibindeyseniz biraz daha calisin kotulemek istediginiz kisilerin donanim ve gorevleriyle ilgili

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok artik ~ 9 yıl önce
Yine havacilikla uzaktan yakindan bi alakasi olmayan bir arkadas kabin ekibinin son seferi olup olmadigini vurgulamis. Ne yazikki o kabin ekipleri mesailerinin son saniyesine kadar calistiriliyor hatta bu seferin oncesinde muhtemelen izmir veya ankara vardir ve cok agir bi 4 bacak degildir ki daha kotu mesai sartlarinda calismaya alismislardir ki hicbirinin aklindan kendi ucaklarina bomba ihbari yapmak hic bir zaman gecmez. Allah tan siz o ekiplerin icinde degilsiniz yorulunca hemen bi bomba patlatmaya hazir gordum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
threegreen ~ 9 yıl önce
boyle bir olaydaki yorumuma bakarak havacılık bilgimi sınayabildiginize göre gerçekten çok iyi anlıyor olmalısınız havacılıktan. Haklısınız kabin ekibi görevlerini çok detaylı bilmem, sadece genel hatlarını bilirim. İstanbul gibi bir hub da diyarbakıra SADECE izmir veya ankaradan gelen tayyare ve ekiplerin yönlendirildiğini bilmiyordum. kusura bakmayın.. benim belirtmek istediğim, istatistiklere göre son yıllarda bu tarz olayların genelde sıkılmış veya daralmış bir kabin ekibi tarafından yapıldığı ve bu tarz durumlarda kabin ekibi el yazısı örneği alınarak karşılaştırma yapılmasının çoğu yerde standart uygulamaların arasına alındığı idi... hiç birinin aklına böyle bir şey gelmez diye nasıl genelleme yapabildiğinizi anlayamadım, zira dünyanın hertarafında ve her meslekte yanlış yapabilecek insanlar olduğu gibi k. memurları arasında da bu tarz insanlar olabilir. aksini düşünüp ona göre hareket etmek saflık olur. bu kötü niyet olmasa bile insanlara hata yaptıracak zaruri sebepler olabilir
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Son zamanlarda ülkenin her yerinde yaşanan olayları takip edin. Sesini duyurmak isteyen gruplar olabilir. Bırakın artık şu securıty check i. Asscl sadece bir şeylere sorumlu bulmak için çıkan bir şey, yoksa herkes bilir bu konuda eğitim almamış yeterli ekipmana sahip olmayan kişilerin bu kadar kısa zamanda bu işi tam olarak yapamayacağını. Bu olayların sıklaşması bir şeylerin yaklaşıyor olduğuna işaret olabilir. Lütfen daha fazla dikkat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artık ~ 9 yıl önce
sinirlenmeye başladım. Elli tane bomba ihbarı yapıyolar, bir tane bomba çıkmıyor. Taksak bi dert, takmasak bi dert. Yok arkadaş. İlla uçağa bineni didik didik arayacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
threegreen ~ 9 yıl önce
eger security check düzgün yapıldıysa ve o yazı oraya boarding basladiktan sonra geldiyse, tayyarede bulunan bütün yolcuların ve kabin ekibinin el yazı örneği alınmalıydı. merak ettiğim konu kabin ekibinin son seferi miydi? bu rötar ile saat sınırları dolup evlerine mi gittiler? dünyada benzer örneklerinde bu tarz olayların faili genelde evlerine dönmek isteyen kabin memurları olduğu anlaşılmıştır. yolcu tarafından bakacak olursak kimse bir yere giderken rötar yemek istemez, o yazıyı yazarsa kendisinin de sıkıntı yaşayacağını bilir. ancak bir önceki seferden inen yolculardan biri bırakmış olabilir, bununda SC sırasında farkedilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fly ~ 9 yıl önce
tutturmuşsunuz bir security check diye gidiyor. asscl den önce o uçakta temizlik yapılıyor. koltuk ustunde kağıt falan kalmıyor. herşey çope gıdıyor kağıt falan ne varsa. ayrıca el yazısına bakılsa ne olacak ki yazıyı gelmeden önce birine yazdırıp bırakırlar. notu bırakacak kişi onu düşünmüştür merak etmeyın..
threegreen ~ 9 yıl önce
çok doğru bir tespitte bulunmuşsun ancak THy yalnızca uçağı teslim aldıktan sonra detaylı bir s.c. yapıyor. bunun dışında ara meydanlarda herhangi sc yapılmadığını gördüm. çok çok önceki bir seferden bile kalmış olabilirde :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000