31 Ocak 2010, Pazar 12:20:49

THY UÇAĞI URFA'YA İNEMEDİ

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Şanlıurfa seferini yapacak olan uçağı Urfa'ya inemedi...
  • ya kapatın gitsin bu kadar zarara ne gerek var gitsinler antepten diyarbakırdan zaten doğru dürüst yolcusuda yokmuş
  • Ya hani bu ILS kurulmadı diye kıyamet koparanlar ne olu. Şimdi ILS'de var ama uçaklar yine de inemiyor. Şimdi ne diyeceksiniz ILS CAT III A ya ihtiyaç var galiba. Boş konuşup işkembeden atmakla bu iş olmuyor. Urfada yeni havaalanının yapıldığı yer dışında hiç bir yerde sis, is, pus, buzlanma olmaz. Eski havaalanına düşük görüş nedeniyle sefer iptali olmuş mu hiç. Sen güzelim havaalanını kapat dağın başına havaalanı yap. Olacak iş mi? Biraz gözlerinizi açın da etrafınızda neler oluyor bakın. Bu iş pilotları zorlayarak uçurmaya benzemez. Kapalı meydana uçak göndersen de inemez. Sözün özü havacılık başka işlere benzemez. Allah korusun bir kaza olursa kimse altından kalkamaz diyeceğim ama onun da kolayını buldular Pilot Hatası deyip geçiyorlar
  • Kolaysa kalkmasın bak bakalım ne oluyor.Aynen öyle biz gidene kadar açar öyle ineriz deniyor.Yönetim biraz kaptanlara insiyatif verin.Bırakın insanlar havacılığı kurallarına göre uygulasın sizden korkarak değil.
  • Tabi dingonun yeri olduğu için almazlar...öööle fal bakar çıkarlar yola...tövbe...
  • Meteoroloji raporu alınmadan mı kalkıyor pilotlarımız.Açarsa ineriz açmazsa divert ederiz mi diyorlar.Adam hanımına telefon etmiş. Suyu ısıt olursa olur, olmazsa çay yaparız demiş. Galiba aynı usul.
  • gaptaki ils bildiğim kadaı ile hayli zamandır gayrifaal durumdadır arkadaşlar.
  • Son zamanda kısa uçuşlarda, ne kadar da çok, divert oluyor. Meteoroloji eksikliğimi ? Cpt + Disp briefing eksikliğimi ? Yazık değilmi onca Yakıta, Zamana ? Tail commender.
  • olay görüş mesfesine gelince sadece ILS in çalışıp çalışmadığı değil kategorisi önem kazanır türkiyede hiç bir meydanda ILS CAT III yok bu yüzden de düşük yada sıfır görüşte iniş yapılamıyor
  • Calisan ILS'de para etmiyor GAP'ta.....nasil is bu yahu?

Bu sabah 07.45'te İstanbul-Şanlıurfa seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalanan THY uçağı Urfa'daki sis nedeniyle Gaziantep'e indi.

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndaki görüş mesafesinin 200 metreye düşmesi nedeniyle Şanlıurfa-istanbul seferi de gerçekleştirilemedi.

Yolcuların kara yoluyla Gaziantep ve Diyarbakıra'a yönlendirilerek oradan uçakla İstanbul'a gönderilmeleri planlanıyor.

THY UÇAĞI URFA'YA İNEMEDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 14 yıl önce
ya kapatın gitsin bu kadar zarara ne gerek var gitsinler antepten diyarbakırdan zaten doğru dürüst yolcusuda yokmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Ya hani bu ILS kurulmadı diye kıyamet koparanlar ne olu. Şimdi ILS'de var ama uçaklar yine de inemiyor. Şimdi ne diyeceksiniz ILS CAT III A ya ihtiyaç var galiba. Boş konuşup işkembeden atmakla bu iş olmuyor. Urfada yeni havaalanının yapıldığı yer dışında hiç bir yerde sis, is, pus, buzlanma olmaz. Eski havaalanına düşük görüş nedeniyle sefer iptali olmuş mu hiç. Sen güzelim havaalanını kapat dağın başına havaalanı yap. Olacak iş mi? Biraz gözlerinizi açın da etrafınızda neler oluyor bakın. Bu iş pilotları zorlayarak uçurmaya benzemez. Kapalı meydana uçak göndersen de inemez. Sözün özü havacılık başka işlere benzemez. Allah korusun bir kaza olursa kimse altından kalkamaz diyeceğim ama onun da kolayını buldular Pilot Hatası deyip geçiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Kolaysa kalkmasın bak bakalım ne oluyor.Aynen öyle biz gidene kadar açar öyle ineriz deniyor.Yönetim biraz kaptanlara insiyatif verin.Bırakın insanlar havacılığı kurallarına göre uygulasın sizden korkarak değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Tabi dingonun yeri olduğu için almazlar...öööle fal bakar çıkarlar yola...tövbe...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Meteoroloji raporu alınmadan mı kalkıyor pilotlarımız.Açarsa ineriz açmazsa divert ederiz mi diyorlar.Adam hanımına telefon etmiş. Suyu ısıt olursa olur, olmazsa çay yaparız demiş. Galiba aynı usul.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
gaptaki ils bildiğim kadaı ile hayli zamandır gayrifaal durumdadır arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Son zamanda kısa uçuşlarda, ne kadar da çok, divert oluyor. Meteoroloji eksikliğimi ? Cpt + Disp briefing eksikliğimi ? Yazık değilmi onca Yakıta, Zamana ? Tail commender.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
olay görüş mesfesine gelince sadece ILS in çalışıp çalışmadığı değil kategorisi önem kazanır türkiyede hiç bir meydanda ILS CAT III yok bu yüzden de düşük yada sıfır görüşte iniş yapılamıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Calisan ILS'de para etmiyor GAP'ta.....nasil is bu yahu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000