10 Haziran 2014, Salı 14:20:06

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağı teknik arıza sebebiyle kalkıştan sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geri döndü.
  • CAMAROTH anlamadigim neden hemen olayi siyasallastiriyorsunuz...thy Turkiye cumhuriyetinin malı, herhangi bir partinin degil...Her ne kadar cok basarili reklamlar yapsada ani ve agresof buyumesi sebebiyle kalitesi giderek dusuyor...Siz bi lufthansaya binin bakalim bi deltaya bi gol e bi tam a binin bakalim...pilotun yabanci olmasindan dolayi turkce anons yapilamamasi gibi bi rezalet var mi??? ha ucuncu havalimani konusuda bariz bi rant alani olusturma cabasi...neymis almanlar kiskaniyomus israilliler bilmemneymis...bizi bizdenbaska sallayan yok emin olun...
  • 738 lerden JFF , 340 lardan JDM olmasinda ne olursa olsun
  • thy ve ataturk havalimanından bu kadar çok korkuyorsun uçmassın o kadar. bu kadar net.yazmana gerek yok. o kadar çok milyonlarca insan turk olsun yabancı olsun thy ile uçaktan ve ataturk havaalanını kullanmaktan buyuk zevk alıyorlar bende alıyorum. biraz kalabalık oluyordur o kadar. tıpkı Frankfurt havaalanı gibi Londra heatrow terminali gibi kalabalık. bunun için dünyanın en buyuk havaalanı temeli atıldı her turlu engellemelere rağmen sizler için memleketimiz için daha ferah daha rahat daha güzel olsun diye.. ama halka ülkemizde sukur etmeyen ve nankör olanlarda var maalesef..
  • Meslekten biri olarak binerken en çok korktuğum uçaklar THY olan ve özellikle İstanbul Atatürk dışında başka istasyonlardan uçanlar. Aksini söyleyen ya çok saf yada art niyetli.
  • uc defa thy ile sabiha gokcenden uctum hepside birbirinden dandikti ucaklarin...ha bi de turkce konusan pilot bulamadik...saw da thy resmen arka bahcesini toplamis...asla thy ile ucmam saw dan... hakikatten kalitesi cok dusuk...
  • Pgs ye laf soylemeyin saiin piyasanin en iyi boeingcileri oradadir thy de bakim yapmaya hatbakim ucak bakim toplasaniz isi kotarabilecek eleman anca 100 tanedir thy elindeki kalifiye adamlari kacirmaya devam edecektir ucaklar yeni diye simdilik sikinti yok ama eskimeye baslayinca gorecegiz adam yetistirebikeceklermi
  • Bir havalimanında THY varsa gerisi detay olur.diğer şirketleri rakip olarak tanımlamayalım.Ayrıca THY filosundaki tüm uçaklar bakımlı ve her operasyona uygun kalitedir.
  • THY'nin SAW'dan yaptığı seferlerde dikkat ettim genelde 15 yaş üzeri 737-800 uçakları kullanılıyor. Meraklı bir yolcu olarak kayıt tutuyorum. Son aylarda SAW'dan bindiğim JFC, JFG, JFD ve JFF 16 yaşında, JFL ve JFM 15 yaşında, bir tek JGG 9 yaşında. Hiç yeni uçak yok. Evet, uçak bakımları düzgün yapıldıysa bu yaşlar çok fazla değil ama insan yine de tedirgin oluyor. Aslında bu bize THY yönetiminin SAW operasyonlarına hangi gözle baktığı hakkında da bir fikir veriyor. Örneğin neden yeni gelen yeni nesil 737'lerden hiç yok. Hadi, hiç Airbus olmamasını, tutulan yedek kalemi fazla olmasın diye anlayabiliyorum ama neden hep eski 737'ler SAW'a?. Bu arada anladıysanız THY ile bir sorunum yok. Evime ulaşım kolaylığı nedeniyle SAW'ı ve ücretli on-line check-in yaptırmasını protesto ederek Pegasus yerine THY'yi tercih ediyorum.
  • Bi kere pegasusta kimmiş burda Türk hava yolları varken pegasussa iş düşmez Türkiye'nin en iyi hava yolu şirketi Türk hava yollarıdır
  • THY gelmiş SBH de Pegasusla rekabet etmeye çalışıyor.Kendi yetmemiş Anadolujeti sokmuş,Sun exs i sokmuş. Pegasus hepsini yutmuş. Pegasusu engellemek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.Nafile.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağı teknik arıza sebebiyle kalkıştan sonra İstanbul  Sabiha Gökçen Havalimanı’na geri döndü.

Türk Hava Yolları’nın TK 1963 sefer sayılı TC-JFF kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağı Londra Gatwick seferini yaptığı sırada havada arızalandı.

Kalkıştan bir süre sonra uçağın kaptan pilotu Sabiha Gökçen Havalimanı’na dönme kararı aldı.

110 yolcusu bulunan uçak İstanbul’a sorunsuz inişini gerçekleştirdi. Uçağın kontrol için hangara alınacağı kaydedilirken yolcuların bir başka uçakla Londra’ya gönderileceği belirtildi.

©AirportHaber

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
CAMAROTH anlamadigim neden hemen olayi siyasallastiriyorsunuz...thy Turkiye cumhuriyetinin malı, herhangi bir partinin degil...Her ne kadar cok basarili reklamlar yapsada ani ve agresof buyumesi sebebiyle kalitesi giderek dusuyor...Siz bi lufthansaya binin bakalim bi deltaya bi gol e bi tam a binin bakalim...pilotun yabanci olmasindan dolayi turkce anons yapilamamasi gibi bi rezalet var mi??? ha ucuncu havalimani konusuda bariz bi rant alani olusturma cabasi...neymis almanlar kiskaniyomus israilliler bilmemneymis...bizi bizdenbaska sallayan yok emin olun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabikalilar ~ 8 yıl önce
738 lerden JFF , 340 lardan JDM olmasinda ne olursa olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 8 yıl önce
thy ve ataturk havalimanından bu kadar çok korkuyorsun uçmassın o kadar. bu kadar net.yazmana gerek yok. o kadar çok milyonlarca insan turk olsun yabancı olsun thy ile uçaktan ve ataturk havaalanını kullanmaktan buyuk zevk alıyorlar bende alıyorum. biraz kalabalık oluyordur o kadar. tıpkı Frankfurt havaalanı gibi Londra heatrow terminali gibi kalabalık. bunun için dünyanın en buyuk havaalanı temeli atıldı her turlu engellemelere rağmen sizler için memleketimiz için daha ferah daha rahat daha güzel olsun diye.. ama halka ülkemizde sukur etmeyen ve nankör olanlarda var maalesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nankör.. ~ 8 yıl önce
evet nankör derken ne demek istediniz. Biraz agresif bir ifade olmadı mı bu. halk ne derse o olur. yok beğendiysen beğenmediysen gibi yönlendirmeler yapmak hoş değil. Kimse beğenmez ise o zaman böyle konuşabilecekmisiniz acaba ??
THY ~ 8 yıl önce
Meslekten biri olarak binerken en çok korktuğum uçaklar THY olan ve özellikle İstanbul Atatürk dışında başka istasyonlardan uçanlar. Aksini söyleyen ya çok saf yada art niyetli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
uc defa thy ile sabiha gokcenden uctum hepside birbirinden dandikti ucaklarin...ha bi de turkce konusan pilot bulamadik...saw da thy resmen arka bahcesini toplamis...asla thy ile ucmam saw dan... hakikatten kalitesi cok dusuk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Pgs ye laf soylemeyin saiin piyasanin en iyi boeingcileri oradadir thy de bakim yapmaya hatbakim ucak bakim toplasaniz isi kotarabilecek eleman anca 100 tanedir thy elindeki kalifiye adamlari kacirmaya devam edecektir ucaklar yeni diye simdilik sikinti yok ama eskimeye baslayinca gorecegiz adam yetistirebikeceklermi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bir havalimanında THY varsa gerisi detay olur.diğer şirketleri rakip olarak tanımlamayalım.Ayrıca THY filosundaki tüm uçaklar bakımlı ve her operasyona uygun kalitedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 8 yıl önce
THY'nin SAW'dan yaptığı seferlerde dikkat ettim genelde 15 yaş üzeri 737-800 uçakları kullanılıyor. Meraklı bir yolcu olarak kayıt tutuyorum. Son aylarda SAW'dan bindiğim JFC, JFG, JFD ve JFF 16 yaşında, JFL ve JFM 15 yaşında, bir tek JGG 9 yaşında. Hiç yeni uçak yok. Evet, uçak bakımları düzgün yapıldıysa bu yaşlar çok fazla değil ama insan yine de tedirgin oluyor. Aslında bu bize THY yönetiminin SAW operasyonlarına hangi gözle baktığı hakkında da bir fikir veriyor. Örneğin neden yeni gelen yeni nesil 737'lerden hiç yok. Hadi, hiç Airbus olmamasını, tutulan yedek kalemi fazla olmasın diye anlayabiliyorum ama neden hep eski 737'ler SAW'a?. Bu arada anladıysanız THY ile bir sorunum yok. Evime ulaşım kolaylığı nedeniyle SAW'ı ve ücretli on-line check-in yaptırmasını protesto ederek Pegasus yerine THY'yi tercih ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 8 yıl önce
SAW'ı kullanan yolcular ikinci sınıf insan muamelesi görüyor da ondan.Aynı şey Ankara için de geçerli.
Lee_Hooker ~ 8 yıl önce
evet kesınlıkle katılıyorum..TURKİYENIN BAŞKENTI ANKARAdan elle tutulur doğru duzgun yurt dışı seferı yok...yazıkkkk...
doğru ~ 8 yıl önce
TK bu bahsettiğiniz foxtrot serisi uçakların hepsini SAW operasyonlarını yürütmesi için sunexpresse devretmiştir, wet lease olarak. JGG hariç, o hala TK da ve TK ekipleri uçurur. Foxtrot serisinin tüm sabıkalıları sunexpresste arada seçmeceler TK da kaldı. Bu uçaklarla ne yolcu memnuniyeti sağlanır ne uçuş emniyeti. ama sunex in özellikle tekniğin canına tak etmiş durumda ve bu uçaklarla uçmayı kabul etmiyorlar. 2015 mart son tarih verildi. Sonra XQ kırmızı kuyruk operasyonunu bırakıyor. AJET devam. TK bu uçakları ne yapar bilmem ama filo yenilendikçe bunların saf dışı bırakılması lazım. ayrıca TK zamanında airbuslardanda vermeyi teklif etmişti ama XQ nun tek tip uçak politikasından dolayı olmamıştı.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bi kere pegasusta kimmiş burda Türk hava yolları varken pegasussa iş düşmez Türkiye'nin en iyi hava yolu şirketi Türk hava yollarıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flypgs ~ 8 yıl önce
THY gelmiş SBH de Pegasusla rekabet etmeye çalışıyor.Kendi yetmemiş Anadolujeti sokmuş,Sun exs i sokmuş. Pegasus hepsini yutmuş. Pegasusu engellemek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.Nafile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
offff ~ 8 yıl önce
ne alaka kardeşim saçma sapan konuşmayın şuarada
hayırdır ~ 8 yıl önce
ne oldu kardeş bir anda dertlendin mi? konusu arıza olan bir yazının altında ne demek istedin , pek anlaşılmadı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000