08 Nisan 2009, Çarşamba 12:05:06

THY uçağı arıza nedeniyle Adana'ya indi

Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Kahramanmaraş seferini yapan yolcu uçağı, teknik arıza nedeniyle Adana'ya indi.
  • yahu ne kadar guldum anlatamam :D konuyu napmis erzurumlu arkadas :D:D
  • Yüzde yüz haklı yazılmış bir yazı. Burada kimse THY düşmanı değil. THY nın tek bir düşmanı var. O da kendisi. Koca şirketi bizler bu hale getirmedik. Kendileri yaptılar. Otobüsçülük yapan uçakçılıkta yapar mantığını sektöre yerleştirmeye çalıştınız ? Ama olmadı. Yerin altı da bir üstü de bir dediniz. Ama değilmiş. Demek ki tecrübeli insanlara ihtiyaç varmış. Bunları öğrendiğiniz de umarım THY hala ayakta olur.
  • yorumuma saçma yazanlar olmuş. evet arkadaşım APRONDA DEVE KESEN ZİHNİYET yüzünden THY yi kaybediyoruz. Az önce de 16 KM yanlışlık yapılıp askeri havalimanına inmiş THY. Ben THY nin gelişmesini büyümesini isterim ancak havacılığı bilen dürüst ve doğru çalışan bir ekiple büyümesini isterim. Bu tür şeyler her yerde olur diyenler empati kurup insan bu tür şeylerin içinde olmayı bi hayal etsinler lütfen. Yitirilen güveni hiçbir DEVE / Kevin Costner geri getiremez!
  • Arkadaslar su hangi istatistikte THY dunyanin en basarili havayollari siralamasinda bizde bir bilsek? Servis kalitesimi ( Bombay-Istanbul ve Bruksel-Istanbul ucusunda ayni menuyu sunmakla mi) yoksa ayni business class ta degisik koltuk konfigurasyonlari kullanma da mi ( pardon o 330 lease imis :)) ) yoksa wet lease ile gelen ucaklarda first class suite var diye mecburen first class uygulamasi baslatmasi ile mi? ayagimiz yere bassin lutfennnn
  • thy bu şekilde marasa inemezdi cunku normal şartlarda bile Kahramanmarasa zor iniyor.pist pist degil ıls yok ,alt yapısı cok zayıf Allah göstermesin bişey olcak ondan sonra bi çivi çakarlar istanbul maras ucagı yılın ilk iki ayında 28 kez ya antepe yada adanaya indi olacak iş mi?
  • Bu demek oluyor ki fesatlık ile ali bey in işlerini kontrol etmekten thy nin avukatlığını yapma mevzuunda geç kalıyorsun.thy bunun hesabını senden sorup,senide SÜRMELİİİİ
  • Herkez hata yapabilir. Ama havacılar ve Doktorlar ASLA. Doktor bir , Havacılık sektöründeki kişilerin hatası yüzlerce kişinin ve hatta düşeceği yerdeki onlarca kişinin hayatını noktalayabilir. Bu dalga geçilemeyecek ciddi bir konudur Lalelili efendi.
  • Zamanında bakımları yapılmayan uçakların arıza yapması normaldir. Bu THY için standart bir özellik abartmayalım. Yolcu sayısı artıyor ya. Önemli olan o Temel Kotil için. Arıza filan olağan şeyler THY için.
  • Buradayım hayranlarım, cin Ali'nin macelarını okumaya daldığım için geç dönebilirim, kusuruma bakmayın. Arkadaşlar, bu işin içinde olanlar bu tür olayların rutin şeyler olduğunu bilir. 133 uçaklı, Avrupanın en hızlı gelişen, Dünyanın en başarılı havayollarının başında gelen bir havayolu olan THY için de böyledir. LH'nin de, EK'nin de, BA'nın da uçaklarının başına bu tür hadiseler gelebilir, geliyor da. Daha geçen haftalarda Yeşilköy'den kalkan LH'nin A321'inin motoru bitmedi mi? Parçalarını fabrika çatılarından toplamadılar mı? Peki Almanya'da kimse "Noluyor bu LH'a?" diye yaygara yaptı mı? Yapmaz, çünkü orda bilgisi olmayan fikir üretmez, bilgisi olan da bunların sıradan şeyler olduğunu bilir. Kapiş? ;)
  • arıza yapan uçaklar baska şehirlere inmesinler izmirde bile ariza yapsa erzurum a divert etsin :)

Alınan bilgiye göre bölge tamir merkezi olan Adana'da uçağa gerekli bakımlar yapıldı. Saat 07.25'te İstanbul'dan kalkan TK-722 sefer sayılı yolcu uçağı, teknik arıza olduğu gerekçesiyle Adana Şakirpaşa Havalimanı'na iniş yaptı.

Havalimanındaki bölge tamir merkezi ekipleri tarafından kontrol edilen uçağın gerekli bakımları yapıldı.

Kahramanmaraş'a gitmek üzere yolcuların bindirildiği uçağın yeniden havalanacağı öğrenildi.

THY uçağı arıza nedeniyle Adana'ya indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
yahu ne kadar guldum anlatamam :D konuyu napmis erzurumlu arkadas :D:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yüzde yüz haklı yazılmış bir yazı. Burada kimse THY düşmanı değil. THY nın tek bir düşmanı var. O da kendisi. Koca şirketi bizler bu hale getirmedik. Kendileri yaptılar. Otobüsçülük yapan uçakçılıkta yapar mantığını sektöre yerleştirmeye çalıştınız ? Ama olmadı. Yerin altı da bir üstü de bir dediniz. Ama değilmiş. Demek ki tecrübeli insanlara ihtiyaç varmış. Bunları öğrendiğiniz de umarım THY hala ayakta olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yorumuma saçma yazanlar olmuş. evet arkadaşım APRONDA DEVE KESEN ZİHNİYET yüzünden THY yi kaybediyoruz. Az önce de 16 KM yanlışlık yapılıp askeri havalimanına inmiş THY. Ben THY nin gelişmesini büyümesini isterim ancak havacılığı bilen dürüst ve doğru çalışan bir ekiple büyümesini isterim. Bu tür şeyler her yerde olur diyenler empati kurup insan bu tür şeylerin içinde olmayı bi hayal etsinler lütfen. Yitirilen güveni hiçbir DEVE / Kevin Costner geri getiremez!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaslar su hangi istatistikte THY dunyanin en basarili havayollari siralamasinda bizde bir bilsek? Servis kalitesimi ( Bombay-Istanbul ve Bruksel-Istanbul ucusunda ayni menuyu sunmakla mi) yoksa ayni business class ta degisik koltuk konfigurasyonlari kullanma da mi ( pardon o 330 lease imis :)) ) yoksa wet lease ile gelen ucaklarda first class suite var diye mecburen first class uygulamasi baslatmasi ile mi? ayagimiz yere bassin lutfennnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
thy bu şekilde marasa inemezdi cunku normal şartlarda bile Kahramanmarasa zor iniyor.pist pist degil ıls yok ,alt yapısı cok zayıf Allah göstermesin bişey olcak ondan sonra bi çivi çakarlar istanbul maras ucagı yılın ilk iki ayında 28 kez ya antepe yada adanaya indi olacak iş mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu demek oluyor ki fesatlık ile ali bey in işlerini kontrol etmekten thy nin avukatlığını yapma mevzuunda geç kalıyorsun.thy bunun hesabını senden sorup,senide SÜRMELİİİİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Herkez hata yapabilir. Ama havacılar ve Doktorlar ASLA. Doktor bir , Havacılık sektöründeki kişilerin hatası yüzlerce kişinin ve hatta düşeceği yerdeki onlarca kişinin hayatını noktalayabilir. Bu dalga geçilemeyecek ciddi bir konudur Lalelili efendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zamanında bakımları yapılmayan uçakların arıza yapması normaldir. Bu THY için standart bir özellik abartmayalım. Yolcu sayısı artıyor ya. Önemli olan o Temel Kotil için. Arıza filan olağan şeyler THY için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Buradayım hayranlarım, cin Ali'nin macelarını okumaya daldığım için geç dönebilirim, kusuruma bakmayın. Arkadaşlar, bu işin içinde olanlar bu tür olayların rutin şeyler olduğunu bilir. 133 uçaklı, Avrupanın en hızlı gelişen, Dünyanın en başarılı havayollarının başında gelen bir havayolu olan THY için de böyledir. LH'nin de, EK'nin de, BA'nın da uçaklarının başına bu tür hadiseler gelebilir, geliyor da. Daha geçen haftalarda Yeşilköy'den kalkan LH'nin A321'inin motoru bitmedi mi? Parçalarını fabrika çatılarından toplamadılar mı? Peki Almanya'da kimse "Noluyor bu LH'a?" diye yaygara yaptı mı? Yapmaz, çünkü orda bilgisi olmayan fikir üretmez, bilgisi olan da bunların sıradan şeyler olduğunu bilir. Kapiş? ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arıza yapan uçaklar baska şehirlere inmesinler izmirde bile ariza yapsa erzurum a divert etsin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000